Gde su nestali Beogradjani? - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

simche76

Gde su nestali Beogradjani?

Oceni ovaj blog
Gledam pre neko vece,24 sata svadba,noc,ja blejim, i tako..Zeni se neki baja,vozac gsb-a,aj nek mu je sa srecom..E sad,znao sam da im je generalni direktor doticni gospodin Slaven Tica,poreklom iz Drvara,sa manirima pravog bosanskog brdjanina,i uvek sam se pitao kako to da Gradsko Saobracajno Beograd ima takvog lika za generalnog,no nema veze...No,sinoc videh da je i izvrsni direktor brdjanin,bez uvrede za sve srpske bosance koji ovde posteno zive i rade,kao i za sve ostale manjine,ali mislim da stvarno nije u redu.Pitam se,koliko u Sarajevu ima direktora iz Beograda?U Zagrebu?Ljubljani?Mostaru?Trebinju?Podgorici?Skoplju?Da ne idem dalje,a mogao bih do sutra,obuzima me osecanje neverice,a boga mi i tuge..Pa zar ni u GSB-u nemamo rukovodioca iz Bg-a?A 90-ih prodjosmo kao najveci etnicki cistaci,embargo,litar benzina 8 maraka,plata 2 marke,i tako,ko je bio,seca se..A sad,u Knez Mihajlovoj,ne cuje se vise BRE,nego,DJE,BA itd...Nisam nacionalista,devojcica mi je iz RS,posteno se razbija od posla,voli Srbiju,obozava Beograd,i ostace ovde da zivi.Ali pitam se,gde su nasi,BG kadrovi,bar za takva radna mesta koja se ticu Beograda,tipa,GSP,Zelenilo,itd,mesta koja se ticu samog Beograda?Ne volim politiku,pogotovo ne nasu,gde se ne zna ko sa kim opsti radi koalicije,ali ljudi,probudite se!Jos malo pa cu ja,rodjeni BEOGRADJANIN,spustene glave prolaziti kroz masu nepoznatih ljudi koji ce ziveti i upravljati MOJIM gradom..Tuga..

Pošalji "Gde su nestali Beogradjani?" na Facebook Pošalji "Gde su nestali Beogradjani?" na Google Pošalji "Gde su nestali Beogradjani?" na My Yahoo! Pošalji "Gde su nestali Beogradjani?" na Live Pošalji "Gde su nestali Beogradjani?" na MySpace Pošalji "Gde su nestali Beogradjani?" na Twitter Pošalji "Gde su nestali Beogradjani?" na Digg Pošalji "Gde su nestali Beogradjani?" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. Curkica (avatar)
    Tuga,ali tako je..Mislim da je stvar u tome sto su oni slozni i vuku jedni druge za sobom,a mi dozvoljavamo sebi luksuz samoce i odvajanja od copora.Iz tog razloga oni ce uvek biti na boljim radnim mestima od nas-neka tetka im je direktor,kum je komercijalista,brat generalni,ujak inspektor...A i nasi su sve to,samo mi ne trazimo i ne jurimo,a i kada bi pokusali,verovatno bi bili odbijeni.Tuga..
  2. WEISHAUPT (avatar)
    Ko su Beograđani kad je Beograd praktično do 1867. bio turski grad?
  3. Sentinel wolf (avatar)
    Београд је постао метропола, а у метрополи идентитет нестаје...
  4. Strela (avatar)
    Лепо рече Curkica...
    На жалост, ми смо неповезани, неорганизовани, достојанствени индивидуалисти, којима је испод части мољакање и кукање, а богами и ови наши који су на положају нису ради да помогну својима, док ови са стране вуку и помажу своје, без пардона и комплекса.
    Београђани су што развејани по свету, што развејани по периферији Београда, а неки су се повукли у самоћу.
    Све чешће ми се дешава да се у мом Београду осећам као странац, јер не постоје више ни она лепа и драга места која су до недавно била симболи Београда, књижаре, продавнице, биоскопи, ресторани...Сада су ту на познатим локацијама, разни Мангои, Спрингфилди, Тера нове....
  5. WEISHAUPT (avatar)
    Kako je ova Strela iskompleksirana, kukavče crni, bruka... krš... lom... Ja nisam rođen u Beogradu. A jesam li ja ljudsko biće?... A tetka, a-a-a...
  6. malo srculence (avatar)
    Nisi.
    AUNT a-a-a...
  7. WEISHAUPT (avatar)
    Nisam. Vredim li manje od onih koji jesu?
  8. malo srculence (avatar)
    Svako ima svoju vrednost. Što se tebe tiče- odgovor znaš i sam. Imaš malo samopouzdanja- ne bez razloga.
  9. WEISHAUPT (avatar)
    Razlozi su se rodili u Beogradu, ja nisam, tako da nema razloga.
  10. malo srculence (avatar)
    Danas si nešto čudno raspoložen?
  11. WEISHAUPT (avatar)
    Danas je prvi normalan dan. Još malo sam ovde, a onda odoh negde u prirodu... sa jednom maloletnicom (jednom od dve, koju izaberem)... obe su rođene u Beogradu.
  12. malo srculence (avatar)
    I ja idem napolje. Vidi kakav je dan! Daj da ne gubimo vreme na kompu! Ćao!
  13. WEISHAUPT (avatar)
    Ti ideš na polje, a ja ću u šumu...
  14. malo srculence (avatar)
    Nemoj samo u moju šumu, ja živim u š.
  15. WEISHAUPT (avatar)
    Šumatovačka? Vračar? Stanovao sam u blizini Putnikove garaže jedno vreme 90-tih.
  16. malo srculence (avatar)
    Zvezdarska.
  17. WEISHAUPT (avatar)
    Đe no to dođe ta ulica? Da je nijesu promijenili u Hamdije Pozderca?
  18. malo srculence (avatar)
    Ne pravi se lud. Mislim na Zvezdaru. Blizu mi je kuća pok. Milića od Mačve.
  19. Zefirra (avatar)
    To ti je stoga sto je rodjenim Beogradjanima ispod casti da rmbace i da se snalaze.Ali im nije ispod casti da sede po vasceli dan u kaficima troseci pare svojih roditelja , ili pare koje su zaradili na nekom bezveznom poslu jer nisu imali ambicije da zavrshe nesto i izbore se za sebe. Lenji su.
    A ljudi iz unutrasnjosti kakvi su da su, vecina njih jeste bahata i bez ikakvih manira to se slazem , ali umeju da grizu za sebe.
  20. WEISHAUPT (avatar)
    Kula na sedam vetrova. Poznajem taj kraj. Znaš li koja je ženturača otrovala Milića od Mačve?
Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja