vidi oooovo ko bi reko - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

AntunTun

vidi oooovo ko bi reko

Oceni ovaj blog
blogovanje to je sasvim ok...mislim nisam znao za ovu opciju kasnim skroz...ovo je u sushtini prava stvar...nekako postavljaju teme i neshto pitaju a sve se svede na gluposti...ako si dovoljno dugo na nekom forumu sve si teme do sada obradio i samleo...ostaje ti jedino da laprdash u nedogled deletji smajlije i poshalice s bliskima...i rukavice i kubure s nebliskima...al nekako ma koliko blogova pokrenuo nikad nisam istrajao...napravim 5-6 postova i to je to...tako je i inache u zhivotu neshto me drzhi drzhi i lozhim se i onda hop jednostavno to neshto potpuno zanemarim...nisam temeljan i to je problem al se i ne borim da budem...al super je fora ovo da na forumu imash i blog...lepo da prikazhesh ko si shta si da ne bude zabune i nerazumevanja...mogao bi kopirati neke s bloga koji sam prestao da pishem bash bi se odushevili al netju ko vas shisha nisam vishe u ovoj zajednici...mada ide zima hladno vreme i lapavica...josh ako finansijski krah potraje bitje da tju sve vishe vremena provoditi na netu...shto i nije loshe jer...mislim se da se navuchem na wow...jao ne mogu da odolim kopiratju da vidite kako sam cool i bistar mladitj...

rodjena je pored shina u industrijskom delu velikoga grada, qtja u kojoj se rodila stisnuta je izmedju ciglare i nekakvih magacina. mala oronula gradjevina sa dva malena prozora i izlizanim vratima, na par metara od samih vrata nakrivljena drvena kapija i na vrhu prebachena omcha od zhice. drvena ograda jedna od onih koje je ranije imala svaka qtja,drvene dashchice na vrhu malo zashiljene posivele od vremena. ograda je prorasla zhbunjem za koje iz bliza mozhemo retji da je zhiva ograda. izmedju ograde i qtje u nechemu suvishe uskom da bude dvorishte, pored kratke stazice koju chine cigle utisnute u blato, pumpa za vodu ona stara ruchna zardjala i shkriputava, betonsko korito i na njemu uvek uvek stara krpa i komad sapuna domatje izrade.u suprotnom uglu poljski toalet star i nakrivljen. qtja pokrivena starim crepom onim ravnim pocrnelim od vremena. zaista sve je promenilo boju od vremena. no za ovu qtjicu ne mozhe se retji da je nekad bila lepa, jedna od onih udzherica spremnih za rushenje. ispred vrata neshto obutje, crne cipele sa iskrivljenim delom na peti, ochigledo sluzhe kao papuche, neshto shto je ranije bilo chizma pa je neko odsekao gornji deo, i jedne malene stare patike. vrata od pola na gore staklena sa druge strane stakla obeshen milje. ulazi se pravo u sobu malena sobica sa stolom u sredini, sa desne strane je kauch sa drvenim stranicama, preko kaucha jambolija rozikasto bela. iznad kaucha uramljena slika mlada i mladozhenja u crnobelom, uz zid pravo naslonjen kredenac, zhuto zelenkast sa plastichnim ruchkama, od kojih je neke pojelo vreme toliko da stoje samo shafovi. gornji zastakljen deo prepun chasha i sholjica za kafu, na njemu poredjane kartonske qtije nadute od stvari u njima, limena qtija od C kafe i bela porcelanska figura konja koji se propinje. preko stola navuchena mushema sa cvetnim dezenima, velika kristalna pixla okrnjena i pozhutela. sa leve strane postolje za televizor nekada lakiran sada ispucao i oljushten, na njemu radio onaj veliki na kome pishe luxemburg berlin pariz i ostali evropski gradovi. vrata su odmah pored radia, ista kao ulazna samo bez stakla. ulazi se u sobu neshto vetju od prethodne, nasred sobe je ogroman krevet za masivnim ivicama napred i nazad, sa leve strane veliki ormar iz 3 dela star i ogroman.

