Neka razmisljanja - da li je bolje biti pametan ili glup - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

zeksiv

Neka razmisljanja - da li je bolje biti pametan ili glup

Oceni ovaj blog
U ovoj zemlji postavlja se pitanje da li je bolje biti pametan ili glup? Odgovor je - bolje biti glup. Zato sto glupost je isplativija. Glup - ne razumes vaznost ili nevaznost neke situacije i sve ti je potaman, dok kao pametan razumes gde se nalazis, probas da menjas date stvari, i vise nerviras od glupog. I glupost je isplativija jer oni koji misle da su pametni, ne postuju pametnije od sebe, a to su pametni, a u boljem polozaju su oni koje se prave pametni, jer oni su kao pametniji od glupih, a u stvari su na istom stupnju razvijenosti mozga kao i glupi. Onda to sve dovodi do glupog sistema vrednosti, koji daje prednost glupima, i na vazna mesta njih stavlja, znaci na isplativija. Pametni koji misle da su pametni - a u stvari su glupi su glavni i njima je odlican glup sistem vrednosti.

Pošalji "Neka razmisljanja -  da li je bolje biti pametan ili glup" na Facebook Pošalji "Neka razmisljanja -  da li je bolje biti pametan ili glup" na Google Pošalji "Neka razmisljanja -  da li je bolje biti pametan ili glup" na My Yahoo! Pošalji "Neka razmisljanja -  da li je bolje biti pametan ili glup" na Live Pošalji "Neka razmisljanja -  da li je bolje biti pametan ili glup" na MySpace Pošalji "Neka razmisljanja -  da li je bolje biti pametan ili glup" na Twitter Pošalji "Neka razmisljanja -  da li je bolje biti pametan ili glup" na Digg Pošalji "Neka razmisljanja -  da li je bolje biti pametan ili glup" na del.icio.us

Ažurirano 17.06.2008. u 14:45, autor: zeksiv

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. maksifor (avatar)
    pa bolje je biti pametan, jer i ako si svjestan nekih stvari koje ne mozes promjenit, oko kojih se nerviras, ipak vidis te stvari....a i smatram da pametni ljudi imaju mnogo vece vidike u odnosu na glupe...pod pametnim ne podrazumjevam samo iq!
  2. Embraced_Lovin'_Heart (avatar)
    Bolje je biti pametan, ali ispada da je u ovoj zemlji bolje biti glup, nazalost. Zato, selim se cim se osamostalim :) Salim se, ali ono.... I ne salim se. Ko zna, od ove okoline cu i sama vise poludeti, vec mi je u ovim godinama jasno sta se oko mene dogadja. Ali, bolje biti pametan. Lako ces pobeci odavde.
  3. Idjudjuma Obudjama (avatar)
    Ja sam i pametan i glup.
  4. Sonia Was Here (avatar)
    Mislim da ovo pitanje ne zavisi toliko od mesta stanovanja tj. od ove naše države. Jednostavno je, glupi ljudi su srećniji, ne razmišljaju previše, ne interesuju ih neke stvari kojima bi se pametan covek opterećivao. Prosto, život im je lakši, rasterećeniji su. Koliko ja vidim, pametni lakše propadnu. Nažalost...
  5. hakim bej (avatar)
    Sta znaci glup? Nezainteresovan za matematiku, okultno, knjizevnost, geografiju...?

Oko nas su ljudi koji neznaju da se neznam nepise zajedno. Da li ih to cini manje ljudima? Nikako.
    Pokvarili smo se kao civilizacija, i izgubili culo za raspoznavanje dobrote i zla. Znamo latinske citate i algebru, ali smo zaboravili da gledamo coveka.
    Da gledamo u oci, i da ga na sasvim drugi nacin razumemo.
    Ne treba da ucimo skole ako cemo zaboraviti ono mnogo vaznije.
    Ucite decu dobroti, dok jos nisu zaboravili da gledaju srcem.
    Slusajte Azru.