ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

123loncar

ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav

Oceni ovaj blog
... preuzeo sam deo teksta komentara ( sa kojim se slažem u celosti , stoga nema potrebe da ga ponavljam ) , ali mi je jedna rečenica / jedan pojam / jedno značenje skrenuo pažnju ( sa kojim se potpuno slažem ; i čije psihološko značenje i traganje za njim, doseže i do filozofije ) :’’ snošaj... par sekundi vaskrsenja ’’ .

Istočnjačka filozofija, na neki način je definisala to stanje zvano ’’ snošaj – vaskrs ’’ , kao stanje čistoga uma . Dakle , tad u tih nekoliko sekundi , ljudsko biće nije svesno ničega ( nema misli , nema osećaja sopstvenog postojanja ; ne percipira spoljašnji i unutrašnji svet , pa i samoga sebe u njima ) , neretko doživljava jarki svetlosni tunnel . Naravno , ovo stanje ili bolje rečeno taj doživljaj , naterao je ljude da razviju tehnike njegovog dosezanja i bez ljubavnog vrhunca
( jer je uočeno , da posle takvog vaskrsa , kod čoveka sve njegove moći ‘’ bujaju’’ , postaju nepresušni izvor energije – nesavladive ….. zbog koga se ubija , kleči , moli , puzi , pa i ratuje ……. ) Dakle, iovo može biti jedna od putanja koje danas možemo prepoznati u nekim segmentima : joge i borilačkih veština ( karate , streljaštvo , mačevanje ……. istočnjaci tvrde , da dobar borac pred odpuštanje strele, treba da ima stanje čistoga uma ; kao i mačevalac ili pak sumo borac – a to je onaj trenutak kad borci stoje jedan naspram drugog i ne mrdaju , kao da nepostoje ) . Dakle , snoša j /vaskrs / stanje čistog uma , potrebuje svaki element u kosmosu / svaki živi oblik / pa i čovek . Za ovim tragamo večno gladni ( kad zurimo u oblake ) , kad smo bezmisleni ; za njim tragamo danima i noćima , a tako je blizu ( u nama ) , na dohvat života . No, po meni , vrata tom stanju čistoga uma otvara ljubav ne merljiva . Zato je i vaskrs u ljubavi . Ja ovako pojmam ove stvari .
Nek sam proklet , ali osećam da sam blizu centralnoj svrsi postojanja -- ko zna ?

Pošalji "ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav" na Facebook Pošalji "ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav" na Google Pošalji "ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav" na My Yahoo! Pošalji "ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav" na Live Pošalji "ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav" na MySpace Pošalji "ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav" na Twitter Pošalji "ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav" na Digg Pošalji "ljubavni vrhunac - vaskrsenje // lični stav" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Tol (avatar)
    Klimaks(orgazam) i opsta jurnjava za njim je poput sakupljanj iskri novog zivota..ili po meni stanje novog radjanja nas samih..zaustavljanje ovozemaljskog zivota i pretraga svojeg identiteta u tih dve tri sekunde po kosmosu a nekada i upad u IV denzitet(iako nesvesno) i traganje za svojim sopstvom..a nekada i za svojom animom (iako smo zaceti kao hermfroditi - geni i Adama i Eve su u nama u startu., krajnji ishod definise nas polarutet....od drugog pola ostade samo nagovestaj i zato se besomucno jurca..grcevito traga za "gralom"..koji bi nas izdigao do 4.stepena extaze ipripremio za 5ti-Nedualni orgazam . ).no ...čini se da je cilj zeznuti sudbinu..ako ju se moze zaobici...ili prevariti..no sumnjam..rodjeni smo samo sa jednim zadatkom(za ovaj zivot) sav privid nekog ovozemaljskog zivota je stanje licnog egoizma i ugadjanja svojim potrebama i nista vise sve ostalo se nesvesno desava..programirano..

Kako orgazama (prema nekim strucnjacima) ima 5 vrsta..ili stanja 1.primitivan-prosto praznjenje;
    2.nezreli-usredsredjenost prema sebi-zanemarivanje partnera;
    3.zreo-pored pražnjenja donosi osećanje ostvarenosti, ljubavi, prihvatanja itd;
    4.Ekstaticni-traje više minuta ili sati. Ekstazu karakteriše transcedencija i dolazak na viši nivo svesti. Između ljubavnika se uspostavlja pun energetski tok i spajaju se na svim nivoima ..itd
    5. NEDUALNI orgazam bi označavao stanje Jedinstva sa svim što postoji, dostizanje Apsoluta, nivoa Duha. Metaforično rečeno, to je vođenje ljubavi sa celim Univerzumom)

