Kad ljubav uzme lažno ime...

.

Kada si odlazio,ponavljala sam u sebi reči poput molitve:san je jedina mogućnost da se sačuva ono što mora da ode.
Urezivala sam ove reči u pamćenje,da ih sačuvam za teške trenutke koji će plaviti moje sećanje.

Dok čekam odgovor na moje pokajničke reči koje sam ti uputila,u kojima te molim da mi oprostiš za one izrečene koje su naše trajanje pretvorile u prošlost,osećam da se raspadam.
Ubija me čekanje,a ti odugovlačiš.
Premišljaš se,namerno me puštaš da strepim,želiš da mi po najvećoj ceni naplatiš ono što si nazvao mojom posesivnošću.
Želiš moju agoniju,počinjem da verujem da uživaš u njoj.
Dobio si je nepravedno...nezaslužena je,ako se razume njen stvarni motiv.

I onda se zapitam da li je to,zapravo,ljubav koju osećaš za nas?
Ljubav ne poznaje osvetu,mržnju.
Ona ne odlaže,ne sabira i ne oduzima,ne premerava,ne kalkuliše.
Ljubav je kada pružamo i kada ne očekujemo da nam se na pruženo uzvrati.
Ljubav je nesebično poklanjanje.
Ljubav je sinonim za ono nešto najveće u nama,ona najviša vrednost koju posedujemo i koje smo spremni da se odreknemo darujući je drugome.
Ljubav je kada ono naše posebno biće koje nosimo u sebi (naše autentično „iznutra“ koje postoji jedino da bi se ispunilo) darujemo nekom ko izgleda sačinjen po našim vrednostima..

Tvoje sam žrtveno jagnje...preplašeno,što bez nade leži na giljotini tvoje volje.
Ti si njegov tamničar i dželat.
Slepih očiju i andjeoskog srca,ono čeka dan kada ćeš jednom rečju ili pokretom ruke prekratiti mu zlosrećnu sudbinu.
Ako će te zadovoljiti moja krv,uzmi je...ionako je postala neupotrebljiva za druge.
Zatrovao si je tvojim grubim rečima,ispisanih tvojom nesrećnom prošlošću,u vremenu kada mene nije bilo.
To breme i dalje nosiš na ledjima,nemoćan da ga skineš.
Ponudila sam ti svoju pomoć,nisi umeo da je prihvatiš.
I rekla sam ti već:ti imaš potrebu da povredjuješ,jer si i sam bio povredjivan.
Primer klasične psihoanalitičke teze da zlostavljani radja zlostavljača,potpuno je transparentan u tvom ponašanju.

Sve mi je jasno,svega sam svesna...a opet,ne mogu iz ove pustoši u koju si me zatvorio.
Koliko je tanka linija izmedju ljubavi i mazohizma,ovoga puta gledano kroz naš uvek burni odnos spektakularnih bitaka i veličanstvenih sklapanja primirja?
Ono što me još drži za nas je,valjda,prisutna tako stvarna iluzija da sam negde (u tvom srcu?) videla zrno onog Dobrog i Plemenitog,duboko skrivenog za druge,ali ne i za mene..
U tom zrnu spava klica,zametak korena koji je zaboravio da iznedri jedan drugačiji život,čiju lepotu već znam.
Prepoznajem ga na momente,u sekvencama našeg življenja udvoje...prepoznajem ga zato što sam je jasno videla u svojim snovima.
Njegovu lepotu sam bezuspešno pokušavala da ti naslikam..nisi mogao da je ugledaš,odavno si već postao slep za boje.

Unapred već slutim da me nećeš skloniti ispod ovih vešala koja si mi sagradio.
Osećam da će oštro sečivo tvoje osvete biti obliveno mojom krvlju.
I znam da ću u tom trenutku imati još samo vremena da podignem pogled prema Nebu i Onom ko mi je udahnuo dušu,uputiću bezglasnu molitvu:
„Bože,ako si mi ga dodelio po Tvojoj volji i ako je ovo jedini put koji vodi do njegovog srca,pomozi mi da ga lakše podnesem“.
A tebi ću uputiti zadnje reči:
„Možda nisi poslednji koji će me ubiti,ali znam da si poslednji kome sam dala oružje u ruke.“

I znam da dolazi dan kada će moja tišina postati jača od tvog glasa...



