TAJNA

Lepo je imati tajnu, bolovati od tajne...
probuditi se u prazno jutro i setiti se svoje tajne.
Tajna je jedno parče sopstvenog života...
uživanje u bezazlenoj sebičnosti.
Tajna je neko unutrasnje sunce koje greje samo nas.
Ponekad se odblesak tog sunca probije kroz oči i lice...
i svi vide da imate tajnu...
i hteli bi da vam je što pre oduzmu".

D.Radovic


Lepo je imati tajnu,ali posle nekog vremena to postane veoma tesko i mucno...Pozelim da iskopam neku rupu kao u onoj prici o caru Trojanu sa kozjim usima,u koju ce viknuti iz sve snage:''On je moj i ja ga volim'' i zatrpati je zemljom...Ili viknuti iz sve snage sa nekog brda i slusati taj eho kako se razleze...Umesto toga dodjem u ovaj virtuelni svet gde samo dragi,odabrani prijatelji znaju ko si...I ''viknem'',a eho se razleze ovim virtuelnim prostorima...I bude ti na tren lakse...Ali vec sledeci dan opet te obuzme tuga jer nemas sve one male stvari koje cine DVOJE...
Ne mogu vise da budem tajna,to boli bas mnogo...Hocu da budem obicna zena koja voli i voljena je...


 
Ne zaboravi da su tajne nesto najlepse,najvrednije i da se najbolje cuvaju.Mozda ne bi bila toliko voljena i cuvana da nisi tajna.Ako ti je za neku utehu,mislim da je predivan osecaj biti necija tajna...
 
... prečesto u ovom svetu ovakve obelodanjene tajne postaju razlog za zlobu i neljudskost ...
... ne opravdavam takve postupke , ali palanački svet ume da bude zao kad je reč o tuđoj ljubavi ...
... ljubav je nežna i krhka , i gotovo uvek ustukne pred palanačkom zlobom ...
... ponekad joj je opstanak jedino moguć u svetu tajni ...
... pa ako je tako , onda nek živi skrovitim životom ...
... treba činiti sve u ime ljubavi ...
 
123loncar;bt111502:
... prečesto u ovom svetu ovakve obelodanjene tajne postaju razlog za zlobu i neljudskost ...
... ne opravdavam takve postupke , ali palanački svet ume da bude zao kad je reč o tuđoj ljubavi ...
... ljubav je nežna i krhka , i gotovo uvek ustukne pred palanačkom zlobom ...
... ponekad joj je opstanak jedino moguć u svetu tajni ...
... pa ako je tako , onda nek živi skrovitim životom ...
... treba činiti sve u ime ljubavi ...

Ima istine u ovom sto kazes..Cinim sve u ime ljubavi,ali i druga strana treba da nadje snage za to...Zajedno bili bi jaci
 
zeljena;bt111469:
Ne zaboravi da su tajne nesto najlepse,najvrednije i da se najbolje cuvaju.Mozda ne bi bila toliko voljena i cuvana da nisi tajna.Ako ti je za neku utehu,mislim da je predivan osecaj biti necija tajna...

Jedno vreme jesu,ali posle ne....
 
DUNJA W;bt111514:
Ima istine u ovom sto kazes..Cinim sve u ime ljubavi,ali i druga strana treba da nadje snage za to...Zajedno bili bi jaci

... ista voda zaliva dve različite bašte - cveća ... no, lepota bašte zavisi od baštovana ...
ma koliko se udruživali u baštovanluku , razlika se vidi po cveću ... pa nemože dobar
baštovan da zapusti svoje cveće, zbog razlike i namere da se izjednači ... Oću reći ,
neguj ti tvoje cveće , kad tad primetiće razliku i nastojaće da ima isto cveće ....:bye:
 
123loncar;bt111521:
... ista voda zaliva dve različite bašte - cveća ... no, lepota bašte zavisi od baštovana ...
ma koliko se udruživali u baštovanluku , razlika se vidi po cveću ... pa nemože dobar
baštovan da zapusti svoje cveće, zbog razlike i namere da se izjednači ... Oću reći ,
neguj ti tvoje cveće , kad tad primetiće razliku i nastojaće da ima isto cveće ....:bye:

Kako si ovo divno srocio,hvala ti....
 
ljubav je moć ... a umeti voleti , samo zbog toga što volimo da volimo - blaženstvo je i dar moćnih duša ... ... stoga nastojim da ljudi probude u sebi taj dar i da ga neguju , nezavisno od stanja u okolnom svetu .... zato i bodrim / hrabrim / divim se ljudima kod kojih prepoznam takvu darovitost :bye::bye:
 
123loncar;bt111532:
ljubav je moć ... a umeti voleti , samo zbog toga što volimo da volimo - blaženstvo je i dar moćnih duša ... ... stoga nastojim da ljudi probude u sebi taj dar i da ga neguju , nezavisno od stanja u okolnom svetu .... zato i bodrim / hrabrim / divim se ljudima kod kojih prepoznam takvu darovitost :bye::bye:

Ne znam sta odgovoriti posle ovakvih divnih reci,sem da su mi dusu dotakle...hvala ti
 
DUNJA W;bt111534:
Neki se snovi ostvare,a neki prosto ostare...Mislim da ce moji ostariti zajedno sa mnom....

Snovi ne stare , njih svremenom potiskuju u sećanje novi snovi . No ljubavi koje nemaju
životni stvarni epilog ostaju u nama , onakve kakve su bile pri svom rađanju - čedne / nevine / žarke / tople . One žive s nama ! Da , žive u nama i uvek su gotovo iste -- nekako mlade ( detinjaste ) . Kad stasamo , baš te naše čedne ljubavi , daju nam životnih moći da ustrajemo u surovoj svakodnevnici . One su deo naših životnih moći !
Nasuprot ovih ljubavi , stoje naše propale ljubavi / razočarenja / patnje / boli . One nas blokiraju / frustriraju / povređuju -- nedaju napred ; kradu radost - život . Pa sve što više imamo životnih moći , sve više smo vitalniji u životu . Dakle , može se slobodno reći , da umeće voljenja ( kad čovek voli samo zato što voli da voli ) rađa životnu vitalnost ; koja opet čoveka oplemenjuje ( očovečuje ) i čini ga divom !

:bye:
 

Back
Top