MAKROBIOTICKA ISHRANA

GDE da se upoznam sa pravilima makrobioticke ishrane? ???
Mogu li pogresnom ishranom da napravim stetu organizmu? Ono, zalfija je otrovna ako se ne kuva 3 minuta.
Na forumima svako prica samo iskustva, pretpostavke, ne i cinjenice. Neko jede cicak i muskatlu a nekome su bljak i cicak i maslacak.

Casopisi su populisticki i finansiraju ih proizvodjaci "zdrave" hrane, pa oni pisu samo ono sto ce povecati prodaju.
U tri knjige koje sam prelistao nasao sam bar pet suprotstavljenih misljenja o stetnosti i lekovitosti soje i njenih derivata.
Sto ljudi sto cudi.
Sto zena dvesta sisa.
Sto knjiga trista misljenja.

Gde da se informisem?
1. -Od prodavca u zdravoj hrani? Pa on ima treci stepen srednje trgovacke smer prehrambena i mesovita roba. Iz poznavanja robe je imao dvojku a iz psihologije kupaca 5, zato je i dobio posao. On mi moze reci sta se dobro prodaje, a ne mora znati za krebsov ciklus i kako adenozin-3fosfat prelazi u adenozinmonofosfat.
2. -Iz knjiga? Deder neku u kojoj ne pise "moze biti ali ne mora da znaci",
"U odredjenim uslovima izuzetno je zdrava samo treba biti oprezan jer je u drugacijim odredjenim uslovima veoma otrovna." (pri tome "odredjeni" uslovi nisu odredjeni nego su neodredjeni).
3. -Da pitam doktora filguda? Cek da prodje jos par godina, ne znam da li ga drzi mladost ili ishrana. U njegovim godinama i alkoholicari hodaju uspravno i imaju sve zube.
4. -Da upisem medicinu/veterinu/poljoprivredu/organsku hemiju/mikrobiologiju/dijetetiku...? Bolje da igram loto, vece su mi sanse.
5. -Da cutim i jedem sve sta mi zena skuva i da ne pitam od koje je biljke/zivotinje/hemikalije napravljeno? Cak iako svetli u mraku ili mrda u tanjiru?

Prijatno.
pictur10.jpg
 
Poslednja izmena:
Kao sto rekoh, seminari sluze da se
1. uzmu pare (seminari masala kostaju)
2. prodaju knjige (knjige koje sam u uvodnom tekstu pominjao kostaju vise nego sto vrede)
3. upute zainteresovani na maloprodajne objekte sa kojima organizator ima ugovor (jer u dedinoj njivi nema azukija, paelja, hidziki algi, miso, kanten...*) (*svakog dana kostaju)

Makrobiotika sa ubranim iz dedine njive, dedine livade i dedine sume je ono sto trazim.
Zar je moguce da nam trebaju indonezansko-filipinsko-malezijski usevi da bi se hranili zdravo?
Da se indusi hrane zdravo ne bi sa 40 umirali od starosti.

Zasto ne moze dedin pasulj, kukuruz, zelje iz livade, neprskane jabuke, orasi i cedjeno grozdje da budu zdrava hrana?

"MISO SUPA OD AZUKIJA I VAKAME ALGE"? ma vazi.

U custendilskoj je devedesetih radio hare krisna "hram", sve dok ga policija nije razbucala.
Ne zelim da platim uputstvo:
– kako se priprema gomasio i kako se koriste začini i specifici: miso, tamari, umeboši, kuzu...
– Definisanje jina i janga
– Jin i jang u makrobiotičkoj kuhinji

Takodje mi ne treba sektasenje:
– Univerzalni zakoni i teoreme Principa Jedinstva
... Doživela sam prosvetljenje za samo 6 dana.

Postoje seminari koji vas uce kako da postanete bogati, lepi, pametni, uspesni, voljeni... sve sto naivni ljudi zele.

Ne treba mi prosvetljenje nego recept za posten pasulj bez kolenice i planiranje uravnotezenih obroka prema kolicini unetih namirnica (da ne zavrsim na urgentnom jeduci nedelju dana krastavac).
 
Poslednja izmena:

Back
Top