LJUBAVNA PRIČA O PATETICI - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Ne diraj moje krugove

LJUBAVNA PRIČA O PATETICI

Oceni ovaj blog
Zgužvao je papir i bacio ga kroz prozor. Mrzeo je izdavače i zadate teme, ali od nečega se moralo živeti. Dugo je buljio u papir, zatim zapisao:
"Marija, otkada sam Vas zavoleo definicija mog mentalnog zdravlja je teško - teško: ili pomislim na Vas pa mi je teško, ili mi je teško pa pomislim na Vas. Glava mi je u torbi, ruke u džepovima, čir u stomaku, voda u kolenima, jedna noga u grobu. Pa dobro, gde sam tu ja? Svečano izjavljujem: Kada se budem osvedočio da imate prijatelja, doći ću kod Vas u kancelariju i izvršiti samoubistvo službenim oružjem. Ako promašim, a ne pogodim Vas, pokušajte da me ne prezrete."
Učinkom šake papir je promenio oblik, pa se izletevši kroz prozor prepustio gravitaciji. Levica je podupirala čelo, desnica potražila olovku:
"Život bez Vas nije život. Ako sledimo tu logiku još se nisam rodio a već želim da umrem. Marija, Vi ste za mene prst sudbine. Onaj kaži-prst u oko. No-no prst što povlači oroz, gura sa simsa, proziva. Svojih ću deset sastaviti u molitvu - za više sam slab."
Ne mogu pisati patetične svinjarije makar nikada ništa ne objavio - promumla bacajući patetiku u mrak. Legao je pored žene u krevet i prošaputao u sneno uvo:
- Draga, volim te.
Na spratu niže, izvesna Marija L., sedela je na terasi sa hrpom papira u krilu i užarenog pogleda čekala sledeću papirnu pahuljicu.

Pošalji "LJUBAVNA PRIČA O PATETICI" na Facebook Pošalji "LJUBAVNA PRIČA O PATETICI" na Google Pošalji "LJUBAVNA PRIČA O PATETICI" na My Yahoo! Pošalji "LJUBAVNA PRIČA O PATETICI" na Live Pošalji "LJUBAVNA PRIČA O PATETICI" na MySpace Pošalji "LJUBAVNA PRIČA O PATETICI" na Twitter Pošalji "LJUBAVNA PRIČA O PATETICI" na Digg Pošalji "LJUBAVNA PRIČA O PATETICI" na del.icio.us

Ažurirano 09.02.2012. u 13:12, autor: Ne diraj moje krugove

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. Timosten (avatar)
    Prica kao i uvek, super.

Zanima me kako se zavrsilo sa Marijom L, s obzirom da je iz istog
    ulaza...

2. Marija (avatar)
    Bravo.
    Ti na zalost, i(li) srecu, ne bi imao Mariju L. Jer ti pateticna pisamca ne bi bila potrebna.
  3. Timosten (avatar)
    "Na spratu niže, izvesna Marija L., sedela je na terasi sa hrpom papira u krilu i užarenog pogleda čekala sledeću papirnu pahuljicu"
    Mislim, s obzirom na zateceno stanje , ovde se autor vise nista nije pitao

Malo sale
    Ažurirano 06.10.2011. u 23:05, autor: Timosten
  4. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio Timosten
    Prica kao i uvek, super.

Zanima me kako se zavrsilo sa Marijom L, s obzirom da je iz istog
    ulaza...

Nastaviće se
  5. Shade (avatar)
    Ova priča je mogla da ima i drugačiji kraj. Recimo, da je duvao vetar i da su papirići završili na nekoj drugoj terasi... na kojoj sedi Marija X.
    Pa posle kažu da pisanje nije rizičan posao.
  6. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio Shade
    Ova priča je mogla da ima i drugačiji kraj. Recimo, da je duvao vetar i da su papirići završili na nekoj drugoj terasi... na kojoj sedi Marija X.
    Pa posle kažu da pisanje nije rizičan posao.
    Kakav je to rizik gde uvek dobijaš? Da si rekla Mario Y, gej aktivista, pa da razumem
  7. Shade (avatar)
    Zaboravio si const.
    - Draga, volim te.
  8. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio Shade
    Zaboravio si const.
    Nisam, zato i kažem da rizika nema dok je Marija, ova ili ona, napeto bi bilo tek sa MariJom bez 'J'
  9. RiadaT. (avatar)
    " Ako sledimo tu logiku još se nisam rodio a već želim da umrem."
    Shvati kako god hoćeš,ali ja ne mogu da odolim,a da ti ne kažem da se u suprotnim rečenicama(veznici:a,ali,nego,već...),uvijek piše zarez.Inače,sjajno pišeš.
    p.s. nije zlonamjerno majke mi...slobodno i ti meni učini isto ako primjetiš nešto slično.
    (možda mala osveta)Ništa lično
  10. padalica (avatar)
    U nastavku ubaciti Maria obavezno
    i onda tek pocinje zaplet...ozbiljan konkurent meksickim serijama
  11. lejla.al.dbuni (avatar)
    Marija je u tvojoj duši,a da li je i u srcu zaista...videćemo to.
  12. Timosten (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.
    Shvati kako god hoćeš,ali ja ne mogu da odolim,a da ti ne kažem da se u suprotnim rečenicama(veznici:a,ali,nego,već...),uvijek piše zarez.Inače,sjajno pišeš.
    p.s. nije zlonamjerno majke mi...slobodno i ti meni učini isto ako primjetiš nešto slično.

