Cigane opet progone

Srbiju su bombardovali pod izgovorom da ugrožava ljudska prava Albanaca na Kosovu.Irak su bombardovali tvrdeći da Sadam Husein poseduje gas za masovno uništenje.Posle velikog pokolja i haosa koji su napravili u toj zemlji priznali su da gasa uopšte nije bilo.Sad ti isti čija su usta uvek puna priče o ljudskim pravima i svetu bez granica deportuju na hiljade gradjana romske nacionalnosti pod izgovorom
da su povezani sa organizovanim kriminalom....Jednom davno sve je tako počelo...svetska ekonomska kriza...ipak se okreće...Cigane opet progone...pa onda Jevreji pa logori smrti ..pa Aušvic...Jasenovac ...Gvantanamo

Milan VIšnjić
 
Nažalost ni "običnoj" ni romskoj populaciji nije garantovana egzistencija. Ako ćemo kroz prizmu procentualne stope kriminala po rasnim osnovama onda Anglosaksonci (Englezi i njihov deo u Americi) ubedljivo najopasniji za civilizaciju. Kroz vekove su pljačkali ali i ubijali pod obavezno. Ni Nemac nije pobio toliko ljudi u II WW dok ovi nastavljaju i dan danas. A niti su se obogatili niti su srećni pa ostaje pitanje - a što pobiše tolike ljude.

Rome uglavnom prati muka nepismenosti jer motivacija mlade osobe pred formiranjem je ravna nuli ako je neposredno okruženje takvo. Već od malih nogu, nepojmljivo za "obične" primorani su da kidaju za preživljavanjem. Sve što skupe i počiste (a što nije za potcenjivanje jer je reč o higijeni) ne mogu pošteno ni da naplate pošto im boss-ovi iz kampa uzimaju masne provizije. Nisu naučili na dobro iako znaju da se raduju bolje nego iko.
 
Kad god mogu pomognmem Ciganinu ili Ciganki, klince zaštitim od problematičnih situacija ako im prisustvujem. (ulično prosjačenje ne spada u pomoć već u kriminal u koji su nevoljno ubačeni).
U životu sam ostao baš zato što je u porodilištu Ciganka imala dovoljno mleka i za svoje dete i za mene.
To se ne zaboravlja.

Da, je neću da kažem Romi jer mi to zvuči kao židovsko etiketiranje.

I na kraju, ako ćemo o predrasudama - postoje tako obrazovani Cigani da bi im mnogi "fakultetski obični" pozavideli.
 
Poslednja izmena:

Back
Top