Slutnja

.

Kazaljke sata na kamenom zidu kule Starog grada već usporavaju svoj hod...neosetno se spušta tiho blagosloveno veče.
Poslednji sunčani oblaci tonu u moje oči,da bih od njihove predje izvukla niti za san.
Utihnjujem misli i plovim kroz tišinu rumenog sumraka...

Mirišu agave i aloje nakon prolaska nesnosne dnevne žege,trepere palme pod svežim dahom maestrala.
Prstima opipavam ivice sećanja,pazeći da ne zagazim u njihovo carstvo.
Na šetalištu iznad plaže,pod drvoredom čempresa,Neko na usnoj harmonici davno zaboravljenu melodiju svira...
O,kako smo je smo voleli..."Stari Pjer" i Ivica Percl,sećate se?

Iz zaključanog kovčega puštam ustajale snove da na kratko zalepršaju i da se u razigranom letu provetre.
Nečujnim koracima obilazim prostransto duše,i dalje prepuno žudnje za životom...otvaram njegove prozore,u osami.
Dobro je da sunčevi zraci i slani morski vazduh u njemu osuše požudu,pa da ih spokojne vratim u zemlju snova.
Zaspali mir je njihova sudbina.

A ja i dalje ostajem pogleda okrenutog u daljinu,prema pučini beskrajnog vodenog plavetnila.
Možda,ko zna...na jednom od ovih prekookeanskih brodova dodje Neko čiji lik nosim u sebi kao utisnutu matricu.
Zato znam da ću ga prepoznati pri prvom pogledu,reči mi neće biti potrebne.
Slutim da je već blizu Neko čiji dolazak odavno očekujem....




~ Kotor, avgust `11 ~




...
 
Kako želim da Tvoja Slutnja bude samo uvertira za nešto lepo
i postojano - draga Lejla:)
Svojim tekstom tako si uspla da me preneseš tamo i ja sasvim jasno
osetih tu čarobnost bokeljske noći i čujem drage tonove pesme što me vraća opet....:zag:

 
Lepo i..nekako kompletno.Sve je tu,i sadašnji trenutak i prošlost i nada u budućnost.Baš kao što si i ti uvek ...kompletna.Čak i taj Neko koga očekuješ je u tebi ,treba samo da se odnekud pojavi i ti ćeš ga prepoznati.Tvoj Animus.:klap::klap::klap:
 
zxy;bt167855:
Lepo i..nekako kompletno.
Sve je tu,i sadašnji trenutak i prošlost i nada u budućnost.
Baš kao što si i ti uvek ...kompletna.
Čak i taj Neko koga očekuješ je u tebi ,treba samo da se odnekud pojavi i ti ćeš ga prepoznati.
Tvoj Animus.:klap::klap::klap:

:rumenka:

Ja retko kad ostajem bez teksta,ZXY...ovog puta je to neminovno.

:heart:
 
mari47;bt167853:
Kako želim da Tvoja Slutnja bude samo uvertira za nešto lepo i postojano - draga Lejla:)
Svojim tekstom tako si uspla da me preneseš tamo i ja sasvim jasno osetih tu čarobnost bokeljske noći i čujem drage tonove pesme što me vraća opet....:zag:

I mislim da jeste uvertira,Mary....:rumenka:...mada,vreme će tek pokazati svoje,jer uvek bude onako kako je zapisano.
Maktub....kako bi rekli Arapi.
Za neverovati je da je ovaj post napisan samo dan pre nego što će se slutnja obistiniti....maktub,draga! :D

Za "Pjera" se zahvaljujem...posebno što je spot obojen prekrasnim morskim motivima. :zag:
 

Back
Top