Maleni svici & Kineski zid

Dobro jutro, dobar dan, doviđenja... Upravo sam se vratio sa posla. Moje zaduženje je da skupljam malene svice i da ih darujem onima koji se žale da mrak proždire njihovu dušu. I ja sam bio jedan od njih, ali eto, posle uspešne regrutacije, i posle položenog ispita, i dobijene licence da ih pri lovu neću oštetiti, ja radim to što radim.

Moj najbolji prijatelj je svitac po imenu Srećko. On mi je jednom prilikom svojom malenom rilicom pokazao varljivo Sunce i rekao:

„Ovo je ono što mi nećemo!”

„A šta mi hoćemo?”

„Mi hoćemo Sunce!”

Nemojte misliti da vam iznosim sopstveno iskustvo. Radi se o jednom mom drugu. Naime, jedno jutro on se probudio i između sebe i svoje žene ugledao malo gowance; nekako se isprečilo između njih kao kineski zid. Nije smrdelo, bilo je tvrdo kao kamen i moglo se nabosti na ekser kao ćevap, ali je ipak bilo gowance. E, sad, ni on ni njegova supruga nisu znali čije je bilo. Posvađali su se, svađali, svađali i prepirali, i mic po mic došli do razvoda braka. I pošto su bračnu imovinu zajedno stekli - podelili su je na pola. Ali imaju jedan mali problem: čije je gowance? Da li da ga podele na pola ili da celo pripadne jednom od njih. I još veći problem: niko ga ne želi. Advokat takođe nije znao šta da radi. Saslušavši ovu njegovu priču i golemi ljubavno-bračni problem, pomislio sam kako su srećni svi oni što se još nisu oženili i udali, jer možda bi i oni doživeli ovako nešto...
 

Back
Top