Kako promjeniti svoj svjet - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

jeca2007

Kako promjeniti svoj svjet

Oceni ovaj blog
Zivjeti svoj san , znaci imati sve u zivotu o cemu mastas.Dosegnuti do samog vrha, ispuniti svoje ciljeve, biti gospodar samog sebe.
Vec u djetinjstvu radja se zelja da postanemo mocni , da budemo uspjesni.Gajimo nadu da cemo biti slavni.Ucimo jer su nam drugi tako rekli, a knjigu smatramo najvecim neprijateljem , kao da znamo da i uz njenu pomoc necemo postici mnogo.
Vise nije bitno znanje, danas se cjene druge vrjednosti .
Ali cak i onda , kada ispunimo san, shvatimo da nesto nedostaje.
Ponekad mi se cini kao da stojim u prepunoj sobi i vristim na sav glas, ali se niko ne osvrce!
Stvari oko mene desavaju se previse brzo , a ja nemam snage da ih zaustavim.
Stojim bespomocno i gledam svoj zivot kako prolazi pored mene uzurbanim koracima, ne pitajuci za adresu na kojoj bi trebao da stane.
Cesto me muci pitanje zasto uvjek zelimo vise i zasto smo nezadovoljni sopstvenim izborima ?!
Da li je u nasoj prirodi potreba da poput lesinara, stalno prekopavamo po svojim mogucnostima i nezasitno srljamo dalje?
Zasto ne mozemo biti zadovoljni malim stvarima i zasto imamo potrebu da pravimo problem tamo gdje ga nema.
Zaduzujemo se u beskonacnost, pod izgovorom da nam je to zaista potrebno , i to samo kako bi zadovoljili svoju sujetu.
Zivimo izvan svojih mogucnosti , a onda zalimo za izgubljenim prilikima koje smo ponosno zaobisli.
Razmisljamo kako bi bilo ljepo vratiti se unazad i zapoceti ponovo mada smo svjesni da bi opet napravili iste greske.
Ne prihvatamo dobronamjerne savjete , jer smatramo da nam nisu potrebni.Govorimo sebi da ce biti bolje , jer samo je jos malo potrebno da isplivamo na povrsinu.
I tako boreci se i drzeci za najtanje travke ipak uspjevamo prezivjeti.
Iako mozda nismo u potpunosti sretni cjenimo ono sto nam se pruza, jer mogo bi biti i gore.
Trudimo se izvuci najbolje iz svega i zivjeti punim plucima.
Trebamo znati da se radjamo samo jednom i da nam se poklanja zivot poput grumena plastelina koji pazljivo moramo oblikovati.Ali sada je stvar nase maste koji ce oblik izgledati upravo savrseno.
Trebamo i dalje sanjati snove , kako bi ih mogli i ostvariti.
Prihvatimo cinjenicu da smo takvi kakvi jesmo, volimo se zbog toga , jer postoji razlog zasto.Skupimo hrabrost i napravimo sledeci korak , jer zaista mozemo promjeniti svoj svjet.

Pošalji "Kako promjeniti svoj svjet" na Facebook Pošalji "Kako promjeniti svoj svjet" na Google Pošalji "Kako promjeniti svoj svjet" na My Yahoo! Pošalji "Kako promjeniti svoj svjet" na Live Pošalji "Kako promjeniti svoj svjet" na MySpace Pošalji "Kako promjeniti svoj svjet" na Twitter Pošalji "Kako promjeniti svoj svjet" na Digg Pošalji "Kako promjeniti svoj svjet" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1.  (avatar)
    Moji snovi nisu o slavi i materijalnom. Za sada sam uspesno izbegla bilo kakav stereotip. A moji snovi su divni i vrlo ostvarljivi. :-)
    Ne znam sto sad ovo napisah, al' eto napisah...
  2. DJM (avatar)
    Kako reče Niče... volja za moć...
    to je ono sto nas pokreće...
  3. tara (avatar)
    da...samo moras biti covek jake volje za moc...sto nije lako...tako rece Niče
  4. DJM (avatar)
    Da... ali isto tako rece "Gde god sam nasao zivo bice, nasao sam i volju za moc; cak i u volji sluge nasao sam volju da bude gospodar"...
  5. tara (avatar)
    da ali pravi razliku izmedju jake volje za moc i slabe volje za moc..nije sporio da u svakom zivom bicu postoji volja za moc...
  6. DJM (avatar)
    Pa koliko je jaka... toliko i uspevamo...
    Mada nije toliko ni bitno da li je jaka ili nije... i dalje funkcionise...
  7. tara (avatar)
    "koliko je jaka toliko i uspevamo",ovde se mozemo sloziti...
  8. DJM (avatar)
    Yep
  9. ancika (avatar)
    Necu da menjam svoj svet! Nishta nije vredno toga! Ne! Ne uzimajte mi moje chedo rodjeno! Ne uzimajte... bez njega sam nishta...
    A snovi? Pa, chim se ostvari jedan san, pochnemo da sanjamo drugi. Zato nam uvek neshto nedostaje. Ali ako! Tako i treba- da nam zivot bude interesantan.