VOZ - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sjo

VOZ

Oceni ovaj blog
Sela je u voz, nije znala kamo ide. Putnike koji su sedeli s njom u kupeu nije pitala kuda ide ovaj voz. Nije je ni zanimalo. Želela je samo pobeći od života, pobeći bilo gde, bilo kuda, da bude sama, da za nju niko ne zna...
Nije razmišljala o tome šta će njeni misliti kod kuće, da li će se neko brinuti gde je nestala. Htela je da je nema. Da odluta negde gde je niko ne poznaje i započne novi život, a stari baci sebi pod noge i zgazi ga.
Pomalo zadovoljna ovom odlukom, zavalila se u udobno sedište sklopivši oči. Nije mislila ni našta. Samo je čula zvuk kloparanja voza koji je delovao uspavljujuće, zvižduci na svakoj stanici za polazak, videlo se sunce koje se probijalo kroz teške navučene zavese i parče neba...
Ipak, možda se samo malo izduva, dođe do te nepoznate destinacije i vrati se prvim vozom. Možda smogne snage da nastavi da se bori.
Svaki dan je borba, odzvanjale su Ljiljanine reči. Za svakoga od nas, svaki dan je borba. Ali, ona više nije imala snage za to.
Tražila je sreću, ali šta je sreća? Za nju, sreća je bila prijateljski zagrljaj, sunčan dan, jedna lagana šetnja...
U dane sreće budi srećan, a u dane tuge- razmišljaj, zapisano je u Bibliji.
A ona...obamrla je od života...
Posmatrala je ljude u kupeu. Svi su bili namršteni i ozbiljni. Kao i na ulicama grada iz kojeg je otišla.
Ovde je osmeh događaj, peva Balašević. Koliko istine ima u toj rečenici!
Konačno, ugledala je putnike kako izlaze iz voza, pa izađe i ona. Znači, to je to. Nigde nije videla tablu da bi se orjentisala, niti se setila da na stanici pročita u kom mestu se nalazi.
DOŠLO DO GUŠE.
Tražila je to sudbonosno mesto nekih pola sata, teško hodajući strmim puteljcima. I konačno, našla ga je.
A onda mrak, mrak, mrkli, mrkli mrak...

Pošalji "VOZ" na Facebook Pošalji "VOZ" na Google Pošalji "VOZ" na My Yahoo! Pošalji "VOZ" na Live Pošalji "VOZ" na MySpace Pošalji "VOZ" na Twitter Pošalji "VOZ" na Digg Pošalji "VOZ" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. WEISHAUPT (avatar)
    Kratka priča. Moja omiljena književna forma. I nadasve zanimljiva.
  2. sjo (avatar)
    Ja zapravo najviše volim da pišem kratke priče. Imam ih kol'ko hoćeš! Hvala na komentaru.