Ps.
Ne povredjuje ljubav....povredjuju ljudi koji ne umeju da vole.
Slava Umu koji je dovoljno napredovao da takve prepozna,a da ostavi mesta za one druge....


...
 
Šetajući plažom u predvečerje, covek je primetio ženu kako uzima nasukane morske zvezde i baca ih nazad u more. Konačno ju je pristigao i upitao zašto to čini. Odgovorila je da će morske zvezde do jutra izumreti. " Ali plaža se prostire u nedogled i morskih zvezda ima na milione " reče covek. " Zar će tvoj trud učiniti bilo kakvu razliku ? " Zena pogleda morsku zvezdu koju je imala u ruci i baci je u sigurnost mora.
" Za ovu morsku zvezdu postoji razlika " reče ona.
:heart:
 
Poslednja izmena:
...sufi-mudraci bi , da se zamisle u Tvojim opservacijama emocija i njihovim slijetanjima i ulijetanjima.Sreća je samo u tome za Tebe i Tvoje ja što si napravila samovivisekciju i nikome nijesi 'prošla' kroz animu a , svoju razgolitila pred sobom i introspekcijom je demaskirala.Dobro je to Prijateljice moja ali, da li je dobro u 'dalekim dubinama' šta si zakuvala...
Mudro i znalački, nagonski i s pogleda kulture...sve...
Princeso od AlDbuni Plemena...
 
Povredjujemo se mi sami, iluzijom koju smo izgradili o nekome i realom koju ne želimo da vidimo..Ko može da se poredi sa Sudbinom i "deli" pravdu i kažnjava? Samo bolesnici egocentrici i oni ispranog uma i zadojeni revanšizmom.
Krivi smo sami za svoje puteve jer ne želimo da prepoznamo bolesnike koji se igraju tudjim emocijama i umom...
Bolesni jesmo i sami ako nam takvo nešto čini poslednju utehu za koju se grčevito držimo a ne primećujemo druge oko sebe kojima svadljivost, pametovanje(nadmudrivanje) nije kompleksom za dokazivanjem nekakve dominacije.
Bolesni jesmo ako imamo redovan nagon za izazivanje nereda u vezi opravdavajući takav stav i ponašanje "igrom da veza ne potone u žabokrečinu monotonije".
Bolesni jesmo što ne umemo da uživamo u jednostavnosti trenutka ili nismo dobri prijatelji sa partnerom koji ume da osluškuje nas koliko mi njega...
Bolesni jesmo jer smo posesivni i ni malo sebe ne darujemo niti popuštamo iako suprotno tvrdimo...
Bolesni jesmo jer grčevito čeznemo za idealom iz mašte a nagon nam uvek naredi sasvim suprotno čudovište koje će nas ponižavati...
Da li, u stvari, jesmo licemeri kada ne želimo da priznamo da nas ta igra i donekle nastranost zadovoljava?
 
mari47;bt150300:
:( Lejla...mila....Kako bih rado da kažem nešto.., predlažem
da budeš strpljiva...ne može ni bol doveka. :heart:

Uvek si medju prvima sa komentarom na mom blogu i sa rečima utehe,kada izlijem iz sebe ono što me truje..
Veoma sam ti zahvalna zbog tople podrške,Mary...:heart:

"Ničija nije do zore gorjela"...reče jedan od najlepših ljudi sa naših prostora,onaj lepi vladika....:lol:
Da mu verujemo,Mary...posedovao je,osim lepote,i veoma visoku inteligenciju...:D
 
coviax1;bt150351:
Ma,evo-uzmi od mene koliko Ti volja-ja imam na pretek...
Neozbiljnosti!
I ludiraj se srećno,ali pazi!!! Druge ne povređuj!
Dajem Ti ovu igračku i LEPO se igraj...
Razvijamo tuge i očaje začas!:heart::rumenko::hvala::klap::klap::klap:

Posedujem u enormnoj količini istu tu crtu ličnosti-neozbiljnost,Covi...ali,nikad mi nije dosta,a poklon se ne odbija...;)

A za igračku...ne razumem na šta se taj pojam odnosi.
Zbog predloga za upotrebu istoimene,ako si ti :rumenko:...onda sam ja ::eek:...

