Danas verujem - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

MALI TALASI

Danas verujem

Oceni ovaj blog

Dolazak tetke, teče i mog brata Miška sam uvek doživljavao kao praznik.
Svi smo sa velikim zadovoljstvom očekivali njihov dolazak. To dvoje dragih i plemenitih ljudi su uvek povećavali toplinu u domu mojih roditelja koje je uvek bilo na pretek.

Ručak je, svi smo za stolom...priča je lagana, vesela a mi deca se smejemo tečinom glasnom srkanju supe. Majka me pogledom upozorava da je nepristojno smejati se za stolom. Odrasli misle isto što i mi ali oni umeju da prikriju svoja osećanja. Naše kikotanje je uskoro zamenjeno oduševljenjem izazvano velikom lubenicom na stolu koju moj otac priprema da iseče velikim nožem. Nekako sa prvim ubodom noža dešava se nešto što će meni ostaviti neizbrisivo sećanje na taj ručak. Najpre se čuje jedan tup udarac a onda tetkin vrisak. Brat koji je sedeo pored mene iznenada je pao sa stolice. Ništa ne bi bilo čudno,to se nama u glupiranju često dešavalo da se on nije trzao rukama i nogama a crvena pena mu izlazila iz usta. Nisam razumem šta se dešava.
Moja bajka,najprisebnija medju svima povika da decu izvedu napolje i da tamo svi ostanemo. Ostala je sama sa Miškom. Tetka plače,tečo se trese, moji roditelji ih teše a sestra i ja se ućutali, zaboravili na srkanje supe i veliku lubenicu.
Tetka uplašeno pita šta se dešava unutra,hoće da udje.... Majka joj govori da bude strpljiva i sačeka, kaže pusti mamu ona ume sa time, nije njoj ovo prvi put. Pa šta mu radi pita tetka sa nepoverenjem....pusti mamu molim te biće sve u redu. Čini mi se da je prošla čitava večnost, odjednom se otvaraju vrata,kroz njih izlazi Miško, bled, umoran, trči tetki u zagrljaj a na vratima se tiho pojavljuje moja baba,kaže moram u krevet, umorna sam.......

Godine su prošle ja sam kasnije shvatio da je Miško tada imao napad epilepsije.To se desilo tada i nikada više. Majka mi je pričala da bajka ume nešto da uradi i da se deci to nikad ne ponovi ali da to nerado čini i da izbegava kad god je to moguće.
Sumnjao sam,mislio sam da je to slučajnost, verovao sam da mu je ona tada pomogla svojim iskustvom i mirnoćom koju je posedovala.

Dosta godine kasnije imao sam problema sa rukom. Na laktu mi se stvorla oteklina veličine mandarine. Rekli su mi da je to "teniski lakat"Proveo sam dane na raznim terapijama pokušavajući da to otklonim ali bez uspeha sve dok se jednog dana nisam požalio babi. Ona pogleda, ne sekiraj se reče, sad ću ja to da ti skinem. Sećam se kao sada, nežno je dlanom prelazila preko mog oteklog lakta...osećao sam neku čudnu toplinu. Potrajalo je to možda pola sata...

Prošlo je neko vreme a ja nisam obraćao pažnju na lakat jer sam se navikao na njega dok slučajno nisam primetio da je moja "mandarina" nestala...
Neke slike i sećanja ostanu duboko urezani... sve i da hoću ne mogu a da ih se povremeno ne setim...danas verujem...

Pošalji "Danas verujem" na Facebook Pošalji "Danas verujem" na Google Pošalji "Danas verujem" na My Yahoo! Pošalji "Danas verujem" na Live Pošalji "Danas verujem" na MySpace Pošalji "Danas verujem" na Twitter Pošalji "Danas verujem" na Digg Pošalji "Danas verujem" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

Strana 1 od 2 12 PoslednjaPoslednja
  1. Tol (avatar)
    Divna prica Tigre...

