Religija – najveća zabluda čovečanstva?

Ovo što ću da iznesem u blogu je moj lični stav, ne želeći da vređam nikog.

Mnogo je činjenica koje ukazuju da je religija najveća zabluda čovečanstva.
U starom zavetu u knjizi Postanje počinje sa opisom nastanka sveta“U početku stvori Bog nebo i zemlju” (1. Мој.1;1)….navodeći da je stvoren svet za 6 dana.Starost Zemlje procenjena je na osnovu naučnih podataka na 4,55 milijardi godina. Na osnovu danas prihvaćenih naučnih teorija i podataka, moderni ljudi i neandertalci potiču od zajedničkog pretka koji je živeo u Africi pre oko 700.000 godina, inače nedavno su u Izraelu pronađeni zubi čoveka slični današnjem starosti oko 400.000 godina.Ako je trećeg dana Bog stvorio kopno, a šestog čoveka odakle tolika razlika, od skoro 4 milijarde godina?Inače životinje su stvorene petog dana, a nauka kaže da su nastale u Prekambriji pre око 700 miliona godina.Zanimljivo je da crkva kaže da je od postanka sveta prošlo više od 7000 godina???
Dalje u Postanju se kaže: (1:27) I stvori Bog čoveka po obličju svome, po obličju Božijem stvori ga; muško i žensko.E sad Bog nema telo već je duh, pa se pitam kako je došao na ideju muško – žensko, jer ako ih je stvarao onda je sigurno imao na umu sex. Inače na planeti Zemlji ima tri osnovne rase ljudi:bela (kavkaska) rasa, crna (negroidna) rasa i žuta (mongolidna) rasa.Kako smo onda ovako fizički različiti ako smo potomci Adama i Eve?Zašto različitim jezicima govorimo?Ako su prvi ljudi Adam i Eva imali 3 sina a posle njih, kako se navodi još mnogo dece sinova i kćeri, ispada da je došlo do incesta iz kog je nastalo celo čovečanstvo?Ali Kain je ubio Avelja pa je zbog toga Bog prokleo Kaina da nikad nema sreće i da se ceo život potuca po svetu.Pitanje je koga je Kain upoznao u tom lutanju po svetu i stekao potomke, ako su na drugoj strani Adam i Eva sa svojim potomcima prvi ljudi na planeti Zemlji?Sa kime se Adamov treći sin Set oženio i stvorio porodicu?
Da li postoji neka osoba na ovoj planeti koja će da žrtvuje svoje dete zarad tuđih grehova?Avram je žrtvovao sina jedinca Isaka jer je to Bog tražio od njega!
A Isus Hrist ,,Sin Božji” žrtvovan zato da okaje grehe ljudi.I posle Isusove smrti ljudi su i dalje nastavili da se ubijaju, kradu, otimaju….a rešenje je tako jednostavno. Ako je Bog stvorio sve ovo zašto jednostavno ne zavede red.Ko je grešan neka ispašta, ili možda uživa da gleda ljudsku nesreću?

Religija je ustvari sredstvo ili instrument u rukama moćnika kojima kontrolišu ljude,
ili bolje rečeno opijum za narod.
 
:ok::klap::klap:

...ajde malo da ti odmognem ; jer si prvo na osnovu nekih inituitivnih objektivnih istina izneo tvrdnju a zatim nedovoljnim argumentima i izvodima iz njih nastojao da je dokažeš --- i neide nekako ; čini mi se ....

.. prvo , vreme kao kategorija iskazana vektorskom godinom ne postoji u stvarnom kosmičkom svetu ( njemu je ono ljudska očigledna glupost - poštapalica ) ... naime ako kažeš da je to period putovanja zemlje oko sunca , onda moraš da znaš da sunce ne stoji već i ono putuje krivolinijskom putanjom - tako da zemlja čudnom krivom linijom jurca za njim ( neka kriva linija - spirala čija je osa kriva linija - putanja sunca ), onda je ustvari ovaj skalar od jedne godine , zamišljena projektovana putanja zemlje na ravan kad bi sunce mirovalo -- dakle toje konvencija - naučni dogovor koji funkcioniše sad .... takozvana sunčeva godina služi za merenje vremena od ~365 dana .... nekad se vreme merilo mesečevom godinom i godišnjim dobima -- te ko zna kako sve od postanka