ja najvishe volim moju baku
, kad joj to kazhem ljuti se i kazhe da me tata vishe voli od nje. ja znam da nije tako ali uvek pretjutim. zhivim pored pruge izmedju ciglare i magacina, moj tata radi na pruzi i kazhe da su shine beskonachne. kazhe da ljudi svuqda putuju njima, ja chesto zamishljam da idem do planina shto se vide u daljini, pa i dalje bih otishla ali ne znam shta tamo ima. nisam ni znala da su to planine to mi je rekla baka. moja baka mi mnogo pricha i sve shto znam chula sam od nje, a ja znam bash mnogo tako kazhe moj tata. moja baka kazhe da je moja mama otishla kod boga kad je mene rodila i da tju je ja upoznati kad ja odem kod boga, a kazhe da to netje biti skoro. zhao mi je shto je otishla ali baka kazhe da joj je tamo mnogo lepo i da jedva cheka da me vidi. ponekad pitam baku kad tju ja kod boga volela bi da upoznam mamu, ali ona se rastuzhi kad je to pitam i kazhe da shto duzhe chekam to bolje, pa je ja ne pitam. mada bi bash volela da upoznam mamu, mora da je pametna kao baka. baka mi kazhe da je ona rodila mog tatu i nije otishla kod boga jer je tad bio rat i niko nije mogao kod boga. sad i ona cheka da ode kod boga da vidi svog muzha ristu o kom mi je puno prichala, kazhe da je bog napravio sve da bi mi mogli da zhivimo i da tjemo nekad svi otitji kod njega a tamo je mnogo lepo ma svashta kazhe moja baka o tome. ona ima machka kog ja mnooogo volim a i on mene, zove se micko i baka kazhe da je jako star stariji od mene mnogo. on ne izlazi mnogo iz qtje uglavnom je na krevetu ili prozoru, kazhe baka da shto je neko stariji to manje izlazi, ja na primer izlazim na prugu i livadu preko puta svaki dan, moja baka izlazi na pijacu ali ne svaki dan, a machak ne izlazi. pomalo ga i razumem jer i meni ponekad dosadi pruga i livada a on je verovatno dosta vremena provodio tamo. kazhe baka da su zhivotinje kao ljudi i da nije u redu shto ljudi pushtaju zhivotinje na prugu, ali mi ipak ne da da donesem kuche kad ga nadjem. chesto nadjem kuche na pruzi ili livadi. volim i njih ali machka najvishe volim. baka ispod kreveta drzhi jedan veliki kofer koji ponekad izvadi i pokazuje mi slike, na njima ima i moje mame i njenog rista. ima nekoliko slika kad sam ja bila beba i slikali su me na livadi preko puta. sad se retko slikamo tata kazhe da se pokvario aparat koji slika i da ne mozhe da se popravi jer je skupo. ja znam da kad je neshto skupo onda to ne mozhe to me baka nauchila. ja sam ispod kreveta u jednoj qtiji chuvala cvetje koje uberem na livadi kad je leto ali se uvek osushi preko zime i izmrvi se pa me baka grdi shto unosim djubre. kad sam je pitala zashto cvetje uvene rekla je da isto i cvetje ode kod boga, a kisha kad padne ode li kod boga pitala sam je jednom, ponekad kad je boli stomak baka kazhe da mnogo pitam i ja onda tjutim. tata mi je donese nekad knjigu do sada je doneo 3 znam ih napamet, baka mi ih redovno chita mada i ne mora da ih chita ali ja volim njen glas kad ih chita. imam i 4 lutke dva medveda jednu devojchicu i jedan kao mesec sa ochima, baka kazhe da su to samo lutke i da ne treba da ih volim objasnila mi je da su one nisu zhive i da netje kod boga i da nemaju dusu. baka retko govori o dushi kazhe da sam josh mala, mene zanima ali netju da je pitam mnogo pitam ponekad. ja sam htela i da spavam sa lutkama ali baka kazhe da je dovoljno shto spavam sa njom i mickom, u pravu je micko uvek spava pored mene i ne znam zashto sam htela da uzmem lutq kad je micko bolji. baka kazhe da je dobro shto mnogo pitam i da moram da nauchim puno toga jer je zhivot tezhak i moram da budem spremna. mi smo siromashni to mi je baka objasnila i rekla da ne kazhem tati. kazhe mi da moram da se spremim da zhivim kad ona ode kod boga pa i tata kad ode kod boga, ja nikad nisam bila sama ali baka kazhe da tju i to morati samo sam josh mala. kazhe da nije u redu shto mi sve to pricha jer imam samo 5 godina ali da tako mora jer je zhivot tezhak. ne znam kako je zhivot tezhak objasnila mi je da je zhivot sve shto pipnem vidim osetim chujem znam pomislim, kazhe sve je to zhivot. kako mozhe da bude tezhak to mi nije jasno ali tjutim. iza kutje ja i baka imamo bashtu, tu kad prodje zima pomazhem joj da sadimo luk i kupus i paradajz i krastavce, ja ne volim krastavce ali baka kazhe da moram da se naviknem jer su zdravi. mala je to bashtica baka kazhe da mora da ide na pijac da kupuje josh jer u bashtici nema dovoljno za nas, obetjala je da tje me voditi na pijac uskoro, jedva chekam. u dnu bashtice uz ogradu je dunja, niska je i ja mogu da se popnem obichno odatle gledam baku kako chupka travchice i zaliva bashtu. iza bashtice je veliki dimnjak iz ciglane baka kazhe da je dimnjak ruzhan, ja mislim da je lep i visok i blizhe je nebu. mada kad iz njega pushi dim onda je bezveze jer ne vidi se nebo od dima, ipak bash je visok mora da je blizu boga, bog je na nebu to vam nisam rekla. moj tata puno kashlje baka kazhe da to nije nishta ali ja se brinem. tata chesto nije tu on radi na shinama po ceo dan, baka kazhe da tata ponekad ide i na drugi posao kazhe da pravi kutje, ja znam da se vrati prljav i umoran kad zida kutje. tata ne pricha sa mnom mnogo kazhe da me voli puno i ja mu verujem volim i ja njega, baka kazhe da tata mnogo radi i da nema vremena. hotju i ja da radim ponekad mi je dosadno, baka kazhe da tju za neku godinu motji da radim da pomazhem njoj, kazhe mozhemo da peremo ulaze zgrada shto se vide iza magacina. ja jedva chekam mnogo volim da perem, mnogo volim vodu, volim i kad me baka kupa ali najvishe volim kad je leto pa kad me ubaci u kadu ispod pupne u dvorishtu. ona pupma pumpa a meni lepo shto ima toliko vode ne umem da vam opishem. kad je leto baka me pusti i na kishu kazhe da od toga deca rastu, volela bi da me pusti i kad je zima hotju da porastem, baka kazhe da je bezvezno kad chovek poraste ali ja hotju jer onda tju znati mnogo toga shto sada ne znam a baka kaazhe da tju znati.

