Mi Slovenci vinca ne prodamo..... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

jovandro

Mi Slovenci vinca ne prodamo.....

Oceni ovaj blog
Jer i sami popiti ga znamo. U vreme kada sam otišao u Sloveniju, Slovenci su bili više "vinopije", nego "pivopije". Ova mlađa generacija se je preokrenula, makar da je vino u Sloveniji proglašeno za hranu, te je zbog toga porez manji nego za druga alkoholna pića.
Kao što sam, u prethodnom nastavku, napisao postoje tri vinske regije u Sloveniji: Štajerska ili Podravska, Dolenjska ili zasavska i primorska. Svi oni tvrde da su njihova vina najbolja, i teško ćete u Mariboru u bifeu dobiti, recimo primorsku Malvaziju ( belo vino) ili u Kopru Mariborčana ili Ljutomerčana.
Ali ako je piće besplatno! e onda brajko moj nema gledanja "konju u zube" samo toči,neka teče u potocima.
Slovencima je, nekako besplatno piće, najmilije. Hvaliće vam ga na sva usta i što ga mu budete više točili vaše će biti najbolje koje je do tada pio.
A pilo se je- mnogo se pilo, nije bilo dana da neko nije nešto slavio i tim povodom donosio, barem nekoliko flaša ako ne i kanistar vina. Bogami ni šnopček (rakija) nije bila baš da se pljune, ako "kojim slučajem" slavljenik nije došao do jeftinog domaćeg vina.
Stereotip da u kafani Slovenci sami sebi plaćaju piće, u opšte ne drži, barem ja nisam to doživeo.
Ali sam "doživeo" od jednog "našeg" Negotinca, Vlaha, koji me je danima pozivao na ćevape i pivo pa posle, kada sam najzad pristao,on predloži da svaki sebi plaća, jer mu se činilo da sam ja više pojeo i popio nego on.
E ako sa Slovencima, posle posla, krenete na po jedno piće, a niste jak karakter, e onda se pazite. Ali to jeveć druga priča, biće uskoro.

Pošalji "Mi Slovenci vinca ne prodamo....." na Facebook Pošalji "Mi Slovenci vinca ne prodamo....." na Google Pošalji "Mi Slovenci vinca ne prodamo....." na My Yahoo! Pošalji "Mi Slovenci vinca ne prodamo....." na Live Pošalji "Mi Slovenci vinca ne prodamo....." na MySpace Pošalji "Mi Slovenci vinca ne prodamo....." na Twitter Pošalji "Mi Slovenci vinca ne prodamo....." na Digg Pošalji "Mi Slovenci vinca ne prodamo....." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano