BITI JEDNO - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

Re:evolucija

BITI JEDNO

Oceni ovaj blog
Ponekad ne mogu da odredim granice između sebe i ljudi koje volim: gde završavam ja, a gde počinju oni. Kao da smo svi mi jedno, kao da smo isti – ista duša, želja koja traži nešto… zajedničko svima nama.
Svi smo u istom čamcu. A opet, svi smo različiti i posebni, izrazito individualni.

Postoji jedna posebna, retka vrsta ljudi koje ja zovem moji ljudi. To su ljudi koje puštam u svoj prostor, u sebe. Svi moji ljudi su u nečemu isti:

Njihovo traženje je stvaralačko. Oni ne ruše, već nešto grade. Ne žele da vladaju, jer vladanje gubi sjaj u očima…

Moji ljudi imaju isto osećanje života. Nije više bitno kako ćemo nazvati naše odnose i koji će oblik oni imati. Forme naših odnosa se mogu menjati, ali to osećanje povezanosti nečim iznad nas, većim od nas, što nas zove i spaja, ostaje.

Mi nekako nabasamo jedni na druge i naše se sudbine pomešaju zauvek, čak i ako nismo zajedno. Kao da smo neke boje koje se lako mešaju međusobno, a mnogo teže sa drugom vrstom. Boje koje se rastvaraju pomoću svetla…

Nebojša Jovanović

[IMG]http://www.mudremisli.com/wp-content/uploads/2010/03/patke.jpg[/IMG]

Pošalji "BITI JEDNO" na Facebook Pošalji "BITI JEDNO" na Google Pošalji "BITI JEDNO" na My Yahoo! Pošalji "BITI JEDNO" na Live Pošalji "BITI JEDNO" na MySpace Pošalji "BITI JEDNO" na Twitter Pošalji "BITI JEDNO" na Digg Pošalji "BITI JEDNO" na del.icio.us

Oznake: re:evolucija
Kategorije
Nekategorizovano

Komentari