Moj Au pair zivot u nekoliko delova-Aplikacija-drugi deo

Hehehehe ne mogu da se ne nasmejem.
Upravo gledam u svoju cuvenu Au pair aplikaciju.Neverovatno je kako vreme leti,ali mi se cini kao da sam ovo popunjavala pre 100 godina.Kakva sarada od aplikacije,mada kada mislim o svemu tome ni aplikacija od porodice nije bila bolja-svi smo se nalagali u istoj meri.

Rekoh vec da mi engleski nije tada bio jaca strana.Isla sam u strucnu srednju skolu gde smo svi brinuli za srtrucne predmete,tako da mi strani jezici nisu bili veliko interesovanje.To malo sto sam znala,znala sam iz pesama i filmova,ali mi je bilo dovoljno da kasnije startujem,tj.samo da razumem sta ljudi oko mene govore.
Sada,kada mislim o tim prvim mesecima,shvatim sa sam se "batrgala" kao davljenik u bujici nepoznatih reci.I ko svaki davljenik nadjoh i ja svoju slamku-naucih malo reci,pa malo to prosirih u skoli i eto,svaki dan po neka nova rec /izraz i vuce se nekako..

U svakom slucaju,nisam znala ni aplikaciju da popunim kako treba.Mukica.Pomogla mi je profesorka iz srednje oko popunjavanja aplikacije i pisma buducoj host porodici.Jos mi je napisala i personal reference!
Neznam ni sama da li je danas svesna koliko mi je toga pomogla u zivotu?

Osim onih osnovnih pitanja tipa ko si- gde si- sta si- i- odakle si,prvo sto sam primetila je da su veoma znatizeljni oko voznje jer su voznji posvetili dosta pitanja pocevsi od koliko dugo imas vozacku dozvolu,preko,koliko cesto vozis do toga u koliko si saobracajki ucestvovala...
Ovo mi je bilo potpuno normalno,jer ni sama svoje dete ne bih dala nekom laiku u ruke.Mislim,nisam bila ni neki vozac.Samo sto sam polozila,vozila sam malo sa tatom ,malo sa instruktorom i to je to.Sa tatom samo nedeljom jer mu je to bio jedini slobodan dan,ali je i taj jedan jedini dan zrtvovao da me nauci kako da nekome ne pobijem porodicu.
Oko ovoga nikako nisam htela da ne budem iskrena-odmah sam rekla istinu- da se osecam sigurno za volanom ali da nemam puno iskustva.Nikako ne bih mogla da nosim na dusi da se ikome ista ikada dogodilo dok sam ja vozila.
Kasnije ,u toku biranja porodica,nisam imala problema oko ove stavke.

Pitanja oko tetovaza,pirsinga,religije i nikotinskih navika su limitirana ali vrlo bitna.Ameri nisu ludi da im neko cuva dete ako je pusac jer se ovde dosta polaze racuna na borbu protiv pusenja,zdravu ishranu i zastitu zivotne sredine (samo da podsetim na more ljudi koji se sasvojih 300kila izgegaju iz Meka dok ti mast curi niz bradu).

Oh,najtezi deo mi je bio iskustvo sa cuvanjem dece.Imam neku rodbinu ,ali se to ne racuna u iskustvo.
U agenciji su mi rekli da nadjem neki decurliju iz komsiluka i da mi njihove mame popune preporuke,sto sam i uradila.Mene niko nikda nije proverio,i sam cula da su druge devojke bile proveravane,ali ne u smislu toga li su uopste cuvale decu,vec su host mame htele da cuju malo vise o tome kako su one to radile.
Usput sam se i slikala sa svom decom iz komsiluka i sa tim slikama sam popunila svoj album koji ide uz aplikaciju.

Sto se tog albuma tice,ukljucila sam ne samo slike sa decom vec i slike iz skole posto mi je moja profesija veoma vazna ,a i na host roditelje je ostavila veliki uticaj.Bilo je slika moje porodice i mene u raznim aktivnostima..malo sam se i prodala,ali Boze moj,bitno da je upalilo.Imala sam saren i lepo iskrojem album,u pravom decijem fazonu,na kolaz papiru i vrlo sam se potrudila oko toga.Kasnije mi je prva fost porodica rekla da sam na trud zaradila dodatne poene kod njih.:p

Lekarski pregled-oko ovoga nisam imala problema jer sam zavrsila sve ovo jos dok sam bila volonter,mada ovo ne bi trebalo da bude veliki problem u domu zdravlja.

Potrudila sam se da sebe predstavim u najboljem svetlu-malo sam pustila druge da me nahvale,malo sam o sebi dala utisak kako o nekome ko je veoma zainteresovan za program radi sticanja novih iskustava.Nisam nista slagala,ali sam napickala aplikaciju u baroknom stilu-sa puno detalaja i naoruzala sam se strpljenjem.

Gotovu aplikaciju sam odnela nazad u agenciju i nakon dve nedelje,kada su papiri stigli u Boston (srediste moje agencije ) polako su ljudi poceli da zovu..
 

Back
Top