KAKVA SU OVO VREMENA

zbivo.gif
 
Da , ćotali smo .. i tu našu ćutnju Lejla je smestila u onu jednu reč .....Strašno ...

..no imaj na umu , ćutanje je jedna vrsta krivice prouzrokovana kukavičlukom .... ćutanje zbog koristoljubivog prikrivanja je saučesništvo .. a izvršenje zločina je čisto zlo i za njega je i nebitna krivica ćutanja i prikrivanja ...
...dakle , krivice pobrojane ne izjednačavaju nas u zlu ... zato se ćutanju iz straha i ne izriče krivična već moralna kazna ...
 
123loncar;bt168188:
Da , ćotali smo .. i tu našu ćutnju Lejla je smestila u onu jednu reč .....Strašno ...

..no imaj na umu , ćutanje je jedna vrsta krivice prouzrokovana kukavičlukom .... ćutanje zbog koristoljubivog prikrivanja je saučesništvo .. a izvršenje zločina je čisto zlo i za njega je i nebitna krivica ćutanja i prikrivanja ...
...dakle , krivice pobrojane ne izjednačavaju nas u zlu ... zato se ćutanju iz straha i ne izriče krivična već moralna kazna ...

Da, imaću na umu - ćutanje je jedna vrsta krivice prouzrokovana kukavičlukom....
Uzrok ne opravdava posledice, to sam htela reći. Izvini, što sam imala mišljenje, dragi moj Lončar...:)
 
..zašto se izvinjavaš.. za dijalog su potrebni neistomišljenici ...konačno , neistomišljenici misle naglas da razmenjuju mišljenja ...samo se tako može napred ... ako bih mislio recimo kao "TV" - ( kako kažu na televiziji ) nebih nikad bio "JA"... a ko bi još razmenjivao mišljenje sa televizorom ..
..konačno , volim ljude koji o svemu imaju svoj stav ; stav koji obrazlažu --a ako ga tokom promišljanja promene to je njihov lični napredak ... Zato draga Mari , kad diskutujemo ( ti i ja --a i drugi snama ) mi samo napredujemo ...

..ponekad iznesi i stav koji ne zastupaš lično ( bar samnom ) , samo da temu sagledavamo iz različitih uglova ..

pozdrav !
 
123loncar;bt168188:
Da , ćotali smo .. i tu našu ćutnju Lejla je smestila u onu jednu reč .....Strašno ...

..no imaj na umu , ćutanje je jedna vrsta krivice prouzrokovana kukavičlukom .... ćutanje zbog koristoljubivog prikrivanja je saučesništvo .. a izvršenje zločina je čisto zlo i za njega je i nebitna krivica ćutanja i prikrivanja ...
...dakle , krivice pobrojane ne izjednačavaju nas u zlu ... zato se ćutanju iz straha i ne izriče krivična već moralna kazna ...

Lončaru moj...prva asocijacija na ovu potresnu fotografiju mi je bila reč STRAŠNO.
To je bila jedna reč za moj šok na nevidjenu bedu ljudske vrste..:thumbdown:

Nekako mi se,uz ovo nameće (ne znam zašto) i ona poznata setenca:
Ko hoće,nadje načina....ko neće,nadje opravdanja.
:ljutko:

Tužan je ovo post,moj Lončaru...ali,trebalo ga je postaviti,kao upozorenje da je krajnje vreme da se ljudskost probudi iz apatije čovečanstva.

Bez obzira na tegobmo osećanje usled vidjenog,koje nosim ove večeri,zahvaljujem ti što si ovaj post postavio...:heart:

.
 
Satya;bt168197:
123loncar....slika i reci....ima jos casnih, pravicnih i ljubavnih koji nisu za mac niti macem udaraju....to bi vec bila Istina zar ne? Cisto iako nemam pojma o cemu je zapravo rec, dajem svoj utisak na ono sto si izlozio. Pustite ljudi vise zla...da ne bi duse dzaba crkavale ko psine....

...mač i pogibija su ovde metaforično idealistički dati ...
...zapravo govori se o duhovnosti viteškog tipa ...
... mačem ( duhovnim ) bi trebalo razdvojiti : ljubav od mržnje ; istinu od laži ; ljudskost od neljudskosti ; čovečnost od nečovečnosti ; dobrotu od zla ; pravičnost od pravde tirana..........
... za duhovnu borbu potrebna je viteška nebeska čast -- čast Arhangela Mihaila ; kako reče G-đa Lejla ( ako sam dobro razumeo )..

... na slici vidiš palu ženu s mačem u ruci .... i ptice čistače kako je spopadaju ..

..za početak to se može doživeti kao posustajanje anđela , kome tek treba da pristigne vojska nebeskih vitezova i da rastera grabljivice ... do tad je vladavina zla -- zar ne ?
 
123loncar;bt168202:
..zašto se izvinjavaš.. za dijalog su potrebni neistomišljenici ...konačno , neistomišljenici misle naglas da razmenjuju mišljenja ...samo se tako može napred ... ako bih mislio recimo kao "TV" - ( kako kažu na televiziji ) nebih nikad bio "JA"... a ko bi još razmenjivao mišljenje sa televizorom ..
..konačno , volim ljude koji o svemu imaju svoj stav ; stav koji obrazlažu --a ako ga tokom promišljanja promene to je njihov lični napredak ... Zato draga Mari , kad diskutujemo ( ti i ja --a i drugi snama ) mi samo napredujemo ...

..ponekad iznesi i stav koji ne zastupaš lično ( bar samnom ) , samo da temu sagledavamo iz različitih uglova ..

pozdrav !

Iz učtivosti sam rekla - izvini, ne očekujući da isto mislimo, podsetilo bi me to
na vremena kad smo bili...znaš već....Ja jesam za dijalog ne želeći da sam uvek u pravu, a to što smo otvoreni u mišljenjima, samo je kvalitet u našim odnosima pa i ovakve vrste.
 