.. drugo, ako je takozvano merenje vremena konvencija - dogovor ; skorašnji -- onda ne možemo poistovećivati nju ( današnju konvenciju ) sa ondašnjim skalarom za vreme --- oće reći mojsije je merio jednim skalarom vreme ( da tako kažem ) ; tvorac svojim ; crkva svojim ; ondašnji naučnici svojim ..... moralo bi usvojiti jedno merenje pa preračunavanjima sve uskladiti da bi mogli da upoređujemo arheološke biološke nalaze sa takozvanim knjigama od postanka ( imajući obzira prema prepisivačkim greškama ; te znanstvenim zabludama doba ; kao i namerama da se znanja kriju od puka i isti neznanjima zaglupljuje i drži u pokornosti ) , ali više koristiti one koje nisu dostupne prostom puku i koje se ne nalaze u štampi , već ih retki velikodostojnici čitaju zarad vaspostavljanja svojih moći )
.. dakle , vreme ne može biti argument za obaranje religijski doktrina jer je kao skalar dogovorena veličina i način njenog merenja
treće ; adam i eva su edemski ljudi ; izvan raja postojali su slični njima ali pripadali su životinjskim vrstama koje su postojale izvan edema ( zveri ) ; edemci su luminatori , božije uzvišene tvorevine ; ostali svet je tu zbog njih ; edemci svoje potomstvo inkubiraju u suprotne polove seloktovanih iz prostog sveta a i međusobno se razmnožavaju bez rodoskrnavljenja -- obrati pažnju

dakle , i danas imaš podelu na prosvećene uzvišene svete ljude luminatore i na prost svet neznabožački divljaci .... što znači da je izvan edema postojao život prostog neznabožačkog divljeg sveta ( nekultivisani ljudi )

...ovu tezu arče ješe i danas ; tvrde da su izabran narod koji vodi poreklo od edemaca - i tu lozu imenuju do adama i eve ...drugi to svoje poreklo ne mogu imenovati .. lukaviji pokušavaju da imenuju tu lozu vezanu uz nekog edemca kad je on inkubirao kod njih svog potomka ( inkubacija -- materica prostog, služi samo za razvoj i rast luminatora / svetog čoveka ------- danas imamo poznatu tehnologiju ljudskog razmnožavanja preko majki fabrike ; nose tuđ plod do poroda , isplati im se i ćao ) ---- dakle , prost svet je tu za arčenje -- mi smo ćaoljudi ( crni , žuti , riđi i svi neznabožački divljaci )

dakle, po ovoj tezi nema incesta -- a onda je jasnije zašto njihov bog / bog edemaca i ne reaguje kad prost svet / rulja koja postoji izvan edemskog stabla pati, trpi , biva tlačena , gine i šta sve nečini joj se pri upotrebi od strane edemaca ....
dakle, ljudski rod vodi poreklo iz edemskog vrta i sve u vezi spasenja i vaskrsenja je za njih.... ostali vode poreklo od prostog neznabožačkog divljeg puka ..

...da bi se sprečila pobuna prostog puka , razvijena je ta religijska doktrina jednakosti između edemaca i prostog puka neznabožaca, ali na onom svetu ... kao što vidiš , religijski velikodostojnici ne bave se smanjivanjem razlika između svih ( sociološko pravnom izjednačavanju edemca i neznabožca ) , oni čak prapagiraju razlike između edemaca i neznabožaca ... ali zato razvili su niz tehnika i tehnologija kako neznabožački prost puk kroz patnje i iskušenja može vršiti otkup svojih grehova i pročišćenje ( prvi greh njegov je ,rađanje kao neznabožac u plemenu prostog puka- divljaka ) ...i non stop mu pričaju i pevaju tu priču ..

... pitaćeš se kako religijski oci razlikuju edemca i neznabožca pripadnika prostog puka .... jednostavno : onaj koji ima vlast je edemac ( sva vlast se od boga daje ; a on je vlast na tim svetom izvan edemskog vrta dao edemcima ali ih je i osposobio za to -- dao im vladarske moći kroz znanje i veštine ) , njega religija i njeni poglavari slave ...

