Specijalno za druga clana Krstarice...:) - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

EGYPTIAN CAT

Specijalno za druga clana Krstarice...:)

Oceni ovaj blog
ČEŽNJA

Toliko je stihova u mojoj duši,
toliko ptica u mojoj mašti,
slutim oluju sto razum ruši
i buket ruža u nečijoj bašti.

Kad zatvorim oči ja sanjam sreću
i dva tajanstvena, nemirna oka.
Tonem u čeznju od neba veću
u jezera plava, duboka.

Želim da postanem vetar s planine
sto nečujno dolazi iz daljine.
Želim da potečem k`o kapi kiše
zastanem na tvome dlanu
i nikuda ne odem više.

Dodji... Čuvam za tebe zvezde i snove,
obalu sreće i zrno tuge.
Dodji... Moja te tuga zove
i čeka negde ispod duge.

Objavljeno u listu “Vračarski glasnik“, br. 26, oktobar-novembar 1999, na tanmilbab.spaces.live.com, a ovde zbog clana (i svih onih koji zele da procitaju) kome sam obecala pesmu, a koji ce se, verujem, prepoznati u ovoj posveti .

Pošalji "Specijalno za druga clana Krstarice...:)" na Facebook Pošalji "Specijalno za druga clana Krstarice...:)" na Google Pošalji "Specijalno za druga clana Krstarice...:)" na My Yahoo! Pošalji "Specijalno za druga clana Krstarice...:)" na Live Pošalji "Specijalno za druga clana Krstarice...:)" na MySpace Pošalji "Specijalno za druga clana Krstarice...:)" na Twitter Pošalji "Specijalno za druga clana Krstarice...:)" na Digg Pošalji "Specijalno za druga clana Krstarice...:)" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Almsivi (avatar)
    Jako lepo..
  2. EGYPTIAN CAT (avatar)
    Hvala .
    Neki dogadjaji jednostavno "vuku" da ih stavimo na "papir" i ako to na vreme uradimo - ponekad nesto pristojno i bude od tih emocija koje cuce u nama i cekaju da budu otkrivene .
  3. bracaco (avatar)
    Divno, zacudo nisam ni ocekivao manje od tako tople duse :)
    Ceznja se ceznjom leci, interesantno je da sam napisao pesmu istog imena doduse tvoja je starija i meni lepsa :) ali avaj kog danas ne muci ceznja, evo mene i sad muci jedna :) pogodi koja :)
  4. bracaco (avatar)
    Dakle tu si krijes se medju stihovima izmedju dve ceznje :)
  5. EGYPTIAN CAT (avatar)
    Drago mi je da ti se dopada . Pesma je pisana zaista davno i relativno skoro sam ponovo pocela da "pisem" i stihove i prozu. Ovo "pisem" stavljam pod navodnike jer neko to, mozda i ne dozivljava kao vredno paznje, ali o tome drugom prilikom.
    Ako si ovde objavio pesmu pod istim nazivom - pronaci cu je i rado procitati. Uspela sam do sad nekoliko tvojih pesama da procitam i dopale su mi se, pa verujem da ni ova nece biti izuzetak
    A ukoliko imas neku ceznju, sapni mi je da niko ne cuje... Tiho...
    "Ne ostavljaj me nikad samu kad neko svira...
    Mogu mi se uciniti tople i meke
    oci neke
    pa cu ruke svakom pruziti.
    Moze mi se uciniti lepo i lako,
    voleti kratko, za jedan dan..."

Nisam sigurna da sam tacno prenela stihove D. Maksimovic, ali se nadam da sam ih se bar priblizno prisetila. Opet asocijacija...
  6. pajce 1205 (avatar)
    prelepa pesma...malo me na neki nacin podseća na moju pesmu...
    DIVNO...
  7. Eric Draven (avatar)
    stvarno prelepo.....ljubav inspirise coveka
  8. ristob (avatar)
    Lepa pesma, dok priče ne ostavljaju neki jači utisak.
  9. Romanticus (avatar)
    Lepo Tanjice............. Drago mi je sto si napisala nesto ovako lepo i podelila je sa nama............
  10. EGYPTIAN CAT (avatar)
    Posto sam bila neredovna u pregledu komentara , nadam se da cete mi oprostiti sto tek sada kazem: Hvala sto ste obratili paznju na ove stihove .
  11. gost 43599 (avatar)
    Diiivnoooo....:zaljubljena:
  12. djurdja5 (avatar)
    Prekrasna pesma.
    Bravo, bravo, bravo!
  13. spiholog (avatar)
    Tako nezno, kao lahor...
  14. Emin@ (avatar)
    Bravo!!!!!!!!!!