Ruke koje lece....samo cista dusha puna ljubavi takvu energiju poseduje...srecni su ljudi kojima je ova blagodet podarena

A Ti si odrastao u porodici kojoj je ljubav bila esencija a dodir lakmus za njeno prepoznavanje i prenosenje.

2. zxy (avatar)
    Ta neka mistika u zivotu,njena pojava i tumačenje,trazenje i nalazenje mistike u simbolima i mitovima svih vremena i njeno značenje je još jedino što me ,kao neko novo saznanje,zanima.Ne čudi me ovo tvoje sećanje i mišljenje koje si izneo.
  3. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio Tol
    Divna prica Tigre...

Ruke koje lece....samo cista dusha puna ljubavi takvu energiju poseduje...srecni su ljudi kojima je ova blagodet podarena

A Ti si odrastao u porodici kojoj je ljubav bila esencija a dodir lakmus za njeno prepoznavanje i prenosenje.

kad je duša puna i kad si okružen ljubavlju onda i nismo svesni nekih desavanja,očigledno je potrebno da prodje vreme
  4. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zxy
    Ta neka mistika u zivotu,njena pojava i tumačenje,trazenje i nalazenje mistike u simbolima i mitovima svih vremena i njeno značenje je još jedino što me ,kao neko novo saznanje,zanima.Ne čudi me ovo tvoje sećanje i mišljenje koje si izneo.
    kad god se setim ovoga uvek mislim na to kao na secanje a ustvari nije jer je uvek u meni
  5. zeljena (avatar)
    Ponekad kao blic sevnu secanja i osecanja potisnuta negde u dubini sebe...Vreme nosi iskustvo,a iskustvo nosi verovanje,vera opet nosi nesto jos lepse...i tako u nedogled...jer kraj ne postoji...
    Prelepa prica...
  6. SibirskiTigar (avatar)
    hvala Zeljena...vera u Boga,vera u sebe,vera u ljude....
  7. gagili48 (avatar)
    Lepo ispricana prica o veri tigre...i naravno, to je uvek u nama samo ponekad ispliva na povrsinu, kao tebi sad. Ovo ti je, po meni, najlepse ispricana prica, topla i magicna.
  8. SibirskiTigar (avatar)
    gagili
    hvala,ako ti tako kazes
  9. DUNJA W (avatar)
    Kakva topla prica...
  10. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio DUNJA W
    Kakva topla prica...
    hvala DUNJO
  11. DUNJA W (avatar)
    Citat Original postavio SibirskiTigar
    hvala DUNJO

TI si jedna posve cudna maca koju mogu da zamislim kraj tople peci dok prica divne price,koja te poljubi pre spavanja i ususka se kraj tebe u toploj postelji...Takav si danas...A ima i dana kada si nevaljalo mace zeljno igre...I onda,to mace se transformise u tigra spremnog na skok...Tigra,od zelje,strasti i nagona...Sva tri su mi draga...
  12. miwka (avatar)
    Ovu tvoju predivnu priču sam morao da postavim na svom blogu...znam da se nećeš ljutiti zbog toga....
  13. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio DUNJA W
    TI si jedna posve cudna maca koju mogu da zamislim kraj tople peci dok prica divne price,koja te poljubi pre spavanja i ususka se kraj tebe u toploj postelji...Takav si danas...A ima i dana kada si nevaljalo mace zeljno igre...I onda,to mace se transformise u tigra spremnog na skok...Tigra,od zelje,strasti i nagona...Sva tri su mi draga...
    pocrveneo sam..skače,skače....
  14. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio miwka
    Ovu tvoju predivnu priču sam morao da postavim na svom blogu...znam da se nećeš ljutiti zbog toga....
    hvala,počastvovan sam
  15. zeljena (avatar)
    Jednu za tebe za veceras...