..... u čemu je problem kod tvoje tvrdnje ... potrebuje bolju argumentaciju Nešo ... dakle, ja tvrdnju ne sporim već potrebujem bolju argumentaciju ... i da znaš , ovo nije rasprava o Tvorcu / Bogu .. ovo je rasprava o njegovim zakupcima i doktrini koju su oni razvijali više od deset milenijuma ...

Pozdrav !
 
Poslednja izmena:
Pre svega,na samom pocetku izneo si tvrdnju da je religija najveca zabluda covecanstva,iako si se bavio samo jednom religijom-hriscanstvom.
Biblija nije niti pretenduje da bude naucna knjiga.Ona se bavi ontoloskim pitanjima.Stoga,posmatrati Bibliju kao udzbenik hemije,fizike,biologije itd.,je potpuno pogresno,i naravno da je u tom smislu Biblija itekako pogresna.
Takodje,jevrejska rec koja je tu upotrebljena("jom") oznacava odredjeni vremenski period,koji moze da traje i dve sekunde i milion godina.
Crkva ne govori o tome koliko je vremena proslo od stvaranja pa do danas,jer se time ne bavi.
Zasto bi bio problem da svemoguci,sveznajuci Bog stvori musko i zensko?

Sto se tice cilja Hristovog ovaplocenja,o tome sam detaljno govorio ovde. http://forum.krstarica.com/entry.php/23310-TAJNA-HRISTOVA!
 
PETAR M;bt138676:
Pre svega,na samom pocetku izneo si tvrdnju da je religija najveca zabluda covecanstva,iako si se bavio samo jednom religijom-hriscanstvom.
Biblija nije niti pretenduje da bude naucna knjiga.Ona se bavi ontoloskim pitanjima.Stoga,posmatrati Bibliju kao udzbenik hemije,fizike,biologije itd.,je potpuno pogresno,i naravno da je u tom smislu Biblija itekako pogresna.
Takodje,jevrejska rec koja je tu upotrebljena("jom") oznacava odredjeni vremenski period,koji moze da traje i dve sekunde i milion godina.
Crkva ne govori o tome koliko je vremena proslo od stvaranja pa do danas,jer se time ne bavi.
Zasto bi bio problem da svemoguci,sveznajuci Bog stvori musko i zensko?

Sto se tice cilja Hristovog ovaplocenja,o tome sam detaljno govorio ovde. http://forum.krstarica.com/entry.php/23310-TAJNA-HRISTOVA!

...kad adam postaje čovek ? ..... činom stvaranja ili činom saznanja ? ....koliko ja pojmam stvar , za čoveka se podrazumeva da pored ostalih moći ima moć spoznaje / saznanja ..... dakle , adam pre čuvene otmice spoznaje nije bio čovek -- a ako je pre nje bio čovek , posle nje postaje bogo čovek ( mojsije kaže - citira boga " a sad ste kao mi bogovi " ) ......mogu savlovsko pavlovski oci da govore šta im je volja, da zadrže i sačuvaju moći religijskih doktrina nad prostim neznabožačkim pukom ( stvorenima izvan edemskog vrta )....
ovde je pitanje nad pitanjima : pošto tvorac u svojoj kreaiciji ima plan ( uvodi sudbinu kao zakonitost ) , zašto segmentira i diskriminiše svoju tvorevinu ( naime , imamo edemskog adama i evu koji se moćima spoznaje izjednačavaju sa bogovima i svom potomstvu obezbeđuju svu zemaljsku vlast nad svim stvorenima ; i imamo neznabožački robovski puk koji robuje njima ------------ neznabožci su oni ljudi koji po stvaranju nemaju direktnog kontakta sa bogom pa i nemaju moći zpoznaje - stvoreni izvan edemskog vrta )....

Isus Nazarićanin je edemac ; njegovi apostoli su edemci ; izrailji su edemci ---- njima je bog zavetovao svu vlast na planeti --- tako stoji zapisano ....... neznabožci su tu zarad biološko robovske svrhe ?

.... ko to njih izjednačava sa edemcima ?
 
