b o n b o nj e r a

Danas sam videla bonbonjeru. Onu veliku od 50x70cm. Nosila ju je jedna teta u autobusu.

Bila je crvena, bonbonjera ne teta, i imala je sliku devojke onako malo blurovanu. Ma znate, onako so '70s.

Sigurno ju je nosila na poklon ili ju je dobila od nekog. Ko bi sebi kupio bonbonjeru?
Ko uopšte kupuje bonbonjere, te stare, sa slikama dečaka i devojičica, kuca, maca i mrtve prirode, te što stoje visoko na polici neke "Gramag" radnje ili "Soko štarka"?
Uvek sam mislila da su to samo eksponati nekadašnjih uspeha naših fabrika iz doba socijalizma.

Kad bih je dobila, tu veliku crvenu, bonbonjeru ne tetu, verovatno bih se jako obradovala i u isto vreme umrla od smeha. A vi?


i79b8k.jpg


Sliku sam našla na internetu, ja nemam takve pločice u kupatilu. Izvinjavam se što nisam našla crvenu. Bonbonjeru, ne tetu. :D

bug.gif
 
bombonjera... prva na listi recikliranih poklona. za neupućene, reciklirani pokloni su oni pokloni koje dobiješ, pa ti ne trebaju/žao ti da ih upotrebiš jer su lepi ili skupi, nego ih poklanjaš dalje: lekaru, on direktoru škole, ovaj kumi za slavu, ona opet nekom lekaru.. do u nedogled. posle niko nije ni lud da jede tzv doktorske bombonjere, pa ih poklanja dalje.
tako da na neki način, one i jesu eksponati... trag davno minulih vremena.
 
meni to zvuchi bash romantichno...
secam se kad sam bila mala,za novu godinu sam dobila bombonjeru..bila je neka novogodishnja....
i ja bih se jako obradovala..ali ko bi ti u danashnjem svetu kupio bombonjeru...( ali znam ko bi meni :D )
 
jao ja obozvam bombonjere one sa punjenjem,samo da nisu one punjene vestackim bojama.
i uvek zadrzavam bombonjere moja mama je u fazonu da ih prosledjuje al ih obicno ja otvorim i upropastim njen cunning plan :)

bombonjere su kul :)
 
mislim da su coeur du rose (slobodno nek mi izmeni spelling kogod zna francuski) jedine lepe&ukusne bombonjere. plus one skupe. one su fantasticne.

moja mama je lekar, i po prirodi poziva dobija gomilu bombonjera. (eto, parka, u pravu si). ali mi ih ne poklanjamo, nego ih uvek fino i uljudno otvorimo. znate kakve su obicno one koje dobijamo? tri kvadrata papira i sest bombona. ali ih svaki put porodicno srecno smazemo.

auuuu... znate koje su divne i vrlo ne-skupe? shtark-ove cherry bombonice. mmmm... ide mi voda na usta!
 
Некада давно, срећних седамдесетих, кад идеш код неког на рођендан купиш му књигу, плочу или тако нешто....и обааавееезно бомбоњеру!
За нас децу (од друге деце) биле су оне мале, са куцама и мацама...а некад, у јако свечаним приликама добијале су се и оне велике, са репродукцијама познатих сликара или фотографијама цвећа... Сећам се, скинеш тај поклопац, имаш горе качкицу и можеш да их окачиш на зид, место слике, као украс. Моја баба је имала пар комада у летњој кујни...
Кутије су биле добре и за чување салвета, или папирних хаљиница за ''обуците Цицу'' из Забавника...
Онај пластични део у којем стоје саме чоколадице, идеално се претварао у писаћу машину: окренеш наопако и типкаш по тастатури (тамо сам се вежбала и челичила за форумашке дане)...а тастатура куцка као права машина...
Најлепше је било после рођендана кад оду гости па се у сред оног хаоса бацимо на отварање бомбоњера. Мммм...бајдере, па оне са румом, па са вишњом и шеријем, па са лешницима....па ледене коцке...ух...
А ''злато'' од чоколадица се такође користило (бобмоњера је мултипрактик производ). ''Злато'' се лепо истањи, испегла, испресује...па онда од тога правиш разне цветове, џиџа-биџе...лепиш украсе од тих златних папирића... Корице мог првог дневника су излепљене златом из бомобњере...сав ми је дневник златан!

Е, после су бомбоњере постале сиромашке, отвориш, а оно бајате, стврднуте, само са неким белим слинастим пуњењем или неким розлим скореним...
Тада су све ређе и ређе бомбоњере полако постајале транге-франге поклон: добијеш и проследиш! А ако се и зезнеш, па отвориш очекујући да ћеш наћи бајадере из детињства - увек се горко покајеш јер добијеш ужегле, трипут топљене и поново смрзаване безобличне куглице од неког какао-крема...и ни трага некадашњим чарима бомбоњере!

Ох, понесох се...:oops:
 
He bombonjere.:) Ja sam ih pre par godina promovisala u ideji (veleprodaja), i moram priznati da ih je jako teshko prodati. Ljudi ce uvek uzeti one jeftinije (tipa cherry), nego uvozne, nemachke koje su kvalitetnije.
Poshto sam imala priliku da probam pregrsht , moram priznati da su one uvozne zaista ukusne i da opravdavaju cenu.I nimalo ne liche shto se tiche spoljashnjeg dizajna kutije na one stare, babske.
E sad, o bombonjerama i poklonima. Postoje prilike u kojima su bombonjere vrlo lep poklon, i te prilike su uglavnom "ushtogljenje" prirode. Naravno ja lichno ne bih nikad kupila neku stariju, koja me podseca na babska vremena, vec neku za koju mislim da je zaista kvalitetna...

