Neka predstava počne...

Kraljica ludaka,
slepa na svoje staklene oči,
ćuti kroz svoja krpena usta,
povuci uže,
igraj se,
ona radi sve što poželiš.

Šta ona zna o životu,
o prijateljstvu,
slomila si joj kičmu,
nema veze,
to je samo obična šipka.

Nema ona pojma šta su osećanja,
šta je ljubav,
šta je vera,
nada,
a opet ti je verovala,
veruje i sada.

Iskidaj joj konce,
pusti je nek ide,
nek plovi polako niz reku zaborava,
želela je da pruži više nego što treba,
neka počiva u miru,
na dnu reke gde pripada.
 
Ostavicu ovde komentar, da ne bih na svakoj pesmi pojedinacno.
Meni se najvise dopala ova i "Lopov".
Znas, dobila sam od nekih ljudi koji vrlo lepo pisu, pohvalu da su mi reci i metafore jasne i cvrste kao stena. To je u neku ruku plus, u drugu ruku mana. Imam maste na pretek ali se ne usudim da je slobodno pustim i zato su mi pesme (i one koje nisu na blogovima) previse realisticne, cak i kad govore o najneznijim osecanjima. Kod tebe je sasvim druga stvar i to je ono sto mi se svidja. Zato ti i jesi pisac onakvih prica :D Mene takve pesme jednostavno ponesu. Pisane sa puno lakoce (bar tako deluje) i maste. Slobodne, netipicne.
Jedino sto cu se usuditi da ti dam jedan predlog. Pesma "Lopov" ima kapacitet za vise, ja bih je na tvom mestu nadogradila, prosirila. Ideja je fantasticna zato mislim da joj treba dati jos malo na "snazi".
Ti svakako imas puno toga za reci i steta bi bilo da zanemaris poeziju.
Ovo je bilo moje skromno misljenje, ono sto mi se ne svidja ja ni ne komentarisem, ono sto mi se dopadne pohvalim bar sa "Bravo" iako se neki tome rugaju. Ali za tebe ide jedno veliko bravo od mene.
 
Hvala ti najlepše :rumenko:

Ja se generalno više i "tituliram" kao pesnikinja, nego kao spisateljica. I pored objavljenog romana. Jer pesme su ono što pišem od svoje osme godine, čega imam preko 300 komada, i svaki put im se malo vratim :).

Mnogo sam radila na tome da postanu ovakve. Možda jednom postavim neku stariju pesmu, da vidiš razliku :). Sve što treba je malo hrabrosti i vere u sebe ;). Sigurna sam da možeš to da postigneš, a ja sam, mogu samo da ponovim, tvoj fan :) :worth:
 

Back
Top