...od kad mrkne pa , dok osviće,- to je vrijeme aktivnosti, za ljudsko biće...

...Riječ ne postoji, ona je samo ugarak u rukama vještice...


...prevedi me
preko brvna
starice mila
starice draga
jer sa ove strane
rijeke
neću od mene
da ostane
ni traga

...odvedi me
vjetre
željeni druže
od dječaštva
od mašte
i emocija
tamo
gdje nema ljudi
nema perfidnosti
dje vlada duh
i duhovna komocija

...odvedi me od
ove 'Civilizacije'
tamo dje vukovi
reže
iz ove v u k o d e r i n e
dje brat za brata
sin za oca
majka za dijete
ne b r i n e

...nagon je zapovijest
svakom biću
a samo rijetki
neuspješno uspijevaju
da ga krote
i na-kratko
u svilu zaodijevaju

...
 
Pa nije sve tako crno,dragi Faraone,kako bi znali za bolje da nema loseg?Ne bi mogli uporediti,Utoliko su nam dragoceniji oni koji vrede...I ja mastam o nekom boljem svetu,zaboli me svaka ljudska nepravda ne samo ona koju osetim na svojoj kozi...Uvek se zapitam sta ljude tera na zlo kada svi mozemo lepo ziveti,zar je tako tesko pokazati ljubav,radost,saosecanje...Zasto postoje ratovi,pa i sitne ljudske pakosti,zasto nas razlicitosti razdvajaju ,a ne spajaju,zasto trujemo svoj zivot ruznim emocijama...A svi smo smrtni,niko nece ziveti vecno...Pa zar nije lepse da nas pamte po dobru?
Bezbroj pitanja,a odgovora nema...Razumem te,ali ovo je ZIVOT,sta mozemo osim da se bar okruzimo dragim ljudima i da ulazemo i brinemo za njih,a da ono sto ne mozemo da promenimo prihvatimo kakvo jeste...:(


5468673a_0030001272103_00_600.jpg
 
DUNJO W,
- da li je crno ili sivo ja mislim ne igra neku ulogu ali, ne sretoh osobu bez nekakvog komplexa ili samootpora i to bezrazloznog a najvise zaboli kad oni koji bi trebali osmjehom nas sretati i pratiti oni su postali ti koji zagorčavaju...Čovjek je odavno obrukao polukavsvu lisicu a vuku po zverstvo još ranije...čas onim izuzecima koje cu valjda sresti...znam da ovo sto pisem nije pjevljivo ali pjesma ne smije lagati ili ne smije se pjesmom nazivati...onaj koji pjeva a suze briše, njega ne mozeš natjerati da pjeva,- v i š e ...
Puno te pozdravlja i cijeni,
faraonn Tumnopoteh
 

Back
Top