Странке (и/или) секте - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Koschei.Besmertnii

Странке (и/или) секте

Oceni ovaj blog
Kako deluju sekte

Osnovni kriterijum za ispunjenje njihovih ciljeva su najpre mentalna destabilizacija, zatim prozelitizam, prekomerni finansijski zahtevi i na kraju ulazak u politički vrh. Ovako pažljivo razrađeni kriterijumi delovanja sekti postali su ključ njihovog brzog širenja i velikog uspeha u sticanju moći i ogromnih bogatstava. Sekte su usavršile i različite tehnike pomoću kojih pridobijaju svoje buduće verne članove: to je sugestija, zatim persuazija (delovanje na iktelekt), hipnoza, edukacija, meditacija(psihološka i obredna kategorija, duboka koncentracija na neko božanstvo), joga, odvraćanje od medicinske pomoći, tehnika 4K koja podrazumeva kredibilitet (poverenje), koherentnost (duhovna povezanost), konzistentnost (postojanost) i kongruentnost (saglasnost), zatim simulacija, fabulacija i fascinacija.Današnje sekte su opasne jer su bogate. Njihovi članovi su obični ljudi, kao i uspešni profesori, političari, glumci i druge javne ličnosti i svi uobičajeno odvajaju 10% od svojih prihoda za svoje sekte. Nekim poznatim naučnicima i intelektualcima koji nisu članovi, sekte plaćaju da im svojim pojavljivanjem na njihovim skupovima daju legitimitet. Armije članova misionare ili rade teške poslove i zarađuju novac za svoje sekte. Pritom većina živi strogo asketskim životom, a sav sjaj i bogatstvo pripada vođi. Vođe su najčešće osuđivane, a nemali broj njih je umešan u teška kriminalna dela ili ubistva. Dominiraju sekte koje izdvajaju ogroman novac za medicinska istraživanja na ljudskom mozgu koji im se višestruko vraća, jer medicinska saznanja koriste za masovne manipulacnje ljudima. Na poslednje skeptike koji vodе računa da ne uđu u loše društvo, sekte posebno deluju preko mnognh humanitarnih i nevladinih organizacija. Ne zaboravimo da jе u našoj zemlji registrovano više od 20.000 nevladinih organizacija, a samo u prvih pet meseci ove godine 900 novih nevladinih organizacija za koje je teško utvrditi čime se sve bave i kakvim se sredstvima služe. Teško je i odraslima da prepoznaju delovanje sekti na vreme (a mogu se sačuvati samo na taj način), a kako će tek deca kojima se i u osnovnoj školi poklanjaju šarene knjižice koje propagiraju sekte. Naš Ustav svima garantuje verska prava i slobodu, ali se iza ove garancije vrlo često krije i zloupotreba verskih i drugih prava i slobode. Za sada naši građani još uvek nemaju nikakvu preventivnu zakonsku zaštitu od sekti, a spasavanje iz njihovih kandži uglavnom je prepušteno porodici člana.
Мени ово личи на... А вама?

Pošalji "Странке (и/или) секте" na Facebook Pošalji "Странке (и/или) секте" na Google Pošalji "Странке (и/или) секте" na My Yahoo! Pošalji "Странке (и/или) секте" na Live Pošalji "Странке (и/или) секте" na MySpace Pošalji "Странке (и/или) секте" na Twitter Pošalji "Странке (и/или) секте" na Digg Pošalji "Странке (и/или) секте" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Darko Reloaded (avatar)
    ...Ovo je interesantan tekst...nema sta..samo sto malo ljudi zeli da se stvarno suochi sa istinom. Danas kad nekom pomenes sektu: Odmah pomisli - lele, sa`che da me prevaru da promenim veru, ....ili sl. Nema vishe tako prostih stvari...sada sve funkcionishe komplikovanije. Danas, na primer, ako neko odluchi da osnuje drustvo koje bi izmenilo npr. Bibliju, te na u njoj ne pishe "Gospod" nego "Gospod svemochni", automatski bi bio svrstan u sektu. Time je formiran efekat jednosmernog ventila za neke druge religije, koje bi se mogle pojaviti...ko zna...Ako jedno duhovno bratstvo ne moze da trpi pojavu drugog, desava se situacija predsednickih izbora...ili ja, ili neko drugi, ali da ne bi neko drugi dosao, e ja chu preventivno da....Ne svidja mi se. Nije fer. Ne mislim na duhovnost vech na ljudskost. Ako dodje sutra Isus Hristos, u sred Beograda, u Hramu Svetog Save na Vracharu, i ja tamo palim svechu...i On me pita sta mislim o ...tome i tome sto je On uchio Svoje uchenike...postoji realna moguchnost da Mu kazem da nemam blage veze o cemu On govori, zato sto su mi neke knjige drugachije rekle...Tada bi On mene mogao svrstati u neku drugu duhovnu kategoriju, ALI NECHE! LJubav prema coveku, ma koje vere on bio je ista, bez obzira na njegova ubedjenja. Isto tako, meni sidje sa nebesa Isus, muslimanu sidje Alah, a ja i moj komsija musliman sedimo na terasi i pijemo kafu. Isus che mog komsiju voleti isto koliko i mene, mozda cak i vishe, a Alah che ispostovati mene isto kao i mog komsiju....pa ko ovde onda stvara unutrasnje neprilike medju ljudima...?..."Homo Homini Lupus EST"...(Covek je coveku vuk)....