Rodina gnezda - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kućica za ptice

Rodina gnezda

Oceni ovaj blog
Kada je Madjarska ispunjavala uslove za prijem u EU imala je mnogo zadataka pred sobom .Jedan od njih je bio i utvrdjivanje broja rodinih gnezda na teritoriji cele zemlje.
Zadatak naizgled baš i nije bio tako jednostavan,a onda se neko dosetio ...Odredjenog dana svi poštari u zemlji zaduženi su da izbroje rodina gnezda na teritoriji na kojoj raznose poštu...

Pošalji "Rodina gnezda" na Facebook Pošalji "Rodina gnezda" na Google Pošalji "Rodina gnezda" na My Yahoo! Pošalji "Rodina gnezda" na Live Pošalji "Rodina gnezda" na MySpace Pošalji "Rodina gnezda" na Twitter Pošalji "Rodina gnezda" na Digg Pošalji "Rodina gnezda" na del.icio.us

Ažurirano 27.08.2008. u 05:52, autor: crvene cipele

Kategorije
Ekologija moja nasušna

Komentari

1. EGYPTIAN CAT (avatar)
    Lepa fotografija (ako si Ti autor - pohvali nam se ), interesantna informacija. Povezanost roda i postara . Imam koleginicu koju ce, ako vec nije cula, verovatno, zanimati ovaj podatak.
    Ažurirano 11.07.2008. u 23:13, autor: EGYPTIAN CAT (Manje izmene)
  2. crvene cipele (avatar)
    Čitajući sinoč ovaj tekst - "Rode su poslednje tri decenije gotovo nestale iz subotičkog atara. Ovog proleća se ugnezdilo svega četiri-pet parova ptica koje su oduvek simbolisale potomstvo, ali i panonske ritove i ravnicu. - Jedan par se vratio i u najpoznatije gnezdo kod petlje u Hajdukovu. Imaju tri mladunca u gnezdu - kaže Oto Sekereš, nadzornik u JP „«Palić- Ludaš“ i predsednik Udruženja ljubitelja prirode „«Riparija“"., setila sam se priče o rodama i poštarima koju mi je ispričao jedan poznanik koji često putuje u Madjarsku.Fotogefiju rode pronašla sam na internetu.
  3. ljeshko (avatar)
    Loode cipele...:-)Idem da te add u frendove:
  4. crvene cipele (avatar)
  5. EGYPTIAN CAT (avatar)
    Super je informacija . Imam dve blize koleginice koje se bave proucavanjem ptica. Zato sam i rekla da pretpostavljam da ce ih ova informacija zanimati.
    Fotka je bas dobra , a crvene cizmice tako sjajne da prosto dobijem zelju da ih "pogrebem" sa monitora ili carobnim stapicem pretvorim u stvarne. I svoje...