Perfektno loše

Tvoje reči unele su strah. I nemam drugog izbora sem da te pitam : Misliš da neću da ga volim? Žao mi je zato što ne očitavaš poraz u mojim očima. Koji je u tim istim očima, osmeh.
Radije bih da me voli slobodno koliko hoće. Ili da me ne voli ni malo ako tako želi.
Znam, gubitak je za mene da volim muškarca koje neće znati za ljubav. Ali verujem da i on voli mene.
I nisam se osećala loše dok ti nisi izgovorio te reči. Ne želim da jurim okolo da bi me zavoleo. Samo da izgovori reči koje želim da čujem. Ko sam ja? Zar samo ja želim? Na žalost tvoju, želi i on. A ko sam ja da mu kažem da želi loše?
Naravno da me povredjuje. Povredjuje me ta razlika izmedju nas. Na kojoj kasnije zahvaljujem Bogu. Što nas je stvorio različite i uneo strast u naše živote.
Zar ti moras da razumeš šta je to izmedju nas? Zar je važno što ti želiš drugačiju vezu? Mi se volimo i ovako. Uvek pronadjem ljubav. Zapeču me ta odstojanja, ti uzdasi u noći. Ali shvatam da bi bilo nemogućnije da spava pored mene i da me na očigled svih drži za ruku.
Kažeš da ti je čudno. Ljubav i ja. Ljubav i ja nismo stranci. Ti znaš da ja znam šta tražim. Ljubavi su inače kratke a zaljubljenost duga. Zato uživam u njegovim očima i ostavljam bol za sebe. Jednostavno je, dragi prijatelju. Hoću da ga volim. Neću da ga mrzim.
Danas sam ustala i osecam se loše. Kajem se što sam ti rekla. I hoću da odmaknem tvoje putokaze. Da te ne slušam vise. Jer znam i bez tebe. Podrži me u ljubavi. Nemoj mi pokazivati da sam na pogrešnom putu. Ne želim da budem nesrećna.
Jer, slušaj me. Ne mogu ti objasniti svoje osećaje. Osetićeš ih sam, nekada. Shvatićeš da se u njima ogleda sloboda a ne ego koji se treba zadovoljiti. Ne bavim se onim šta trebam i što moram. Volim ono šta hocu i želim.
Imam svoje padove. Naravno da nisam uvek stopostotno zadovoljna. Ne preteruj! Volim ga. Volim ga i u lošem. I voleću ga i u dobru, kada ode od mene. Ne delim ga na muškarca. Ne pravim izbor. Ne izbiram. Još je jednostavnije od toga: Sloboda! Odlazi gde hoće i kada želi dodje. idem i ja, dolazim i ja. I ako se to pokaže loše. Znam da je dobar covek. I neću shvatiti lično ako sa mnom ne želi biti ličan. I ti me nećeš povrediti. I onako govoriš šta on želi. Nikada se nisi zapitao šta tvoja drugarica hoće. A želim, takodje. Postujem tu daleku distancu. I neznu blizinu izmedju nas. Svet je sirok. I biram da mi pogled ne bude uzan.
Rekla sam ti. A možda i nisam. Rekla sam nekom drugom. Ne insipirše me sjaj bilo koji.
Tako da, dragi prijatelju. Neću ti više pričati o njemu. Samo ću ti reći na kraju, kada se desi, da bio si u pravu. Bila je samo korist.

 

Back
Top