Jin i jang

7KNZPhohQWi

Ja sam anđeo
Čuvam te i štitim od zla
Al’ demon obitava u meni
Dovešće te do dna

Ja sam svetica
Dajem ljubav dušama svelim
Al’ ubica obitava u meni
Mrzi te srcem celim

Ja sam život
Imaš samo mene
Al’ smrt obitava u meni
Seti je se kad ti dobro krene

Amaunet
 
To što si napisala ..istina je
svaka celina podeljena je na dva pola
na dnu jednog nalazi se drugi
zapravo stalno jedno u drugo prelazi
Lepo si nas u pesmi podsetila na to
mada ... malo strašno :eek:;):D
 
@
Al’ demon obitava u meni.Dovešće te do dna.Al’ ubica obitava u meni.Mrzi te srcem celim
@

Nisu to demoni,oni ne postoje vec povecan sadrzaj teskih metala unetih preko hrane i vode.Uvedi efikasniji rezim ishrane i obrati paznju na trigliceride
 
Прелепо!
Него, да питам нешто...
У неком поједностављивању јин је женски, а јанг мушки принцип. Јин је пријемчив (или пасиван), јанг је активан. Упрошћено речено, јин није баш толико на цени. А вештице, јесу више од јина или јанга?!
 
zxy;bt163821:
To što si napisala ..istina je
svaka celina podeljena je na dva pola
na dnu jednog nalazi se drugi
zapravo stalno jedno u drugo prelazi
Lepo si nas u pesmi podsetila na to
mada ... malo strašno :eek:;):D

Pa znaš mene, umem da budem strašna, ali sam ovaj put bila i kratka i jasna :lol:
 
Kamael;bt163866:
@
Al’ demon obitava u meni.Dovešće te do dna.Al’ ubica obitava u meni.Mrzi te srcem celim
@

Nisu to demoni,oni ne postoje vec povecan sadrzaj teskih metala unetih preko hrane i vode.Uvedi efikasniji rezim ishrane i obrati paznju na trigliceride

:lol: Hvala ti od srca. Volim originalne komentare :klap:
 
Агарта;bt163932:
Прелепо!
Него, да питам нешто...
У неком поједностављивању јин је женски, а јанг мушки принцип. Јин је пријемчив (или пасиван), јанг је активан. Упрошћено речено, јин није баш толико на цени. А вештице, јесу више од јина или јанга?!

Predpostavljam da su tumačenja razna. Pasivnost i aktivnost se ne može pripisati striktno nijednom polu :)
Meni lično, Jin i Jang predstavljaju suprotnosti koje su prisutne u apsolutu. Ništa nije apsolutno dobro, niti je loše... Inspirisao me je Geteov Sidartha... U Kriminalcu živi svetac, u detetu starac itd.
Isto važi i za veštice :lol:
 

Back
Top