UGRABI RUŽIČASTI ŠEŠIRIĆ

Nadjoh na netu ovaj tekst...i pozeleh da ga podelim sa vama...Nemam jos pedeset ali se pronadjoh u ovom delu za 50 godina...I ja kada se pogledam u ogledalo vidim svoje nedostatke,ima tu puno toga sto bih zelela da je drugacije,ali to sam ja i dosta je toga sto sam propustila uz reci :''Drugi put''...Necu vise...''Ja sam ono sto jesam''...Imam viska bora,kilograma,zelela bih da mi je kosa bujna i duga,ali energije,osmeha i ljubavi imam koliko hoces...Zato cu staviti ovu moju krznenu subaricu na glavu zimi,i veliki crni sesir leti i ici cu gde hocu i raditi ono sto me cini srecnom...



Sa 3 godine gleda se u ogledalo i vidi kraljicu.
...Sa 8 godina gleda se u ogledalo i vidi pepeljugu.
Sa 15 godina gleda se u ogledalo i vidi ružnu patkicu.
......Sa 20 godina gleda se u ogledalo i vidi sebe kao predebelu i pretanku, premalenu ili previsoku, sa kovrdžavom ili previše ravnom kosom, ali odluči da ipak izađe iz kuće.
Sa 30 godina gleda se u ogledalo i vidi sebe kao predebelu i pretanku, premalenu ili previsoku, sa kovrdžavom ili previše ravnom kosom. Ima previše bora. Odlučuje da nema vremena ništa od toga popravljati i ipak izlazi iz kuće.
Sa 40 godina gleda se u ogledalo i vidi sebe kao predebelu i pretanku, premalenu ili previsoku, sa kovrdžavom ili previše ravnom kosom. Ima previše bora, ali kaže, “Bar sam uredna i čista” i svejedno izlazi.
Sa 50 godina gleda se u ogledalo i vidi “Ja sam ono što jesam” i ide gde god želi.
Sa 60 godina gleda se i podseća sebe na sve ljude koji se ne mogu više pogledati u ogledalo. Izlazi i osvaja svijet.
Sa 70 godina gleda se i vidi mudrost, smeh i sposobnost, izlazi i uživa u životu.
Sa 80 godina ne gleda se više. Stavlja ružičasti šeširić i izlazi kako bi se zabavila i nasmejala.

Možda bi svi trebali ugrabiti ružičasti šeširić ranije i prestati brinuti.



vestsofijaloren3.jpg


 
Nadjoh na netu ovaj tekst...i pozeleh da ga podelim sa vama...Nemam jos pedeset ali se pronadjoh u ovom delu za 50 godina...I ja kada se pogledam u ogledalo vidim svoje nedostatke,ima tu puno toga sto bih zelela da je drugacije,ali to sam ja i dosta je toga sto sam propustila uz reci :''Drugi put''...Necu vise...''Ja sam ono sto jesam''...Imam viska bora,kilograma,zelela bih da mi je kosa bujna i duga,ali energije,osmeha i ljubavi imam koliko hoces...Zato cu staviti ovu moju krznenu subaricu na glavu zimi,i veliki crni sesir leti i ici cu gde hocu i raditi ono sto me cini srecnom...

Jesi ti normalna Dunja...pa kako mislis da nadjes nekog...evo ja svima koji mi traze posaljem ovu moju sliku,

images


Kakvo spominjanje bora ...kakvih crnih 50 godina...e sad ako taj insistira da se vidite...samo mu kazi da to mora da bude u mraku...jer imas osetljive oci...Ako nekim slucajem ukapira razliku izmedju tebe i slike...kazi da nema razlike,nego nesto danas nisi u formi..
Nadam se da ce ti ovi moji saveti pomoci...
 

Back
Top