Radioaktivan sneg

Sneg je radioaktivan. I opasan po zdravlje svih životinja (uključujući i najgoru životinjsku vrstu na planeti). Prc.

Pre tačno pola godine, dok sam čistio sneg sa terasice, ali ne tako što bih ga bacio dole, na trotoar, već u lavor, pa u kupatilo: malo u WC šalicu, malo u kadu. Kad... na njemu žuta boja. Susedova mačka prešla sa terase na terasu i zapišala ga. Dobro.

Ispišam se ja po onom snegu u WC šolji i ne obojim ga, jer iz pevca prospem najčistiju i najzdraviju pevecovu providnu lozu. I ugasim svetlo, kad onaj sneg što je zapišala mačka svetli iz kade u mraku. Ada znam da je sused slušao radio, pa je “Signal radio” ozračio sneg, ali izgleda da je radio učinio da je i mačka slušajući ga postala radioaktivna i ozračila sneg pišajući na njega.

I setim se kad smo bili mali da smo skupljali sneg u kornet i pravili snegoled. Sad, kako stoje stvari, ne bi se smeo konzumirati ni u kakvom obliku. A u kornet bismo mogli jedino drkati i praviti slanovruć. He he he...

Ništa više nije kao pre. Kad nebo na nas piša (kad pada kiša) i kad deda mraz istrese muda (kad sneg pokrije breg) moraju se nositi antiradioaktivni kišobrani. Prc, hrk, drk.
 

Back
Top