Posao + Kafa + cigareta - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Kristijan40

Posao + Kafa + cigareta

Oceni ovaj blog
Posao. Radno vreme počinje. Jutros sam jedva stigao na vreme da provučem ID karticu i ne zakasnim.
Nisam krenuo kada je trebalo, jer dok sam izabro košulju i uskladio sa kravatom, popio kafu i svakako popušio cigaretu, dobro dve cigarete, gužva u saobraćaju, i tako...minut ovde minut onde, sat nestoji, on ide napred. Ti..tit. 7.00h. Uspeo sam.

Ovoga jutra neću piti kafu u svojoj kancelariji, već napolju, na tačno utvrđenom mestu. Svašta. Ulazi kafe kuvarica i ostavlja kafu na mom radnom stolu.

- "Dobro jutro! ", kaže kafe kuvarica.
- "Nemam ništa protiv, ako ti kažeš da je dobro, neka tako i bude - dobro jutro Vera! ", odgovaram kroz osmeh, ravnajući papire udarajem o sto.
- "Kako vi pušači sada da pijete kafu bez cigareta. Aj sad da vas vidim! ", odgovara Vera.
- "Vera! " , odgovaram; "Da li sam ja najlepši za zezanje ovog jutra. "
- "Aha! A ti, drugi put, da se javiš ako nedolaziš na posao. Juče sam umalo polomila i nos i šoljice. Sve sam prosula.Vrata su ti bila zaključana. Nisam znala da neradiš. "
- "Izvini Vera, bio sam službeno odsutan, a nisam znao da osim generalnog direktora, moram i tebe da obavestim. Znaš ", nastavljam ja; "Mi ovde imamo ove male crne uređaje na našim stolovima koji nam nesluže kao ukras, ne ne, oni nama služe za komunikaciju, a zovu se - telefoni. "
-"Daću ja tebi malo crno, samo kad te dohvatim.", uzvraća osmehom i odlazi.
Neko je u firmi nazvao - direktorica u belom. Imao je pravo. Ti možeš da nedođeš na posao i to niko neće da zameri, ali da se nejaviš njoj – katastrofa.

Uzimam svoju šoljicu i silazim dva sprata niže, ispred ulaza upravne zgrade. Već se sakupilo par ljudi. Komercijalni direktor, šef računovodstva, pomoćnik generalnog direktora....kolegijum u malom. Svako drži šoljicu kafe i cigaretu, a iza naših leđa makronom u crnom – DOZVOLJENO PUŠENJE . Svašta. Deluje budalasto.

-"Juče sam...", počinje priču komercijalni direktor; "popušio samo pet cigareta. Za mene ko je pušio paklu, paklu-ipo na poslu, neviđeni uspeh. Taman sam stigao kući i pohvalio se ženi, kako sam popušio samo pet cigareta – a ona, ona je odmahnula i rekla da mi je i to mnogo.".
-"Progonjeni i izgnani od drštva", počinjem priču ; "Sada ****** imaju veća prava nego mi pušači. Mogu da se vrckaju hodnicima, dolaze utegnuti na poslu, i niko nema prava ništa da im kaže. Ja, istini za volju, volim da vidim koleginice kada se obuku lepo, pa i ako zanjišu pomalo kukovima, de de nije greh. Lepo je to, i prirodno. Jer kako biblija kaže: U početku su bili Adam i Eva, a ne Adam i Steva. Eto baš juče, prolazim pored jedne banke, a službenice stoje ispred, baš kao i mi sada, sa šoljicama u ruci i zapaljenim cigaretama. Delovale su kao, daleko bilo, prostitutke. Ružno je to!"

-"Raniji zakon je bio O.K.", nastavlja pomoćnik generalnog; "Ako bilo kome smeta dim u kancelariji, može da zahteva da se nepuši, ali ovo....zabraniti pušenje u svim radnim prostorijama – Suludo!"
-"Većina nas ima svoje kancelarije. Ako ja po prirodi posla neprimam stranke već radim individualno, a meni duvanski dim nesmeta, zašto ja nebih smeo da zapalim cigaretu – glupost ", dodajem.
- "Ma sve su sredili u ovoj državi, jedino je ostalo još ovo – duvanski dim. Inače sve nam je drugo zdravo! ", kaže komercijalni, tapkajući pikavac u pepeljari.
Dovršavamo jutarnju kafu i odlazimo u svoje kancelarije. Kako će biti danas, bez cigareta koje su sastavni deo desne ruke. Jer cigareta je anatomski prilagođena mojoj desnoj ruci. Nije dovoljno pušiti cigaretu, potrebno je uživati u tome.

Čini mi se da je neko definisao cigaretu kao smotuljak duvana koji sa jedne strane ima žar a sa druge strane budalu. Nema veze, ipak mi nedostaju.

© 2010 Christian Forty

Pošalji "Posao + Kafa + cigareta" na Facebook Pošalji "Posao + Kafa + cigareta" na Google Pošalji "Posao + Kafa + cigareta" na My Yahoo! Pošalji "Posao + Kafa + cigareta" na Live Pošalji "Posao + Kafa + cigareta" na MySpace Pošalji "Posao + Kafa + cigareta" na Twitter Pošalji "Posao + Kafa + cigareta" na Digg Pošalji "Posao + Kafa + cigareta" na del.icio.us

Kategorije
Priče iz života

Komentari

1. Happiness.. (avatar)
    sve si u pravu
  2. Kristijan40 (avatar)
    Hvala Happiness , najverovatnije da se većina susreće sa sličnim problemima u svojim firmama, ali šta je tu je, kako ga kroje-tako ga nosimo.

3. LJILJA MMM (avatar)
    Hahahahaha
    potpuno te razumem.....ja ne znam kako bih...mislim, znam, isto kao i ti i komercijalni i šef računovodstva....i ne samo da bih izgledala nego bih se i osećala kao prostitutka.....
  4. Kristijan40 (avatar)
    Ma LJILJA MMM , za muškarce tako-tako, ali ženama i devojkama, jednostavno nestoji. Kažu za muškarca i kada popije - može mu se, žene su drugo. zar ne?

hvala na kometaru!
    Ažurirano 12.12.2010. u 21:46, autor: Kristijan40
  5. LJILJA MMM (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    Ma LJILJA MMM , za muškarce tako-tako, ali ženama i devojkama, jednostavno nestoji. Kažu za muškarca i kada popije - može mu se, žene su drugo. zar ne?

hvala na kometaru!
    Dabome da su drugo.....vi i možete da stojite po ćoškovima a da ne delujete pa čak i da se ne osećate tako....
  6. Kristijan40 (avatar)
    Dabome da su drugo.....vi i možete da stojite po ćoškovima a da ne delujete pa čak i da se ne osećate tako....

Šta ćeš....
  7. Happiness.. (avatar)
    Citat Original postavio Kristijan40
    Hvala Happiness , najverovatnije da se većina susreće sa sličnim problemima u svojim firmama, ali šta je tu je, kako ga kroje-tako ga nosimo.

ma na svakom koraku
    pravila su tu da bi se krshila
  8. Kristijan40 (avatar)
  9. Kristijan40 (avatar)
    ---//---