:lol:

Ali,ako ona ima moć da "razvija tugu i očaj začas",onda su sva sredstva dozvoljena,definitivno!::rumenka:

:zcepanje:

Ulepša mi noć,moj Covi....:cmok2:
 
hakim bej;bt150388:
Šetajući plažom u predvečerje, covek je primetio ženu kako uzima nasukane morske zvezde i baca ih nazad u more. Konačno ju je pristigao i upitao zašto to čini. Odgovorila je da će morske zvezde do jutra izumreti. " Ali plaža se prostire u nedogled i morskih zvezda ima na milione " reče covek. " Zar će tvoj trud učiniti bilo kakvu razliku ? " Zena pogleda morsku zvezdu koju je imala u ruci i baci je u sigurnost mora.
" Za ovu morsku zvezdu postoji razlika " reče ona.
:heart:

Mnogo puta je tako malo potrebno da učinimo veliku pomoć za druge.
Često smo izloženi nerazumevanju od stane drugih ljudi...a stvari nisu onakve kakvim se na prvi pogled čine.
Živimo u teškom vremenu,u tehnološki razvijenoj,a humano zakržljaloj civilizaciji...

Priča je divna,Hakime moj.....:heart:
 
faraonn;bt150391:
...sufi-mudraci bi , da se zamisle u Tvojim opservacijama emocija i njihovim slijetanjima i ulijetanjima.Sreća je samo u tome za Tebe i Tvoje ja što si napravila samovivisekciju i nikome nijesi 'prošla' kroz animu a , svoju razgolitila pred sobom i introspekcijom je demaskirala.Dobro je to Prijateljice moja ali, da li je dobro u 'dalekim dubinama' šta si zakuvala...
Mudro i znalački, nagonski i s pogleda kulture...sve...
Princeso od AlDbuni Plemena...

:rumenka:

Ne mogu ništa drugo da dodam,osim ovog smajlija koji opisuje moje osećanje nakon ovakvih tvojih reči.
Komentar je jedinstven,baš kao i čovek koji ga ispisuje....:heart:
 
Tol;bt150394:
Krivi smo sami za svoje puteve jer ne želimo da prepoznamo bolesnike koji se igraju .
Da li, u stvari, jesmo licemeri kada ne želimo da priznamo da nas ta igra i donekle nastranost zadovoljava?

Potpisujem ceo tvoj komentar,pametnice moja...:zag:

Dobro bi bilo kada bi mogli da izbegnemo iluziju...a to ponekad nije moguće.
Iluzije (varke,obmane) su sastavni deo našeg života..ne mogu se uvek prepoznati,nažalost.

Zahvaljuem na odličnom komentaru,Tol....:D
 
Metronom;bt150402:
Delim misljenje sa faraon-om, sa razlikom sto ja znam da je optuzba za laznu ljubav samo uteha i da on ovo nikad nece procitati ni cuti. Srecno devojcice.

I jeste samo uteha...u pravu si,Metronome. :sad2:

Ovakve reči su moj razgovor sa samom sobom i njih nikada neće moći da čuje onaj kome su namenjene.
U stvarnosti imam drugi lik,uzimam ulogu koju mi dodeljuje sopstveni um...njega izlažem "dodirima" drugih,on je moćan i ume da me zaštiti.
A sa srcem stvari drugačije stoje...ono je već nešto intimno,lično i podložno je ranjavanju...zato ga nikada javno ne izlažem.
Sa njim imam potrebu da vodim polemiku,a često i iscrpljujuća preispitivanja u trenucima osame.
To ima svoju svrhu,odlično se pokazalo kao metoda katarze i sasvim zadovoljavajuća tehnika psihoterapije.

Ovaj post je jedan od tih monologa mog srca..

Lep je osećaj da si me razumeo na pravi način,Metronome...zahvaljujem na podršci.:heart:
 
lejla.al.dbuni;bt150536:
Posedujem u enormnoj količini istu tu crtu ličnosti-neozbiljnost,Covi...ali,nikad mi nije dosta,a poklon se ne odbija...;)

A za igračku...ne razumem na šta se taj pojam odnosi.
Zbog predloga za upotrebu istoimene,ako si ti :rumenko:...onda sam ja ::eek:...

