Da je Bog hteo

... kad bolje se razmisli , niko nikad na ovim prostorima nije vodio računa šta o bilo čemu misli stanovništvo sa ovih prostora ; niti je iko postupao razumno i pravično ...dakle, naši stavovi su nebitni , jer smo mi marginalci strpljivo trpljivih svojstava ( većinsko stanovništvo )... uvek su ovde na vlasti politički i svakakvi drugi kriminalci ... ovo sa paradom ponosa, čisto je ruganje i nipodištavanje časti - razuma - ljudskosti kojoj se nada ovo većinsko stanovništvo ...
...konačno to izgleda i zaslužujemo ; jer mi sigurno u ponedeljak nećemo jednostavno zaustaviti sve u ovoj državi i osloboditi se viševekovnog političko terorističkog kriminala ... mi ne možemo u ponedeljak sve spomenike onog čuvenog oco ubice i bratoubice ; čoveka koji je opljačkao ustaničku kasu i usred bitke pobegao u inostranstvo ( što su sve ponavljali i njegovi potomci svaki put kad su nas uveli u krvoproliće )- dakle , mi ne možemo tom veleizdajniku da spomenike smestimo u muzeje; i jednom za vek vekova svim našim potomcima kažemo istinu o tom zločincu nad sopstvenim stanovništvom... stoga ne treba ništa da se čudimo svemu ovom pa i nakaznosti koja se veliča i stavlja iznad čovečnosti ...
 

Back
Top