..Znaš Gospođo Lejla , kad sam zamišljao ovaj gif hteo sam da istaknem ta teška vremena u kojima smo i da ukažem ( po meni ) na uzroke našeg tonjenja ( zaista mislim da ljubav , čast i pravičnost mogu da naprave preokret u svakom biću u ljudskoj koži -- a onda je to siguran i društveni preokret ) ... e sad , gif traje nekoliko sekundi i trebalo je naći adekvatne kadrove da izlože ideju ... ti si dala ideju za te kratke kadrove morske i pričom o ljubavi ...
1 .. žena na obali; u morskom žalu leži sa mečem u ruci -- savršen posustali ratnik koji je došao do obale ( uspeh na dohvat ruke ) -- iskreno da ti kažem ja duboko u sebi znam da iz ovog gliba mogu samo žene da nas izvade .... njihova materinska ljubav i naprosto životni stav iz njihovog bića --- bezuslovno voleti
2. večna opasnost od grabljivica - čistača ; koji napadaju palog anđela .... i tu sam iskoristio galebove ( samo sam malo ih modifikovao ) --- izvini ali nisam našao snimke jata ptica grabljivica ..

... i eto ... rekoh to što rekoh .. inače , obala je na dohvat ruke i mača koji čvrsto drži anđelak ... a taj mač je eskalibur ... pobediće ljubav, čast i pravičnost ...zanam sigurno !

p.s. poruka kaže da treba se žrtvovati ... to nije reč o međusobnom ratovanju ( dobrih i loših ) - tad bi konačno pobedilo zlo ... reč je da svako od nas iz sebe istera : mržnju , bezčašće i pravdu tiransku ... i to bi bilo žrtvovanje -- da svak sa svog duhovnog neba zbaci aždahu i ubije je pod svojim nogama ... a biti u sebi časan vitez : nebeski Mihail i zemaljski Georgije -- veličanstvena je stvar ...
 
Poslednja izmena:
123loncar;bt168217:
..zaista mislim da ljubav , čast i pravičnost mogu da naprave preokret u svakom biću u ljudskoj koži
...
iskreno da ti kažem ja duboko u sebi znam da iz ovog gliba mogu samo žene da nas izvade .... njihova materinska ljubav i naprosto životni stav iz njihovog bića --- bezuslovno voleti
...
p.s. poruka kaže da treba se žrtvovati ... to nije reč o međusobnom ratovanju ( dobrih i loših ) - tad bi konačno pobedilo zlo ... reč je da svako od nas iz sebe istera : mržnju , bezčašće i pravdu tiransku ... i to bi bilo žrtvovanje -- da svak sa svog duhovnog neba zbaci aždahu i ubije je pod svojim nogama ... a biti u sebi časan vitez : nebeski Mihail i zemaljski Georgije -- veličanstvena je stvar ...

Izdvojeni citati su divni ,Lončaru moj...:D

Posebno mi je drago za ovakvo mišljenje,stav koji imaš o mom rodu...to je retkost za predstavnike tvog roda..

A poruka na kraju,me je ostavila bez teksta....sjajno,dragi moj !:klap:

:heart:
 
p.s. poruka kaže da treba se žrtvovati ... to nije reč o međusobnom ratovanju ( dobrih i loših ) - tad bi konačno pobedilo zlo ... reč je da svako od nas iz sebe istera : mržnju , bezčašće i pravdu tiransku ... i to bi bilo žrtvovanje -- da svak sa svog duhovnog neba zbaci aždahu i ubije je pod svojim nogama ... a biti u sebi časan vitez : nebeski Mihail i zemaljski Georgije -- veličanstvena je stvar ...
Divna poruka samo da je shvate i oni na koje se odnosi! Bravo Lončar.:ok::ok::ok:
 
Hvala ! Veliko hvala !

..rećiću još nešto... Mihail i Georgije moji su omiljeni učitelji ... uvek sam u analizi bilo čega pokušavao da njihova učenja budu dominantna ... i kad god otkrijem neko novo razumevanje njihovih učenja , oduševim se kao malo dete ...

G-đo Lejla , ima divnih ljudi pripadnika muškog pola ; nažalost, kriju se iza psihopata i psihopatizacije koju oni nameću ljudima ... to ispiranje mozgova, domimamtno je na balkanu a strašno u nas ... teško je njima u svoj svojoj podeljenosti - dvoličnosti ... teško je to oboljenje ..
...mislim da sam to isticao i ranije , ali sad ću ponoviti to ponovo .. biblijska diskriminacija naše takozvane pramajke Eve , za sva vremena je ženu podredila taštim muškarcima ( uzgred da kažem da taštost ima bazu u gluposti i sujeti -- to su centralni kraci na aždahinoj kruni ; ono o čemu govori SV Jovan kad opisuje krunu zla ).. još kao dete posumnjao sam u to vrednovanje polova , kad sam otkrio opšta znanja o razmnožavanju čoveka .. naime , u tom procesu žena učestvuje sa jednom jedinkom a muškarac sa milionima ... dakle, žena učestvuje sa kvalitetom ,a muškarac sa kvantitetom ... ova igra kvaliteta i kvantiteta vidljiva je u svemu -- posve normalno na strani žene ... svi potencijali žene daleko su iznad muškaraca - tako da i duže živi od muškarca ( čak i više se svakojako iscrpljuje od muškaraca u svemogućim radnim životnim sverama -- a da ne govorim o radu na u domaćinstvu zarad opstanka , rasta i razvoja porodice )...dakle. ako je neko stvoren od rebra - to je definitivno muškarac ...

..još jednom : Hvala !
 

Back
Top