Pozdrav svima koji su uzeli učešće u ovoj temi, i zahvaljujem se na njihovim stavovima.
Vreme postoji i to je sigurno, ali način na koji se meri je sad za neku drugu temu i pametnije ljude od nas, jer je suviše veliko za naše pojmove i shvatanja.Privuklo mi je pažnju obrazloženje o,,edemovcima“.Ono što je u Bibliji, Svetom pismu....ili kako god je da su prvi ljudi Adam i Eva i da je od njih nastao ljudski rod.Izloženo je ovde da je Bog prilikom stvaranja sveta stvorio primitivne ljude zajedno sa životinjama, a da su Adam i Eva edemski ljudi.To znači da su primitivni ljudi dalje nastavili evolucijom svoje ,,usavršavanje“.Ti edemovci ili kako ih nazivate luminati su znači odabrani da vrše vlast nad nama primitivnim ljudima.Mene tu sad čudi što se pominje u Postanju da pre nastanka sveta nije bilo ničega osim Boga i da je on stvorio prve ljude koji su sa Bogom živeli u raju.O ovim ostalima nema ni reči, ali mi nije ni jasno odakle se stvori đavo ako nikog osim Boga nije bilo?Ko je njega stvorio?
Uglavnom se tu provlači jedna konstatacija da trenutno na Zemlji postoje dve vrste ljudi: edemovci i primitivci, stim da ovi prvi poseduju sve moći religijskih doktrina...Sve ovo izgleda kao neka teorija zavere.
Ne znam da li mislimo na iste luminate ili iluminate.
Iluminati ili Prosvetljeni je naziv koji se odnosi na nekoliko grupa. Istorijski, odnosi se na bavarske iluminate iz doba prosvetiteljstva i na tajno društvo koje je osnovano tokom 18. veka. Međutim u savremenom dobu značenje se odnosi na tajnu organizaciju čije aktivnosti dolaze kao vlada iz senke, navodno izazivaju svetske krize preko vlada i korporacija. Prvobitno, iluminati su predstavljali elitu koja poseduje arhivu o najvišem mističnom razumevanju univerzuma (svemira).
Pozdrav svima.
 
Nešo , ti si izneo stav o najvećoj zabludi .... držim se toga ... zabluda mora biti konfuzna , unutar sebe mora sadržati kontradiktornosti i nejasnoća --- mora da bude destruktivna ... zar ne ?
....zbog toga je teško nju i osporavati , naročito kad počinje na zamišljanju i zanesenjaštvu ( zanesoh se i videh --- na toj fori počinje svako svedočenje religijski teza ... a kontradiktorne su same sebi , ako recimo logički osporiš jednu , servira se druga koja je ovoj suprotstavljena a podupreta onom koja je opšta / mogla bi bilo šta da podrži ) ....
 
123loncar;bt138692:
...kad adam postaje čovek ? ..... činom stvaranja ili činom saznanja ? ....koliko ja pojmam stvar , za čoveka se podrazumeva da pored ostalih moći ima moć spoznaje / saznanja ..... dakle , adam pre čuvene otmice spoznaje nije bio čovek -- a ako je pre nje bio čovek , posle nje postaje bogo čovek ( mojsije kaže - citira boga " a sad ste kao mi bogovi " ) ......mogu savlovsko pavlovski oci da govore šta im je volja, da zadrže i sačuvaju moći religijskih doktrina nad prostim neznabožačkim pukom ( stvorenima izvan edemskog vrta )....
ovde je pitanje nad pitanjima : pošto tvorac u svojoj kreaiciji ima plan ( uvodi sudbinu kao zakonitost ) , zašto segmentira i diskriminiše svoju tvorevinu ( naime , imamo edemskog adama i evu koji se moćima spoznaje izjednačavaju sa bogovima i svom potomstvu obezbeđuju svu zemaljsku vlast nad svim stvorenima ; i imamo neznabožački robovski puk koji robuje njima ------------ neznabožci su oni ljudi koji po stvaranju nemaju direktnog kontakta sa bogom pa i nemaju moći zpoznaje - stvoreni izvan edemskog vrta )....

Isus Nazarićanin je edemac ; njegovi apostoli su edemci ; izrailji su edemci ---- njima je bog zavetovao svu vlast na planeti --- tako stoji zapisano ....... neznabožci su tu zarad biološko robovske svrhe ?

.... ko to njih izjednačava sa edemcima ?
Pre svega,da bismo odredili da li je Adam bio covek pre Pada ili ne,neophodno je da utvrdimo sta je to covek.
Tokom dvehiljadugodisnjeg perioda svog postojanja,hriscanska antropologija je dala veoma jasan odgovor:covek je i dusa i telo.Ne samo dusa,kako je to bilo dozivljavano u platonizmu,niti samo delo.To ucenje mozemo pronaci kod velikog broja svetitelja,a od kojih su najznacajniji sveti Maksim,Palama,Irinej Lionski itd.
Dakle,sa stanovista hriscanske antropologije,Adam jeste bio covek i pre Pada.Sad,druga stvar je ukoliko se tvoja definicija coveka razlikuje od pomenute.
Adam Padom nije postao bogocovek.Naprotiv,dogodilo se upravo suprotno.Umesto da svoju volju upodobi volji Bozijoj,on je izabrao da postane bog(po blagodati) bez i mimo Boga.Umesto da tvorevinu prinese Bogu,on je izabrao da je prinsese sebi.To je sustina Adamovog Pada.
Sto se tice tih reci,njihovo znacenje nije da je covek postao bogolik(inace to ne bi bio pad,greh),vec da je sada,doduse na tezi nacin,spoznao sta je dobro a sta zlo.

Ukoliko sam dobro shvatio,za tebe postoje dva stvaranja:jedno je stvaranje edemskih ljudi a drugo stvaranje ljudi putem evolucije,ljudi koji nemaju direktan kontakt sa Bogom.Medjutim,da li to znaci da ti ljudi stvoreni izvan Edema nisu imali mogucnost da spoznaju Boga?Gde je tu Bozija pravda?Gde je tu Bog koji "zeli da se svaki covek spase i dodje u poznanje istine"?
 
PETAR M;bt138723:
Pre svega,da bismo odredili da li je Adam bio covek pre Pada ili ne,neophodno je da utvrdimo sta je to covek.
Tokom dvehiljadugodisnjeg perioda svog postojanja,hriscanska antropologija je dala veoma jasan odgovor:covek je i dusa i telo.Ne samo dusa,kako je to bilo dozivljavano u platonizmu,niti samo delo.To ucenje mozemo pronaci kod velikog broja svetitelja,a od kojih su najznacajniji sveti Maksim,Palama,Irinej Lionski itd.
Dakle,sa stanovista hriscanske antropologije,Adam jeste bio covek i pre Pada.Sad,druga stvar je ukoliko se tvoja definicija coveka razlikuje od pomenute.
Adam Padom nije postao bogocovek.Naprotiv,dogodilo se upravo suprotno.Umesto da svoju volju upodobi volji Bozijoj,on je izabrao da postane bog(po blagodati) bez i mimo Boga.Umesto da tvorevinu prinese Bogu,on je izabrao da je prinsese sebi.To je sustina Adamovog Pada.
Sto se tice tih reci,njihovo znacenje nije da je covek postao bogolik(inace to ne bi bio pad,greh),vec da je sada,doduse na tezi nacin,spoznao sta je dobro a sta zlo.

Ukoliko sam dobro shvatio,za tebe postoje dva stvaranja:jedno je stvaranje edemskih ljudi a drugo stvaranje ljudi putem evolucije,ljudi koji nemaju direktan kontakt sa Bogom.Medjutim,da li to znaci da ti ljudi stvoreni izvan Edema nisu imali mogucnost da spoznaju Boga?Gde je tu Bozija pravda?Gde je tu Bog koji "zeli da se svaki covek spase i dodje u poznanje istine"?

..malo da razgraničimo stvar oko pojma čovek ...