Ovaj materijal je naravno iskoriscen da bi se uputili na 4 i 5 klimakse koji jesu najinteresantniji..
    ekstaticni..je interesantan kao stanje potpunog energetskog medjusobnog upliva i viseg nivoa koje prethodi stanje 5.
    5.Nedualni..priblizavanje Apsolutu-bozanstvu(iako mi jesmo Jedno-sam On je u nama vec)

Za ovaj najvisi stepen 5ti, svest bi morala da se dovede u alfa stanje(pretpostavljam)..kada obe strane mozga deluju...no...meditacije..apstinencija sexualna(istocnjacki nacim prolongiranja koitusa daje sjajne rezultate)..vezbe telesne jesu preduslov za jak orgazmicki blesak...vaskrs..prelazak u energetski oblik dostupan letacima koz vreme i prostor
    Ažurirano 18.09.2010. u 18:48, autor: Tol
  2. 123loncar (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Klimaks(orgazam) i opsta jurnjava za njim je poput sakupljanj iskri novog zivota..ili po meni stanje novog radjanja nas samih..zaustavljanje ovozemaljskog zivota i pretraga svojeg identiteta u tih dve tri sekunde po kosmosu a nekada i upad u IV denzitet(iako nesvesno) i traganje za svojim sopstvom..a nekada i za svojom animom (iako smo zaceti kao hermfroditi - geni i Adama i Eve su u nama u startu., krajnji ishod definise nas polarutet....od drugog pola ostade samo nagovestaj i zato se besomucno jurca..grcevito traga za "gralom"..koji bi nas izdigao do 4.stepena extaze ipripremio za 5ti-Nedualni orgazam . ).no ...čini se da je cilj zeznuti sudbinu..ako ju se moze zaobici...ili prevariti..no sumnjam..rodjeni smo samo sa jednim zadatkom(za ovaj zivot) sav privid nekog ovozemaljskog zivota je stanje licnog egoizma i ugadjanja svojim potrebama i nista vise sve ostalo se nesvesno desava..programirano..

Kako orgazama (prema nekim strucnjacima) ima 5 vrsta..ili stanja 1.primitivan-prosto praznjenje;
    2.nezreli-usredsredjenost prema sebi-zanemarivanje partnera;
    3.zreo-pored pražnjenja donosi osećanje ostvarenosti, ljubavi, prihvatanja itd;
    4.Ekstaticni-traje više minuta ili sati. Ekstazu karakteriše transcedencija i dolazak na viši nivo svesti. Između ljubavnika se uspostavlja pun energetski tok i spajaju se na svim nivoima ..itd
    5. NEDUALNI orgazam bi označavao stanje Jedinstva sa svim što postoji, dostizanje Apsoluta, nivoa Duha. Metaforično rečeno, to je vođenje ljubavi sa celim Univerzumom)

Ovaj materijal je naravno iskoriscen da bi se uputili na 4 i 5 klimakse koji jesu najinteresantniji..
    ekstaticni..je interesantan kao stanje potpunog energetskog medjusobnog upliva i viseg nivoa koje prethodi stanje 5.
    5.Nedualni..priblizavanje Apsolutu-bozanstvu(iako mi jesmo Jedno-sam On je u nama vec)

Za ovaj najvisi stepen 5ti, svest bi morala da se dovede u alfa stanje(pretpostavljam)..kada obe strane mozga deluju...no...meditacije..apstinencija sexualna(istocnjacki nacim prolongiranja koitusa daje sjajne rezultate)..vezbe telesne jesu preduslov za jak orgazmicki blesak...vaskrs..prelazak u energetski oblik dostupan letacima koz vreme i prostor
    ... fantastična si .... .. pomogla simi da izkopam stara razmišljanja ... ... zbog toga sam požurio da zapišem / da ne zaboravim .... sklon sam da fućkam na neke svoje misli -- graja ili kakokofonija životnog ritma .... sad bih dodao nešto bitnije , naime: stanje čistoga uma / orgazam - - nedualni u jednu ruku istiskuju naš um i spoljašnje ja , čak šta više i racionalnu potsvest izbacuju .... dakle , celo naše biće ( telesno i duhovno ) postaje racionalno i sažima se u kosmosu ... hoću da kažem , i najmanji deo nas ( delić manji od neutrona , i energija manja od fotona ) postaje bitan i ujedinjen sa okolinom u bitnosti ... lagano doseže sopstvo ... ipak , za mene u saznajnom smislu , jako je važno da ljudi pojmaju da je taj naš najmanji delić ( u matrijalno energetskom smislu ) živ ( a to znači ima sve intelektulane moći i potencije ) , te i on učestvuje u orgazmu / ekstazi ... odnosno on je i nosilac sopstva koje sa ostalima spreže u život bilo kakav ( mislim na oblike i forme ) pa i naš .... oduda to kosmičko rasprostiranje u ljubavnom vrhuncu -- kako ti reče : u vaskrsenju
    ...