jos kasnije - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

The Look

jos kasnije

Oceni ovaj blog
Volim da spavam. Ali kao za inat obicno ono sta volimo ne mozemo da radimo ili imamo. Tako i ja. Volim da spavam ali me muci nesanica. Ponekad provedem po celu noc budna, ociju zatvorenih, sanjam, ali to nije spavanje... samo pustam masti na volju jer bih se inace ubila od dosade. Noci zaista mogu biti duge kada ste budni.
Divim se ljudima koji cim se naslone na nesto pocnu da spavaju. Pa mozda i ne uzivaju u tome, ali je to meni sasvim dovoljno da im zavidim.
Kako je lepo spavati, a kako je nekad toliko ne moguce. Kao i sad. Mrtva umorna u kolima. Oci se sklapaju, mozak zaboravlja sve i tone u san. Posle sve muke bar cu raditi nesto sto volim i sto me opusta. Spavacu... I onda se na putu nadje jedna rupa, a o rupama danas vise ne zelim da govorim... i moja glava po sili inercije udari u prozor.
Umalo mi se ne ote jecaj iz grla. Ne zbog udarca, ne zbog bola u glavi. Muci me spoznaja da sve muke iza mene, sve sa cim sam morala da se izborim i sto mi je toliko tesko palo, nisu nista. Jos nije kraj i ova cvoruga ce me podsecati na to jos neko vreme. I kad sve rane zarastu i oporavim se, zadobicu novu povredu koja ce me podsecati na ono sto zelim da zaboravim i na sve sto postoji, a sto bih rado izbrisala sa ovog sveta.

I onda me pitaju, a to pitanje proistice iz nekog njihovog prethodnog razgovora, a valjda da bi me razonodili jer vide da sam budna: "Sta najvise volis?".
Divnog li pitanja, zar ne? I zamisljam sve ruzne izraze koje bi im rado sasula u lice. A zasto, zapitam se odmah. Pa oni nista nisu krivi... Ali tako mi je mucno da ih gledam i da budem pored njih. I ti pogledi me bole. Oci iz kojih prosto vire stotine pitanja na koje ne zelim da dam odgovor. I onda pogledam kroz prozor, da sakrijem izdajnicku suzu koja ide iz mog srca...
Plavo nebo... bez oblaka. Kao svilena tkanina koja iz nekog razloga prekriva veliko slikarsko platno. Sve je mirno, ogolelo drvece, putevi blatnjavi od kisa... Ne kao juce, kada se voda cedila iz oblaka neumorno, po sivoj izmaglici. Ta slika me smiruje. Sunce me miluje po obrazu i ja polako tonem u zeljeni san...

Pošalji "jos kasnije" na Facebook Pošalji "jos kasnije" na Google Pošalji "jos kasnije" na My Yahoo! Pošalji "jos kasnije" na Live Pošalji "jos kasnije" na MySpace Pošalji "jos kasnije" na Twitter Pošalji "jos kasnije" na Digg Pošalji "jos kasnije" na del.icio.us

Ažurirano 03.05.2008. u 20:21, autor: The Look

Kategorije
Otisci prstiju

Komentari

1. Almsivi (avatar)
    Lepo opisano. Ne ljuti se na drugih, prihvati ih.

Upravo mi se legendarno spava, i znam da cu sanjati kako pisem komentare,
    i neke textove.. mozda nesto i upamntim iz sna.

Ovo ce mi biti najbolji sam ikada odsanjan. :wink:
  2. EBIGA (avatar)
    Znas kako kaze poslovica - Nije uspeh nikad ne pasti - nego kad padnes znati ustati