..ako ucelovljena duhovnost i telesnost grade ljudsko biće - čoveka... to znači da je adam pre uzimanja plodova saznanja znao sve razlike ( između dobra i zla / korisnog i nekorisnog / dopadljivog i nedopadljivog / svetlosti i tame / znanja i neznanja ) jer je bio duhovan ( ier po meni duhovnost sve to podrazumeva jer se zapravo tome i teži ) ... dakle farsa je sa grehom ... dokaz da je znao razlike bio je i njegova aktivnost u edemu -- krstio/imenovao je životinje ( a to je moguće ako su razlike znane ) ....

..drugo , ako pažljivo ćitaš stari zavet , kad ih bog nalazi posle greha kaže između ostalog : " sad znate razlike kao i mi bogovi "....

.. edemci i edem , kao i ostali život stvarani su istovremeno , samo u biblijskim kazivanjima sa diskriminatorskim funkcijama ...

... za tebe i mene , kao i za ovog razbrađenog ostavljen je svet neznabožaca .. oni koji nisu imali ikakvog kontakta sa bogom --- u nijednoj kombinaciji .. za kontak snama bio je prvo određen Savle ( razbojnik , otpadnik -- progonitelj prvih hrišćana i apostola -- po samoproklamovanoj volji " svevišnjeg " kako sam savle kaže ) ....

... ovih dana sešću da prelistam stari zavet da nađem mojsijevu knjigu u kojoj se nagoveštava postojanje i onih koji nisu u krvnom srodstvu s evom i adamom ...

.. pozdrav !
 
123loncar;bt138729:
..malo da razgraničimo stvar oko pojma čovek ...

..ako ucelovljena duhovnost i telesnost grade ljudsko biće - čoveka... to znači da je adam pre uzimanja plodova saznanja znao sve razlike ( između dobra i zla / korisnog i nekorisnog / dopadljivog i nedopadljivog / svetlosti i tame / znanja i neznanja ) jer je bio duhovan ( ier po meni duhovnost sve to podrazumeva jer se zapravo tome i teži ) ... dakle farsa je sa grehom ... dokaz da je znao razlike bio je i njegova aktivnost u edemu -- krstio/imenovao je životinje ( a to je moguće ako su razlike znane ) ....
Ok,na osnovu takve definicije mozemo reci da nije bio covek.Zato sam i rekao da razgranicimo pojmove.Koliko sam shvatio,ti ne negiras postojanju duse pre Pada?

.. edemci i edem , kao i ostali život stvarani su istovremeno , samo u biblijskim kazivanjima sa diskriminatorskim funkcijama ...
Da li mislis na "Sinove Bozije" i "Sinove covecije",koji se pominju u Bibliji?
... za tebe i mene , kao i za ovog razbrađenog ostavljen je svet neznabožaca .. oni koji nisu imali ikakvog kontakta sa bogom --- u nijednoj kombinaciji .. za kontak snama bio je prvo određen Savle ( razbojnik , otpadnik -- progonitelj prvih hrišćana i apostola -- po samoproklamovanoj volji " svevišnjeg " kako sam savle kaže )...
Ali kako mozemo preko Pavla da ostvarimo licnosni odnos sa Bogom?I gde je tu mesto za Hristovo ovaplocenje?Ispada kao da je Pavle posrednik izmedju Boga i ljudi,a ne Hristos.

:bye:
 
... kad je reč o duši ja znam da bez nje nema života...dakle , bilo koji život je uduhovljen ... onda ostaje pitanje duhovne razine i njenog volumena ( stoga imamo neuke i genijalce -- na intelektualnoj skali , da tako kažem da me razumeš )... po ovom pitanju knjige od postanka su od poglavlja do poglavlja kontradiktorne ---- samo zbog manipulacije i davanja magijski moći prvosvešetenicima )....
....neznabožci mogu biti verujući ili pagani/divljaci ...verujući su oni koima o nečemu neko svedoči i tumeči ( posrednik ), oni neznaju već samo veruju ... znajući su oni koji imaju neposrednih saznanja ....
..mojsije je znajući kao i adam ...mojsuje je genetski znajući kao i neposredno znajući ....izrailji su neposredno znajući ( kako genetski tako i neposredno --- zar nisu ubili Isusa )...
..ostali svet je verujući ... međ njima znajući inkubacionih ( kako duhovno tako i biološki ) ...
...zato se i kaže za verujuće da su neznabožci ...
 

Back
Top