Najstariji zanat

Najstariji zanat je načisto propao. Barem kod nas u regionu...

Gledao sam zimus sneg i kako su se mačke i paščad ispišavale po njemu; svi su iz sebe prosuli prirodnu, fino obojenu tekućinu. No tamo gde su se ljudi ispišali bilo je raznoraznih boja. Zašto? Zato što su mačke i paščad zdravi, a ljudi užasno bolesni.

Prostitutke koje stoje na ulici po ovakvoj studeni, i sada, usred leta, i ležu pod bilo koga, ne mogu da budu zdrave sve i kad bi htele.

Najstariji zanat je načisto propao! Barem kod nas u regionu. Zašto? Pa zaključite sami iz priloga.

Prošlog leta, u ovo vreme, ispred jednog plažnog kafe-bara u Budvi stajale su dve devojke od najviše 18 godina. Bile su jako zgodne i privlačne, i privukle su pažnju i meni i mom drugu Bobu. Šmekali su muškarce prolaznike, računajući i nas dvojicu, ali mi smo žurili u obližnje Bečiće i Rafailoviće.

Obavili smo to zbog čega smo prošli kroz tunel između Budve i Bečića, nakon dobrih dva sata vratili se u Budvu, i zatekli njih dve na istom mestu. Ako smo prvi put kad smo ih videli pomislili da nekoga čekaju - sad smo već bili sigurni da ne čekaju nikoga no da ordiniraju na obali kao prostitutke. Dakle, za oko dva sata niko nije hteo da ih pokupi.

Momci koji vrede i imaju love već imaju devojke i sex za 100 ili 200 € na sat sa bilo kim (ko prelazi iz ruke u ruku) im ne pada na pamet. Momci koji vrede a nemaju love ne mogu ih priuštiti, pa stoga neće ni pokušati. Momci koji ništa ne vrede, a imaju ili nemaju love - mogu da nemaju hrabrosti - i zato im ne prilaze.

Bobo mi reče da ih pokupimo i da on časti, iz milosrđa, da ih večeras makroi ne bi izbili i silovali zato što nisu ništa zaradile, ali ja mu rekoh da ne bih da kupim neku boleščinu za 100 ili 200 € mog ili njegovog teško zarađenog novca.

Zapitao sam se, ako niko neće da pokupi mlade prostitutke od 18 godina, ko će onda da pokupi neku matoru, pohabanu prostitutku, neku baba seru, baba prdu i ostale baba smrde.

E šta učiniše od nekadašnje Titove države, pa i najstariji zanat je načisto propao.

(Inače, nekad je čovek mogao slobodno da letuje po crnogorskoj i hrvatskoj obali, dok je bilo druga Tita, a sad sve plaže ograđene, bogataške i sirotinjske plaže, pa imaš pravo na samo jednu hotelsku plažu, ako si u hotelu, a ako si gologuzan onda se kupaj pored kanalizacije, ko te je6e... i prostitutke i tebe...)

E, a nekoliko dana kasnije, u Dubrovniku, na Stradunu, Bobo i ja nalećemo na dve 18-godišnje radodajke. Tamo su malo agresivnije nego u nas. I vele one nama, onako diskretno: „Dečki, dajte nam po 1000 kuna (1 € = oko 7.39 KN, dakle radi se o 2 x 135.36 €) i činite nam što god hoćete.“ Bobo više nije mogao da izdrži, pa veli on njoj: „Slušaj glibuljo, daću ti 100 kuna, ali da mi vrneš kusur od 40 kuna, jer ne vrijediš više od 60 kuna da je6e oca očinjega!“ I ponovo smo naleteli na dve slične kod Kneževog dvora, i po treći put kod crkve Svetog Vlaha. Rekao sam Bobu da su prostitutke totalno degradirane i da više nikoga ne zanimaju, te da muškarci više vole fudbal no sex, i na tome se završilo.

A jesmo se nagledali fudbala na prošlom SP.

Kako pomoći prostitutkama?

Ni najstariji zanat nije ono što je nekada bio.

E, a na Rivi u Splitu dočekala nas neka ludača sa sledećim rečima: „Tko ća voli nek izvoli. Tko voli bilo pranje, a tko crno sranje? Bilo pranje mi teče iz pice, a crno sranje iz guzice. Tko voli bilo pranje nek poturi žlicu pod moju picu, a tko voli crno sranje nek stavi šalicu pod moju guzicu. Jednom u četiri tjedna morete dobit i sok od rajčice pravo iz moje pice. More se i zapakovat, sve sa bar code, i zera vode. A moja pica i guzzica su vam bogati izvori rudača i ostalih zaliha. Tko će se poslužit iz moje pice, dati ću mu malo i iz guzice. Tko li više voli iz guzice, dati ću mu iz pice.“ Ostali smo bez teksta! Koji performans je6ote!

Ojha! Ojha! Ojha ha!...
 

Back
Top