Zarez ISPRED : a, ali, nego, vec, dok

Osim toga, @RiadaT, iza znaka interpunkcije se uvek stavlja razmak (SPACE).

Nije zlonamerno, zivota mi , puno utice na citljivost, bez ikakve osvete, tek onako, dobronamerno .

Poznavanje osnovnih gramatickih pravila, tj. osnova pismenosti je preduslov dobrog pisanja,
    ali nije i garant dobrog pisanja. Postoje strucnjaci, zvani lektori, koji bi trebali da pregledaju
    svaki pisani rad (koji se objavljuje), specijalisti, kojima je to posao. Nedostatak udela ovih strucnjaka se
    primecuje poslednjih godina kod nas, kako u izdanjima stampanih medija,
    tako i na tv-u i ostalim elektronskim medijima, kao i u izdavastvu, a sto ocigledno utice i na
    nivo pismenosti opste populacije. Izdavaci ne angazuju lektore da bi ustedeli!
    Svi mi, tokom cina pisanja, pravimo propuste, nekad nepaznjom, nekad zaboravom, nekad previdom, nekad u zurbi, itd.
    Na ove stvari uticu novi mediji: SMS-ovi, forumi, blogovi, brzo pisanje...mnogo brze se zivi, a sto ne bi trebalo
    da je opravdanje, ali je tako...
    Staro pravilo je nekad bilo, osnove pismenosti i knjizevnosti, napises, procitas, ostavis da se ohladi,
    procitas, popravis i tako par puta. Niko to vise ne radi, brzo se zivi, brzo se pise, jezik je ziva stvar, ....

p.s. Juce sam gledao na tv-u, neki "samit" pisaca, bilo je i profesora knjizevnosti,
    jedan od njih rece: "Danas ne bih polozio prijemni, mnogo stvari sam zaboravio iz gramatike,
    sve one gluposti o uzrocnim, posledicnim itd. recenicama, a da ne pricam o hiljadama pravila
    koja me uopste ne interesuju", inace se bavi pisanjem. Interesantno, zar ne?!

p.s. IVAN KLAJN JE ZAKON!
    Ažurirano 07.10.2011. u 12:54, autor: Timosten
  13. igrakrugova (avatar)
    "Ako sledimo tu logiku još se nisam rodio a već želim da umrem."

Toliko vrebanje, a uLOV slab: jedan ZarEZ, tek...
  14. Timosten (avatar)
    Osim ovog pravila, zarezi ne moraju da se stavljaju po gramatickim pravilima, oni mogu da budu
    i intuitivni, da prate ritam price, to cesto mozemo naci kod Andrica...
  15. Timosten (avatar)
    Citat Original postavio igrakrugova
    "Ako sledimo tu logiku još se nisam rodio a već želim da umrem."

Toliko vrebanje, a uLOV slab: jedan ZarEZ, tek...
    Lov je otvoren
    "Samoubistvo u lovu ne podleze zakonu!"
    Ažurirano 07.10.2011. u 13:29, autor: Timosten
  16. igrakrugova (avatar)
    Ja se izvlačim, ne učestvujem u lovu, ni kao hajkač, ni kao plen.
    U oba slučaja bih poginula, priznajem...
  17. Ne diraj moje krugove (avatar)
    [QUOTE=padalica;bt174174]U nastavku ubaciti Maria obavezno
    i onda tek pocinje zaplet...ozbiljan konkurent meksickim serijama[/QU

Lako ćemo sa njima, šta ćemo sa Turcima?
    Ažurirano 07.10.2011. u 14:01, autor: Ne diraj moje krugove
  18. Ne diraj moje krugove (avatar)
    Citat Original postavio RiadaT.

Lično, slično, ili dvolično?
    Zlonamerno je, čuvaj majku. U istom tekstu ima primera koje si namerno previdela:
    ' Mrzeo je izdavače i zadate teme, ali od nečega se moralo živeti.'
    '... ili pomislim na Vas pa mi je teško, ili mi je teško pa pomislim na Vas'
    Ja sam kritikovao manir, a ne omaške koje se dešavaju. Tu nastupa lektor, u prvom slučaju je nadležan nastavnik.
    Ažurirano 07.10.2011. u 14:04, autor: Ne diraj moje krugove
  19. Timosten (avatar)
    [QUOTE=Ne diraj moje krugove;bt174233]
    Citat Original postavio padalica

Skoro sam cuo jedan interesantan komentar povodom
    turskih serija:

"Jeste li primetili koliko oni Turci imaju sličnih reči i običaja našim"
  20. padalica (avatar)
    [QUOTE=Ne diraj moje krugove;bt174233]
    Citat Original postavio padalica

hm...pa ovako.. posle prvih par recenica pojavljuje se iznenada Mariov brat blizanac Mustafa koga su naravno odveli po rodjenju u Antaliju!
    eto
    podmirene obe strane a zaplet ide dalje ...
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja