Autoput ili opasne krivine? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

OVANICA

Autoput ili opasne krivine?

Oceni ovaj blog
Dok sedim i caskam sa svojim drugaricama u stilu sex i grada o svim frajerima i ne frajerima ovoga grada,zakljucujem da smo i mi izgubljene u vecitom cirkusu u kome se previru nenormalnost,ludila,sujeta i hormoni....tzv. opasne krivine. Dok smo mahom sve prosle kroz duge stabilne veze u kojima pre ili kasnije preovlada neka harmonicna rutina,koju ne prete bas preterane mastovitosti,shvatam da smo smo sve pobegle odatle glavom bez obzira. To je kao voznja autoputom...sve ravno,bez mnogo prilika za skretanje,uglavnom svi projure pored tebe ne zadrzavajuci se,ali isto tako tera vozaca da pre ili kasnije pocne da zeva od tog dosadnog puta.
Zasto? Sada duboko patimo da nam ljubav bude uzvracena u stilu harmonicne rutine od tipova koji vole opasne krivine. Da li su nasa ocekivanja promasena investicija?

Konstatacija je sledeca...Svesne smo da ne bi vise mogle da se vratimo normalnoj vezi koja te ne drzi budnim,jer smo vec duboko zagazile u to blato nesanice. Sa druge strane zelimo ljubav od promasenih sudbina i dusa. Ne mogu ,a da ne pomenem scenu u filmu Ljubav u doba kolere,kada majka kaze sinu koji umire od ljubavi, da i treba da pati i neka pati,jer to je odraz mladosti i zivota. Patnja i suluda ocekivanja te odrzavaju zivim i daju tvom putu uzbudljiv tempo. U zivotu mora i da se voli i pati,jer to je zivot. Pravi zivot. Svako ko je nesvesno bezao od losih strana zivota platio je naknadno svoju putarinu. Hocemo da patimo,a i hocemo tu patnju da izbegnemo.Usmeravamo energiju i zivotno iskustvo na oba puta. Tu se vec poteze pitanje mazohizma i sadizma,pa ko se gde pronadje.
Takodje ne mogu da se ne zpitam,da li su nacini i vrste ljubavi postali potrosni i nagrizeni zubom vremena? U doba moje bake,muskarac je birao zenu...bez pitanja nje,ali uz ocevu dozvolu,pa se na silu trudis da zavolis nekoga kako bi olaksao svoju sudbinu.
U doba moje mame, kada dovedes muskarca u kucu, smatralo se dobrim vaspitanjem i moralom,da bi ipak trebalo da se udas za tog coveka,jel Boze moj,na sta bi to licilo da ti svakog drugog meseca dolazi drugi muskarac na upoznavanje sa roditeljima,rodbinom,komsilukom?!
U moje doba normalno je da normalnog nema,da se vise ne zna gde je granica izmedju normalnog i ludog,izmedju veze i kombinacije,ljubavi i mrznje....jednostavno pravog vezivanja ima jako malo,a da pri tome nema nekog dubljeg interesa.

Pa kada ovako postavimo paralelu....hocemo da pomesamo malo bakinog nacina,preko maminog doba morala i malo primesa danasnjeg beznadja...i tako dobijemo salatu mogucnosti,nade i ocekivanja. Preostaje nam samo da se nadamo da cemo izvuci najbolju lutriju i naleteti na muskarca vrednog naseg vremena,paznje i truda koji ima dovoljno samokontrole da oseti kada je vreme da se rutina upuca mastom i da nas voli...ali ne previse da se ne bi uljuljkale i ulenjile....i...u stvari ja ne znam sta hocu...sta mi hocemo...ko to zna?
Preostaje nam samo da i dalje galopiramo putem nase zbunjenosti i u vecnoj dilemi da li ici autoputem ili opasnim krivinama?

Pošalji "Autoput ili opasne krivine?" na Facebook Pošalji "Autoput ili opasne krivine?" na Google Pošalji "Autoput ili opasne krivine?" na My Yahoo! Pošalji "Autoput ili opasne krivine?" na Live Pošalji "Autoput ili opasne krivine?" na MySpace Pošalji "Autoput ili opasne krivine?" na Twitter Pošalji "Autoput ili opasne krivine?" na Digg Pošalji "Autoput ili opasne krivine?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari