UHVATI DAN! - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sjo

UHVATI DAN!

Oceni ovaj blog
Mirjana uze stari dnevnik, vrati ga u fioku i duboko uzdahne. Sve se menja. I ona se promenila. Ljudi neprekidno evoluiraju u svojim životima prelazeći iz jedne faze u drugu, skačući HOP! Iz jednog perioda i vremena u neko drugo vreme.
Život je tok, staza puna trnja i sunca, kiše i duge, padanja i ustajanja. Nismo mi neka fiksna bića zabarikadirana u status quo svog postojanja. Sve teče poput reke i nikad se ne zna šta te čeka iza ćoška, danas, sutra, prekosutra, za pet ili deset godina. A na nama je da držimo neobuzdane uzde života u svojim rukama, da upravljamo njime kao što bismo upravljali pomahnitalim konjem koga jašemo...
Jer, mora biti da i mi imamo udela u njemu, životu, ne može on tek tako da se igra sa nama i diktira svoj ritam, mi smo glavni, mi smo oni koji igraju tu predstavu, koji bitišemo, glavne role pripadaju nama.
Mi smo oni koji drže konce u rukama uz malu pomoć sreće. A sreća čeka hrabre...
Nije ovo igrarija, nije ovo stihija, cunami koga ne možeš kontrolisati jer je u rukama prirode, ali svoj lični cunami možemo da držimo pod ključem, da mu ne dozvolimo da izbije i upropasti nas, da ga primirujemo i utišavamo iako on želi da nas poplavi svojom razarajućom snagom, možemo svoj lični cunami da zaključamo, da mu tiho šapnemo "šššššš..." i on će nas poslušati kad vidi ko je tu glavni, kad vidi da je izgubio bitku sa našim bićem.
Danas je sunčan dan, sutra oblačan i kišovit, prekosutra će duvati košava, nakosutra će oluja razarati sve pred sobom, čupati stabla iz korena, pa će doći mirno more, bonaca i sve u krug...
Pa zar nije divno što danas sija sunce, martovsko sunce? Zar nije divno to što već možemo da sadimo cveće u velikim žardinjerama? Zar nije divno što nas ono, sunce, tako toplo greje poželevši nam dobrodošlicu u današnji dan?
CARPE DIEM! UHVATI DAN!
Kad je sreća, neka bude sreća, kad je tuga, neka je, otići će kao što se prišunjala u naš život, kradom poput lopova...
Čovek je krojač svoje sudbine sam. Tačno je to, to je istina, svi imamo izbor pred sobom. Možemo izabrati da budemo srećni, možemo izabrati da nas preplavi tuga ili neko ružno sećanje, možemo izabrati da volimo ili mrzimo...SVE JE U NAMA. NIŠTA NIJE VAN NAS.
Mirjana se trgne iz razmišljanja i odluči da prošeta. Želela je da udahne dan, vazduh i ovo martovsko sunce, želela je da vidi ljude kako koračaju kroz svoje živote, želela je da čuje žamor i graju dece koja se igraju po parkovima i majke kako viču, ljube, kude...
Želi da uhvati današnji dan.
Jer današnji dan je neponovljiv. On se dešava samo danas i nikad, nikad više...

Pošalji "UHVATI DAN!" na Facebook Pošalji "UHVATI DAN!" na Google Pošalji "UHVATI DAN!" na My Yahoo! Pošalji "UHVATI DAN!" na Live Pošalji "UHVATI DAN!" na MySpace Pošalji "UHVATI DAN!" na Twitter Pošalji "UHVATI DAN!" na Digg Pošalji "UHVATI DAN!" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Almsivi (avatar)
    Ali dan je vecnost.. Rekla mi jedna osoba.
    Nikad ne prolazi.

Divna prica.
  2. WEISHAUPT (avatar)
    Duboko, višeslojno i smisleno. Jesi li objavljivala nešto do sada?
  3. sjo (avatar)
    Ja bih volela da svi "uhvatimo" ne samo dan, već ceo život. A ne bi bilo loše i da živimo večno.
  4. sjo (avatar)
    Ništa osim šturih novinskih članaka. Po struci sam novinar.
  5. sjo (avatar)
    Ali objavljujem na nekim sajtovima (Mreža kreativnih ljudi itd.) i imam svoj blog gde pišem šta hoću. Ne ovaj, već drugi blog.
  6. sjo (avatar)
    Ko mi dade pet zvezdica?
  7. Almsivi (avatar)
    . A moguce je ziveti vecno.. naravno.

Zvezdice, hm, WEISHAUPT, ja i jos neko..
  8. sjo (avatar)
    Pa normalno, ja znam da nikad neću umreti! Valjda Bog ima neki plan sa nama. Zašto smo ovde živi i, najzad, umiremo? To je besmisleno, mora da postoji taj večni život.
  9. Sentinel wolf (avatar)
    To je besmisleno, mora da postoji taj večni život.
    Рече его...
  10. Almsivi (avatar)
    Uau Sjo, bravo, drago mi je sto jos neko tako razmislja, lepo.
    Slaze se stobom.

Рече его...
    Hihi, a ko rece "Rece ego.." ?

Rece ego..