Kad ljubav odlazi

Kad ljubav odlazi
čini to
poput lopova u mraku:
nečujno hoda na prstima,
u ruci joj cipele.
Najpre vešto izbriše
tragove:
umiri ruke ljubavnika,
utiša muziku,
uredno peškire
u kupatilu složi,
sa zida pokupi slike
i oduva čarobni prah
od koga soba svetluca.
Kad ljubav odlazi,
čini to noću.
Na spavanju nas ostavi
i mi se izjutra probudimo
iznenadjeni:
sa rupom u srcu,
na mestu gde je ona
nekada bila....



Ps.

A ti..ti si zvijezda zaspala na mom dlanu
i ja te čuvam,i ne dam,i nemoj da se bojiš.
Ako već budeš bodež i napraviš nekakvu ranu
i tad ću da budem sretan što uvijek negde postojiš

Miladin Berić


....
 
...kako i reče, draga mi Prijateljica Tol,- noć je za one koji oči upotrebljavaju samo za gledanje prema unutra...dan je obasjavanje i garant naših noći...
...zato i volim vukove ...

Lejla,- imenom si pravim nazvala one kojima noć otvara vrata i šalje ih sebi ravnim tj. tamo gdje jakim je sramota i povbiriti, kako i reče Tol...

Lijepa Vam noć objema,- moje Dame...
 
Draga Lejla, ne vredi pamtiti tako ružne stvari, ne vredi negovati tugu, razočarenje,
podsećati se nečega što će te još više raniti....Sve je to prolazno, i sam život je takav...Mi smo samo igrači a sudbina meša karte" ( nešto Šopenhauer baš zastupljen ovih dana na blogovima Krstarice....:confused:), no, ne nadjoh ništa bolje da te podržim
i razumem.:zag:
 
faraonn;bt136478:
...kako i reče, draga mi Prijateljica Tol,- noć je za one koji oči upotrebljavaju samo za gledanje prema unutra...dan je obasjavanje i garant naših noći...
...zato i volim vukove ...

Lejla,- imenom si pravim nazvala one kojima noć otvara vrata i šalje ih sebi ravnim tj. tamo gdje jakim je sramota i povbiriti, kako i reče Tol...

Lijepa Vam noć objema,- moje Dame...

Ovo je bio odgovor autentičnog predstavnika muškog roda,džentlmena.

Zahvaljujem,Faraonne...i u ime Tol i u svoje sopstveno.


:cmok2:
 
mari47;bt136485:
Draga Lejla, ne vredi pamtiti tako ružne stvari, ne vredi negovati tugu, razočarenje,
podsećati se nečega što će te još više raniti....Sve je to prolazno, i sam život je takav...Mi smo samo igrači a sudbina meša karte" ( nešto Šopenhauer baš zastupljen ovih dana na blogovima Krstarice....:confused:), no, ne nadjoh ništa bolje da te podržim
i razumem.:zag:

Volim ja Šopenhauera oduvek,Mari....;)

Podržala si me već,prepoznajem puno sebe u tvojim tekstovima

(kada nisam u "najcrnjoj" fazi,jasno...:lol:)

Šalim se...zaista ponekad doživljavam tvoje reči kao svoje sopstvene.
Zato te razumem veoma dobro... :zag:
 

Back
Top