Koliko dinamita
    u mojim venama
    vrele krvi balkanske
    i casti mangupa

Milion stihova
    u mojim genima
    a Bog me vec poziva
    na vrata nebeska

Koliko leptira
    u mojim ocima
    konja, s crnim grivama
    i zutih nevena

Milion uzdaha
    u mojim grudima
    A Bog me vec poziva
    na vrata nebeska

A ja bi jos samo malo pjevao
    ja bi jos samo malo ljubio
    Ja jos ne bih praznih kofera
    do crnih zvijezda sjevera

Gore, iznad oblaka
    Gore, iznad oblaka

Koliko leptira
    u mojim ocima
    konja s crnim grivama
    i zutih nevena

Milion uzdaha
    u mojim grudima
    A Bog me vec poziva
    na vrata nebeska

Gore, iznad oblaka
  16. SibirskiTigar (avatar)
    A meni nocas pasu stvari lagane
  17. zeljena (avatar)
    Oba oka sklopi, dobri andjele
    to sto nocas sutim nije zbog tebe
    ti bi nesto brzo da te podigne
    a meni nocas pasu stvari lagane

nek oproste mi tvoje djecije godine
    ti bi nesto vruce da te zagrije

Pusti me da drhtim i da sjetim se
    kako su me njene usne ljubile
    neke tuge nikad se ne prebole
    ubice me zbog nje stvari lagane
    Ažurirano 31.08.2010. u 22:28, autor: zeljena
  18. Tol (avatar)

Spustam glavu na tvoje rame
    neke sume daleke mirishu
    i mora slana zovu u dubine
    meskoljim obraz na tvoje dine
    Boze dragi, koje miline.
    Ti grlis poput vazduha, vode
    nezno i cvrsto a mogu da dishem
    privijam se uz tebe poput slobode
    koju obozavam za kojom uzdishem
    no dok ruka tvoja porobljava puti
    padam ranjiva u nemilost sto sluti
    tvoje oko plameno ziftano duboko
    mocna planina od stena i granita
    ka svojoj reci u susret sada hita
    i vise nista na svetu nije vazno
    do li usne tvoje tople i telo moje vlazno.

Ažurirano 31.08.2010. u 23:18, autor: Tol
  19. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio zeljena
    to sto nocas sutim nije zbog tebe
    ti bi nesto brzo da te podigne

nek oproste mi tvoje djecije godine
    ti bi nesto vruce da te zagrije

Pusti me da drhtim i da sjetim se
    kako su me njene usne ljubile
    neke tuge nikad se ne prebole
    ubice me zbog nje stvari lagane

kada bi me ubijale tuge
    zbog neke davne druge
    ondavno me ne bi bilo
    pojelo bi me sivilo
    zato ne želim da brojim
    još uvek uspravno stojim
  20. SibirskiTigar (avatar)
    Citat Original postavio Tol

Spustam glavu na tvoje rame
    neke sume daleke mirishu
    i mora slana zovu u dubine
    meskoljim obraz na tvoje dine
    Boze dragi, koje miline.
    Ti grlis poput vazduha, vode
    nezno i cvrsto a mogu da dishem
    privijam se uz tebe poput slobode
    koju obozavam za kojom uzdishem
    no dok ruka tvoja porobljava puti
    padam ranjiva u nemilost sto sluti
    tvoje oko plameno ziftano duboko
    mocna planina od stena i granita
    ka svojoj reci u susret sada hita
    i vise nista na svetu nije vazno
    do li usne tvoje tople i telo moje vlazno.

tvoje su reči eliksir
    ubijaju u meni nemir
    noćas te čekam,podji
    na moje brzake dodji
    rodjena moja to voda nije
    srce to moje talasima bije
    spreman sam u žaru pasti
    neka me noćas ubiju strasti
    i kad sutra dušmani kažu
    zbog čega budala izgubi glavu
    ti im reci u ljubavi tigar ne gubi
    verujete on i gore strasno ljubi