Pošalji "vidi oooovo ko bi reko" na Facebook Pošalji "vidi oooovo ko bi reko" na Google Pošalji "vidi oooovo ko bi reko" na My Yahoo! Pošalji "vidi oooovo ko bi reko" na Live Pošalji "vidi oooovo ko bi reko" na MySpace Pošalji "vidi oooovo ko bi reko" na Twitter Pošalji "vidi oooovo ko bi reko" na Digg Pošalji "vidi oooovo ko bi reko" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. parka (avatar)
    kaaako je soc! prava Liliika...
    odlično!
    jesi bistar mladić, ali brate qtja, pa qutja...
  2. pater.familias (avatar)
    Pročitao 2 pasusa, ko me 'pretekne' svaka mu čast. :)
    Sorry Antun nisam u elementu večeras. :D
  3. LePiaf (avatar)
    A velika slova, a pasusi i razmaci? Ko će da čita ovakvo ćilimče?
  4. DJM (avatar)
    jbt... ovo je tezak acid...
    Samo slova...
  5. hirajgoagain (avatar)
    ne mogu......
  6. hirajgoagain (avatar)
    napisi mi na mail ako imash neshto da mi kazes ne mogu sve da citam
  7. hirajgoagain (avatar)
    salim se nismo bash toliki ortaci ja najvise volim da optuzujem druge ali posle se kajem pa se eventualno izvinjavam. super krug
  8. hirajgoagain (avatar)
    le pjafe samo dodji na moj blog oci cu ti iskopati pilece
  9. Lexa (avatar)
    Onda meni nešto kažeš...
  10. scarlet.ohara (avatar)
    šta je vama ostalima?! ja pročitala iz cuga, baš je lepo. i tužno.
  11. Ninjarijeka (avatar)
    jbt a ja mislio da pišem loše
  12. Nestasna Ameba (avatar)
    AntunTune, nisam ni sumnjala u tebe Nikad!!!
    Ajd dalje, cekam nastavak
  13. hirajgoagain (avatar)
    .....
  14. ristob (avatar)
    Citat Original postavio scarlet.ohara
    šta je vama ostalima?! ja pročitala iz cuga, baš je lepo. i tužno.
    I puno obećava!