Razlozi koji bole

Ne znam da li se pisanju blogova pristupa u trenucima ushicenja, dosade, tuge, zarad deljenja trenutnih ili trajnih misli, dobijanja "zvezdica", zabavljanja citalaca ili neceg desetog. Volim da ih citam, katkad prokomentarisem, ponekad napisem pa obrisem ali poruka je jedinstvena - postoje s razlogom.

Razlog mog danasnjeg pisanja tice se osobe sa foruma koja mi je jako draga i koja je resila da iz njega izadje jer se osetila povredjenom. Nekada emotivne reakcije budu prejake, neosnovane, no ovaj primer (jer ja zelim da verujem, i ne da zelim nego joj verujem) govori da forumi umeju da budu ne samo mesta za opustanje, vec i mesta koja prave velike probleme. Bolje reci ljudi. Zasto? Da li uistinu postoje forumski klanovi? Zasto se necije pisanje procenjuje, zloupotrebljava, iskoriscava u neke ruzne svrhe? Zasto se licna netrpeljivost prenosi u neke ravni koje je bar ovde moguce izbeci (tek necitanjem i preskakanjem postova ljudi koji se ne dopadaju)? Zasto se jednostavne stvari cine tako slozenim?
Zao mi je draga prijateljice sto vise nisi tu...nedostajaces mi jako! A i svima onima koji ce razumeti tvoje razloge...
 
:klap::klap::klap:
Meni već nedostaje.
Ne znam za klanove jer me nikada nisu zanimali, ali mislim da postoje, i ne pripadam ni jednom a po ostalim forumima, osim SŽ, se jako malo muvam...probala sam i negde bila užasnuta a negde zadivljena. E, tamo gde me je stigao užas više ne idem ni da čitam, jer nemam šta, a tamo gde sam ostavila svoju zadivljenost odlazim da čitam tudje pametne reči ali ne pišem jer sam malene pameti....ovde sam solista.
Blogovi....pišem jer volim da pišem i volim da objavim.A volim da objavim zato što to ljudi čitaju....da ne čitaju, ne bih objavljivala. Pored toga volim da pročitam tudje stvaralaštvo. E sad, ljudi se jednostavno nadju u onome što pišu, u načinu komukacije pa se tako nekako pronadjeni skupe...taman posla da svima odgovara sve. Ima tu svega, sujete, ambicija, tuga i radosti, smeha i posmeha i pregrubih reči i naravno povredjenih jer od rečnog bola umire i osmeh i dušica spisateljska ...ali samo smo ljudi a mnogi od nas preosetljivi.....Da, i još postoji više razloga zašto je neko na blogu......neko iz zabave a neko zbog ozbiljnijih stvari.
 
Nazalost, svega ima. Ja sam od skora i ogranicio sam se od danas iskljucivo na blog kao licni ventil. Neke osobe naivno i nesvesno postaju zrtve raznih manipulacija. U redu je da se nadje zabava, razbibriga i eventualno kasnije neki saveti, iskustva, price. A da forum postane alfa i omega necijeg zivota je apsurd. Ja sam gresku napravio u startu (avatar kaze sve). Iskljucivo blog i mozda PP u vezi toga. Ne namecem svoje misljenje, svako ima prava na svoj sud.
Pozdrav
 
Da,svega ovde ima,kao i u realnom zivotu...Umesto da dodju ovde da se opuste i uzivaju u druzenju,neke osobe sire negativnu energiju,prepucavaju se,svadjaju,nazivaju druge pogrdnim imenima...NIsam ni znala da postoje ti klanovi dok mi skoro jedan forumas ne pomenu kako me klan komentarisao....A i pre par nedelja sam imala neprijatni pp gde me je jedna forumasica isprasila ni krivu ni duznu...Odplakah ja taj dan....
 
LJILJA MMM;bt109912:
:klap::klap::klap:
Meni već nedostaje.
Ne znam za klanove jer me nikada nisu zanimali, ali mislim da postoje, i ne pripadam ni jednom a po ostalim forumima, osim SŽ, se jako malo muvam...probala sam i negde bila užasnuta a negde zadivljena. E, tamo gde me je stigao užas više ne idem ni da čitam, jer nemam šta, a tamo gde sam ostavila svoju zadivljenost odlazim da čitam tudje pametne reči ali ne pišem jer sam malene pameti....ovde sam solista.
Blogovi....pišem jer volim da pišem i volim da objavim.A volim da objavim zato što to ljudi čitaju....da ne čitaju, ne bih objavljivala. Pored toga volim da pročitam tudje stvaralaštvo. E sad, ljudi se jednostavno nadju u onome što pišu, u načinu komukacije pa se tako nekako pronadjeni skupe...taman posla da svima odgovara sve. Ima tu svega, sujete, ambicija, tuga i radosti, smeha i posmeha i pregrubih reči i naravno povredjenih jer od rečnog bola umire i osmeh i dušica spisateljska ...ali samo smo ljudi a mnogi od nas preosetljivi.....Da, i još postoji više razloga zašto je neko na blogu......neko iz zabave a neko zbog ozbiljnijih stvari.

Ne zelim da se upustam u komentar o klanovima (po svojoj prilici, pripadanje grupi daje osecaj moci premda ne razumem o kakvom ispoljavanju sile se radi, koja je njena svrha). To nije dobro...ni za virtuelni svet.

Pisanje...uglavnom olaksava onom ko mu se prepusta, mozda i onima koji ga od drugih citanjem "kradu".
Nadam se da ce se srce ovog bloga vratiti...da nastavi sa pisanjem i deljenjem sebe.
 
goksi65;bt109941:
Nazalost, svega ima. Ja sam od skora i ogranicio sam se od danas iskljucivo na blog kao licni ventil. Neke osobe naivno i nesvesno postaju zrtve raznih manipulacija. U redu je da se nadje zabava, razbibriga i eventualno kasnije neki saveti, iskustva, price. A da forum postane alfa i omega necijeg zivota je apsurd. Ja sam gresku napravio u startu (avatar kaze sve). Iskljucivo blog i mozda PP u vezi toga. Ne namecem svoje misljenje, svako ima prava na svoj sud.
Pozdrav


Net-u je lako prepustiti se a zavisnost...da, moguca...i cesta. I nekada jeste alfa i omega necijeg zivota sto jeste apsurd ali ucestala pojava. Greske su ljudske sudbine deo, i dobre za ucenje. Cak i osobi sa ovakvim avatarom :)...a ne vidim da je ruzan!
 
DUNJA W;bt109964:
Da,svega ovde ima,kao i u realnom zivotu...Umesto da dodju ovde da se opuste i uzivaju u druzenju,neke osobe sire negativnu energiju,prepucavaju se,svadjaju,nazivaju druge pogrdnim imenima...NIsam ni znala da postoje ti klanovi dok mi skoro jedan forumas ne pomenu kako me klan komentarisao....A i pre par nedelja sam imala neprijatni pp gde me je jedna forumasica isprasila ni krivu ni duznu...Odplakah ja taj dan....


Samo ignore...ravnodusnost je najbolji nacin.
 

Back
Top