Metamorfoza - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Moreplovka,pa sta?

Metamorfoza

Oceni ovaj blog
Čovek bi pomislio, ljubavi, da se dani okreću miru, da je duša pronašla u tim danima spas, ali nije tako. Rekoh, samo se čini tako. Pokušavam da te dane pretvorim u potpuno gluve i nepomične slike koje me, u tišini, neće podsećati na bol. Znaš, to ti je kao da se isuviše približiš nekoj močvari u noći. Sve je, istina, tiho, ali ako malo napregneš sluh čućeš gmizanje u travi, lepet sitnih krilaca, slabašno glasanje cvrčaka. Ceo jedan svet.

Toliko života u tom miru. I moj život tiho gamiže kroz sobe. Kuća je moj lepet krila. Ja sam močvara u njoj. Krijem svoj smrad, krijem svoj mulj, krijem žabe svojih želja i zmije svoje čežnje. Opsedaju me cvrčci mojih snova i sve, sve hoće da urliče, a ja opet ćutim. I to niko ne zna i ne vidi.

Samo ti, mesečino moja mila! Samo zraci tvoje prozračne lepote, samo niti tvoje dragocene duše obasjavaju me i fotografišu te moje trenutke, daju mi negative tih slika u meni, pa ti ja sve to dajem nazad ovim rečima, mesečino moja! Samo ti možeš da sačuvaš ove negative uslikane poverenjem. Bez tebe se vučem kroz sate, ćutim i čekam da se završi taj dan. Sve dok ne dođeš. Tad život kreće drugim smerom i ona ista močvara postaje cvetna livada.

"Elektra"

Pošalji "Metamorfoza" na Facebook Pošalji "Metamorfoza" na Google Pošalji "Metamorfoza" na My Yahoo! Pošalji "Metamorfoza" na Live Pošalji "Metamorfoza" na MySpace Pošalji "Metamorfoza" na Twitter Pošalji "Metamorfoza" na Digg Pošalji "Metamorfoza" na del.icio.us

Ažurirano 12.06.2008. u 14:02, autor: Moreplovka,pa sta?

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Almsivi (avatar)
    Tad život kreće drugim smerom
    Upravo tako..