Nazalost postoji mnogo ljudi iz unutrashnjosti, koji nemaju para, i koji zive (u odnosu na Beogradjane i Novosadjane...) malo staromodnijim zivotom, ii koji su upravo ciljna grupa kojoj se ove bombonjere prodaju.

Sve u svemu, svaka roba ima kupca.
 
Prave, ukusne, socne bombonjere drze visoke cene, i zato imaju jako mali broj kupaca. Ljudi obichno razmishljaju na sledeci nachin: "Zashto bih ja dao toliko para na dobru bombonjeru kada 5, 6 puta jeftinije mogu da prodjem sa nekim jeftinim vinom."
Ionako su pokloni chesto danas chisto odrazdjivanje, i najchesce se ne daju od srca.

Naravno da dodam da su nemacke i svajcarske bombonjere i cokolade najkvalitetnije. Ove domace su po mom mishljenju katastrofa...
 
Poslednja izmena:
E, нашла сам кутију...У њој ми стоје неки папири још из времена основне школе...Упс, нисам је ни обрисала од прашине...
 
kad putujem negde napolje obicno kupim neke fensi ko mocart kugle ili one italijanske bacci ili kako se se vec pise sa cokoladom i lesnicima i bademima mm mljac , a i belgijske bombonjere su do jaja i uvek ih kupim sam sebi ili za kucu pa ih onda potamanim .Mada priznajem da mi ne bi palo da ovde sam sebi iz cista mira kupim bombonjeru.
 
ja sam u svajcarskoj kupila silne, silne hendmejd cokoladice, donela kuci, dala bratu i sestri da jedu koliko su hteli (tacnije, dala sam im po jednu cokoladicu iz bombonjere) i potamanila sve ostalo. a bile su divne, neke sa medom, sa bademima, sa vockicama... mmm... kad se setim...

a coeur du rose je ovo
m001wj4.th.jpg


mislim i da nije mnogo parica.
oni prave schogetten :D ja ih mnoooogo volim!
 
Poslednja izmena:
Mmmm..Ferrer su super...i Mocart.
Obozavam sve cokoladno, pa samim tim i bombonjere. Doduse, kad god u kuci dobijemo neku, mama insistira da je prosledimo dalje, tako da je samo mali broj njih izbegao tom podlom obicaju.. ;)
Obozavam sve vrste punjenja, osim serija...te su mi nekako previse alkoholne :P. A jednom sam iz Beca dobila neku bombonjeru (ne pamtim naziv)-okolo cokolada sa lesnicima, a unutra alkoholno punjenje, ali prava pravcata rakija..mmmm..bile su super... :)
 
Belgijske Godiva i Neuhaus su mi fantazija, i kad god idem preko, pokupujem ih u bolesnim količinama, za sebe, familiju i prijatelje :D
Ali najviše mrzim, ali baš-baš mrzim kad ih razdelim, pa posle metar dana shvatim da je neko i dalje drži neotvorenu u špajzu "žao mi da pokvarim mašnu" :evil:
Takvu jednu savršenu stvar držati u "izlogu" i gledati a ne jesti....greh, smrtni greh.

Naravno, takvima nikad više ne donosim bombonjeru...dobra im je i Milka.
 
svaka kooća je imala na regalima i plakarima te lootajooće bombonjere.....koje su se prenosile...to je roočna poslooga....neke su se jele...sećam se onih poonjenih višnjama....kao, možeš da se napiješ od njih,...ako pojedeš 200 komada.......sećam se ...keva mog drooga je radila u sdk...bila je poona krašovih bajadera...............bajadere su mi omiljene...te bombonjere i mozzart..i bile bi lepše da su ih pakovali u one ogromne kootije sa fotografijama prirode...konja lipicanera........
ja sam za to da se ponovo vrati poklanjanje bombonjera......bile su dobre i one nestle bombonjere........minijatoorne čokoladice svih nestle čokolada........pa onako male...pa slatke...pođoše mi bale..... (
 
Uvek se setim price iz detinjstva moje dobre prijateljice.Krenuli oni u goste i sta ce da ponesu - naravno bonbonjeru koju su od nekog dobili.Stignu oni kod njih, ljubazni domacini ih docekaju s osmehom i uz reci - zasto ste se trosili?E, tu ti moja prijateljica k'o iz topa izvali - ma nema veze, i mi smo je dobili.Kad su stigli nazad kuci, bilo je svasta.Ehhhh to detinjstvo i te bonbonjere, ne pamti ih svako bas sa slatkim secanjem....
 
Dosla mi je (nedavno) u posetu jedna drugarica koju nisam bas dugo videla, tako da je poseta bila pomalo zvanicna, Donela mi je (izmedju ostalog) bombonjeru. Bas sam se iznenadila jer dugo nisam ni dobila ni odnela nekome. Samo da preporucim, "Atlantis", proizvodi Vitaminka. Prva bombonjera posle milion godina koja je ukusna, ne izgleda nimalo kicasto, naprotiv, a nije ni skupa preterano.
 

Back
Top