Odrastanje...

Satkah neke reci samo za tebe,pokusah da izgovorim ali reci ne izlaze....
Cutimo i ti i ja
Ko zaljubljeni par,a nismo...samo neznanci koji podelise malo neznosti,malo utehe.Ubih i poslednju kap romantike,odustadoh upravo od svog sna,pristadoh na realnost...ali nisam tuzna..
Nekako spokojna,kao da sam se konacno pomirila sa tim da ne mogu biti srecna ni sada ,ni nikada.
Palim cigaretu i nesto te pitam,ne zato sto me zanima,nego da prekinem tisinu,da ti ne bude neprijatno sto si mi oduzeo i poslednju iluziju da nije sve u tom prokletom sexu,da ima nesto i u ljubavi,tom gnjecavom,lepljivom osecaju pripadanja i bliskosti.
Oh,ne zazalih...zasto bih...pa uzeh od tebe ono u cemu si najbolji...ne pitah za drugo...valjda me ni ne zanima.Samo se zapitah sta se desilo sa princezom u meni,gde nestade bajka i tragovi od trnovih ruza...?
Da li se probudih tu u tvom narucju u 4h ujutru,gola,pospana i razuzdana ili sam se jednostavno predala,pustila djavola da uzme svoje...
Nije ni bitno...vazno je da je nocas umrla ona romanticna i nezna...umrla je jos jedna iluzija,jos jedan san u koji sam ocajnicki verovala...
Shvatih onda da tebi reci i nisu potrebne,ti nisi neko ko bi slusao,ti si tu da bi odrastanje manje bolelo.
Poljubih te lenjo jednom,onako kratko,da pukne...ne iz zelje no iz neke stare lose navike.
Laku noc...
A bih nekada tako suprotna ovome sada,bih mala slatka srednjovekovna princeza.Pogledaj me sada...stojis tu preda mnom,neznanac sa imenom koji nosi svaki drugi maldic,samo si broj,besplatna zabava...
Ne ocekivah da me volis,niti da glumis zaljubljenost,nama to ne treba...ti si odavno veliki...a ja sam upravo odrasla...
 
ne ON kao jedan poseban muskarac,vec ON kao svi oni...nije stvar u vrednosti,stvar je u tome sto je lakse ziveti u realnosti nego u bajci,manje traziti,manje ocekivati i manje patiti
jeste kukavicki predati se i odustaati,ali ponekada je to sve sto nam preostaje...i ma koliko se trudile mi cemo zauvek ostati princeze koje cekaju,to nam je valjda u biti...
 
Pa bas i neshvatam ovo, ko ceka?
Ja cekam, a vi slobodno radite sta hocete.. i radim i ja naravno,
zato sam i tu..

Lepo je napisano, al malo nestima nesto..

Cigarete nisu nimalo romanticne.. nesto drugo jeste, ali ne cigare. :)
 
ovo i ne treba da bude romanticno...ovo i nije jedna od onih slatkih,neznih suituacija kada ti kolena zaklecaju i probude ti se leptirici u stomaku...ovde jedino moze da ti se probudi mucnina u zelucu
mislim da si propustio poentu...
 

Back
Top