IZBOR 3 - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Borac za prava zivotinja

IZBOR 3

Oceni ovaj blog
Kada se opet svalio u stolicu, setio se da pozove Ljiljanu. Potpuno je zaboravio na nju! Sva njegova ljutnja nestala je onog trenutka kada je saznao da će Astor preživeti, i bio je spreman da istrpi njene kritike i odgovori joj na beskonačna pitanja.
Uključio je mobilni, koju mu je odmah signalizirao nekoliko poruka. ’Požuri kući’ – pisalo je u prvoj; zatim je sledila sledeća, imbecilne sadržine: ’zašto si se isključio?’; potom ’razgovaraćemo kad se vratiš’, ’s kim si?’

Ponovo ga je preplavila stara ljutnja, ali je ipak rešio da je pozove. Odgovorila je posle prve zvonjave.
„Dobro si se setio“, čuo je njen ledeni glas.
„Slušaj, desilo se nešto užasno…“
„Zašto si isključio telefon? Šta to treba da znači?“
„Nisam bio u mogućnosti da ti se javim. Astor je…“
„Ne postoji nikakav izgovor za to kako si se poneo. Ja ovde sedim i brinem da li ti se nešto dogodilo, a ti šetkaš – ko zna gde i ko zna s kim.“
„Izvini, ali…“
„Nema nikakvog ’ali’! Zamisli da se JA tako ponašam!“

Zamislio je, i pomislio kakvo bi to bilo olakšanje: Ljiljana nije dostupna, isključila je telefon.

„Zašto ćutiš, zar nemaš ništa da mi kažeš?“ Glas joj je sad zvučao mekše, i pri poslednjoj reči se pretvorio u šapat, koji je nagoveštavao njene suze, višesatnu raspravu kada se bude vratio kući, umoran i slomljen posle večerašnjeg događaja. Ona nije želela da ga sluša; sve što bude rekao u svoju odbranu biće uzaludno. Ma, daj, odrasti već jednom – kazaće mu. Mogao je već da vidi Ljiljanu kako jeca i jadikuje nad svojom sudbinom, dve godine koje joj je otrgnuo od života, muškarcima koji su ’svi isti’ – sebični i misle samo na to kako da se iskradu iz kuće u provod da bi zavirivali u tuđi dekolte i premeravali ženske noge… On bi je grlio, govorio da to nije tačno, da samo nju voli i pričao bi joj o Astorovoj borbi sa smrću i svemu što ga je snašlo. Zatim bi Ljiljana otrla suze, izvinjavala se za sve što je rekla i pravdala se bezgraničnom ljubavlju. Sedela bi mu u krilu, i izmenjivali bi slatke reči, slične onima koje govore junaci njenih omiljenih filmova, sve dok ne bi ispreplitali tela u ljubavnom klinču. Ljiljana bi strastveno uzdisala i činila sve da mu udovolji, a Miša bi, zbog tih par desetina minuta užitka, zaboravljao ono što je prethodilo. Kasnije, ona bi spavala – mirna poput bebe – a on bi se još dugo prevrtao po krevetu, s osećanjem praznine i nekog nezadovoljstva, koje je bilo dublje i intenzivnije od zadovoljstva koje je Ljiljana priuštila njegovom telu.

Prekinuo je vezu i opet isključio telefon.
Okrenuo se ka doktoru i rekao: „Znate šta, predomislio sam se. Ipak bih rado popio tu kafu.“

Pošalji "IZBOR 3" na Facebook Pošalji "IZBOR 3" na Google Pošalji "IZBOR 3" na My Yahoo! Pošalji "IZBOR 3" na Live Pošalji "IZBOR 3" na MySpace Pošalji "IZBOR 3" na Twitter Pošalji "IZBOR 3" na Digg Pošalji "IZBOR 3" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Butterflies & Hurricane (avatar)
    Iz koje knige su ova 3 odsechka? Volela bih da je prochitam...
  2. Borac za prava zivotinja (avatar)
    Iz moje.