Dragi svi,

eko0.jpg


eko1.jpg


eko2.jpg


Link doktori o povredama od petardi http://www.rts.rs/page/stories/sr/story/125/Društvo/1019004/Petarde+-+opasna+zabava.html

Hoće da slušaju ptice http://www.glas-javnosti.rs/clanak/vesti/glas-javnosti-09-06-2009/hoce-da-slusaju-poj-ptica
 
Sve pohvale,samo hoće li neko shvatiti.A tako malo treba ,samo jedan mali tren pa da se posluša ttvoja želja.Ja svakodnevno pričam sa ptičicama nahranim ih imaju svoje posebno mesto gde dolaze da utole glad.

Tokom dugogodišnjeg rada u zdravstvu imala sam prilike da vidim strašne povrede od petardi.

 
Bravo za temu.
Sve dobre duše vole ptičice
Nadam se da i ti nevoliš ptice u kavezu.
Ja imam svoje laste. Pretprošle jedna porodica, prošle dve.
Neverovatna ali istinita priča:
Napale ih dve svrake. Ja gledam ali nemogu da pomognem.
One zapijukale iz sveg glasa. Odjednom se tu stvorilo desetak lasta koje su ih napale i oterale.
PRIČA NIJE IZMIŠLJENA.
 
Bravo za temu.
Sve dobre duše vole ptičice
Nadam se da i ti nevoliš ptice u kavezu.
Ja imam svoje laste. Pretprošle jedna porodica, prošle dve.
Neverovatna ali istinita priča:
Napale ih dve svrake. Ja gledam ali nemogu da pomognem.
One zapijukale iz sveg glasa. Odjednom se tu stvorilo desetak lasta koje su ih napale i oterale.
PRIČA NIJE IZMIŠLJENA.
 
djurdja5, prava tema u pravo vreme!

woodpecker-greater-spotted-on-bird-feeder-in-Suffolk-England-DBW.jpg

... e, sad da i ja ostavim par reči u vezi raznolikosti ishrane ptica našeg podneblja. Dakle, treba napomenuti da i ptice ne jedu isključivo jednu vrstu hrane kao što je npr. semenje, već je upotpunjuju i drugim namirnicama poput crvića... Elem, ako nismo sigurni šta jede detlić a šta senica, kos ili vrabac onda je najbolje otići kod prodavca. Od njega zatražiti savet, i kupiti pravu haranu za određenu vrstu prica. Za senice i vrapca koliko znam možemo sami napraviti hranilicu od mešavine suncokreta: beli, šareni, crni uz to dodati žitarica. Crni suncokret ima puno masnoća a koje su pticama potrebne za zimu. A najnekvalitetnija hrana za ptice je hleb!

pozdravče
 
Poslednja izmena:
040120080081.jpg


"Ko u ramenima oseća zemljinu težu
kao prikriveni bol,
pripada potomstvu onih što su u drevna vremena
znali za veštinu lebdenja:
onoj potpuno drukčijoj vrsti naših predaka,
ne ovih što nas dosežu krvlju iznutra,
već nekih prozračnih što nas dotiču samo spolja
usnama zlatnim kao večnost.
To je taj rodoslov od kojeg smo nasledili
neizlečivo mučenje da mislimo.
I u amanet dobili zenicu što ne sabira
i ne odašilje utiske,
nego je čulo sa iskustvima jednog sutra.
Jedno je: gledati vidom, a drugo: videti vid."
Mika A.
 

Back
Top