Treba skrivati

Ljudi ne vole ozbiljnost. Ne zele dobre knjige, nazivaju ih teskim jer je za njih potrebno ukljuciti mozak, ne zele ozbiljnu muziku, ona moze probuditi emocije pa ko zna sta moze isplivati, ne zele kvalitetne filmove, teske staze za trcanje, teske fakultete, ozbiljne price... Nista tesko nije potrebno i pozeljno. Kic je na cijeni vise nego ikad. Ne samo u umjetnosti, vec kic u zivotu. Zivot lak, za koji je dovoljno imati cula, podnosljiv sirokim narodnim masama.

Kad bih se vratila na pocetak bolesti, svakoh bih lagala. Niko ne bi znao za bolest. Onda se ne bih morala susretati sa sazaljenjem i strahom onih koji su mi mnogo bitni. Oni zele da ih lazete. Neki se pretvaraju da se nista ne desava, neki zele da pomognu iako znaju da je to nemoguce pa postaju dosadni zbog stalnih pitanja.

A neki bjeze. E to boli. Ne bjeze od mene, znam, idu sto dalje od ozbiljnog, ali to ne ublazava osjecaj. Nemamo teme koje smo nekad imali, udaljili smo se i sve smo dalji iz dana u dan. Jer ja vise nisam neko s kim se moze pricati o svemu, nisam sexualno bice, nisam socijalno bice, nisam zaposlena, niti obrazovana. Nisam zanimljiva ni dosadna. Nisam vise smrad koji moze da izbaci iz takta za djelic sekunde ili neko ko sve razumije.
Vise nisam bice. Ja sam bolest.

Ne volim komplimente iza kojih lebdi - s obzirom na to kroz sta prolazis.
Ne volim komplimente koji su ponovljeni nekoliko puta za redom jer zele biti ubjedljiviji.
Ne volim strah onih koji ih izgovaraju.

Samo sam bolesna. I ne bojim se ni upola koliko ljudi oko mene.
I ne moramo biti ozbiljni.

Imam bolest, ali je bas lijepo nosim.;)

:zper:
 
Pa jeste sve tačno što si napisala, ali ljudi su različiti i na razne načine doživljavaju tvoju promenu......a jeste promena jer si se ti promenila usled bolesti. Samo se trudi da iskuliraš, da prihvatiš njihove raznovrsne pristupe jer svi tebi dragi ljudi su i pre tvoje bolesti bili raznovrsni te su i sada. I onda si se svakom prilagodjavala, jedan voli šalu na temu sexa, drugi voli ozbiljne teme, treći je prebrižan, četvrti se začas naljuti, peti reaguje burno na svaku reč.......tako se i sada prilagodjavaj. I da, oni se plaše više nego ti moja mala hrabra prijateljice :cmok2:

Imam bolest, ali je bas lijepo nosim.
:klap::zag:
 
Poslednja izmena:
Ne, stvari nisu tako jednostavne.Preporučujem ti da pročitaš knjigu ,ustvari pismo jednom prijatelju ,"De profundis"Oskara Vajldla.On koji je uživao u sjajnom životu koji je vodio nije hteo da čuje da postoji i druga strana života,a kada se na svoje iznenadjenje tamo obreo još više se iznenadio pravim vrednostima koje je tek tada otkrio .U ovom pismu piše o dubokim promenama koje je kao čovek doživeo obogaćen novim iskustvima,saznanjima i uvidima koji su ga učinili potpunijim i boljim.Poz.
 
Ljiljo, divna Ljiljo, uvijek si pozitivna! Tako bih voljela da si mi blize da pijemo kafu zajedno! :)

zxy, citala sam davno, pradavno i bas mi je drago sto si me podsjetila\o!!! Sad cu je dozivjeti mnogo drugacije! :)
Veliki pozdrav i hvala.
 

Back
Top