:lol:

Ali,ako ona ima moć da "razvija tugu i očaj začas",onda su sva sredstva dozvoljena,definitivno!::rumenka:

:zcepanje:

Ulepša mi noć,moj Covi....:cmok2:
Igračka je neozbiljnost-malo kompozicija zakazala...Treba pisati pesme kao vežbu...A :rumenko:je foliramt-Covi nema čega ikad više da se stidi-nadam se da neće biti nekih gluposti,a več dugo nije...Covi svima dobar...Sebi pogotovu,ali kad bi potrajalo...:D
 
coviax1;bt150589:
Igračka je neozbiljnost-malo kompozicija zakazala...Treba pisati pesme kao vežbu...A :rumenko:je foliramt-Covi nema čega ikad više da se stidi-nadam se da neće biti nekih gluposti,a več dugo nije...Covi svima dobar...Sebi pogotovu,ali kad bi potrajalo...:D

Samo sam se šalila,mojCovi...
Naravno da se nemaš čega stideti,volim tvoju iskričavost,peckanje i nestašne komentare.
Dopada mi se takav kakav si kroz reči koje izgovaraš,osećam tvoj duh.

I nemoj da budeš mnogo dobar i poslušan...
Život onda nije baš interesantan.
Provokativnost i nepredvidivost (i uopšte nestereotipnost) daju mu jedini smisao,onu tako priželjkivanu čar. :manikir:
Ma,znam da ti to već znaš..;)

:cmok2:.
 
Ne povredjuje ljubav....povredjuju ljudi koji ne umeju da vole.
Slava Umu koji je dovoljno napredovao da takve prepozna,a da ostavi mesta za one druge....

Valjda i oni koji ne umeju da vole imaju pravo da žive, bog ih je takvima napravio a njima je veruj najteže. A kad nešto nemaš kompenzuješ improvizuješ.......... i ti to radiš, svi to rade.
Primećujem u tvojim tekstovima jedan diskretni trenutak u vremenu...."dan kad si........noć kad si..........jutro kad si".Ne ukucavaj na traci života nikakve međaše imaju neverovatnu moć da narastu i onda jedan lep veliki život podele na dva manja, manja u svakom pogledu. Počupaj ih dok su još kočići.

i za kraj mani se klasičnih teza
:hahaha:
 
Poslednja izmena:
Zakasneli;bt151526:
A kad nešto nemaš kompenzuješ improvizuješ.......... i ti to radiš, svi to rade.

Ne ukucavaj na traci života nikakve međaše imaju neverovatnu moć da narastu i onda jedan lep veliki život podele na dva manja, manja u svakom pogledu. Počupaj ih dok su još kočići.

Zakasneli...nisi shvatio iz mojih postova ( a priznajem da je njih ovde bespotrebno mnogo) da ja ne umem da kompenzujem,ma kako bila majstor za improvizaciju.
Mene samo može da pokrene nečija autentičnost i samo istovetnom svojom jedino imam motiv,želju,potrebu (konačno i strast) da uzvratim.

Medjaše postavljaju drugi,a ne ja...ja samo pokušavam da ih zaobidjem,a smatram da sam uspela ako im ne dozvolim da me dodirnu previše.
Ne umem da ih počupam,nažalost...nije mi takva aktivnost u genima zapisana.

Zahvaljujem ti na komentaru,jer je sasvim Ok...deluje prilično smisleno,ali ne i za ovu osobu :malav: kojoj si to namenio..



:cmok2:

..
 
Poslednja izmena:
lejla.al.dbuni;bt151672:
Zakasneli...nisi shvatio iz mojih postova ( a priznajem da je njih ovde bespotrebno mnogo) da ja ne umem da kompenzujem,ma kako bila majstor za improvizaciju.
Mene samo može da pokrene nečija autentičnost i samo istovetnom svojom jedino imam motiv,želju,potrebu (konačno i strast) da uzvratim.

Medjaše postavljaju drugi,a ne ja...ja samo pokušavam da ih zaobidjem,a smatram da sam uspela ako im ne dozvolim da me dodirnu previše.
Ne umem da ih počupam,nažalost...nije mi takva aktivnost u genima zapisana.

Zahvaljujem ti na komentaru,jer je sasvim Ok...deluje prilično smisleno,ali ne i za ovu osobu :malav: kojoj si to namenio..

..



:cmok2:

Međaše postavljaju drugi ali im mi dajemo imena , praviomo od njih institucije....a institucijama valja služiti.

:pivce: Međaš Crni! :cmok:

..
 
Poslednja izmena od moderatora:

Back
Top