Uspomene - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

fester970

Uspomene

Oceni ovaj blog
Uspomene su ono što nam ostaje nakon svega i nešto što nam niko ne može oduzeti.
Naravno ružne vremenom izblede i ostaju nam samo one lepe kojih se rado sećamo i čuvamo
ih negde u svom srcu duboko zakopane i u te tajne hodnike sećanja ne dozvoljavamo nikome
da proviri,niko ne sme da poremeti taj mir...povremeno ih u samoći prizovemo,provetrimo tajnu odaju
i naravno uzmemo ih ruke i nežno otpuhnemo i najmanja zrnca prašine,vratimo ih na mesto
pažljivo kao vredan komadić Herendi porcelana...Zatvorimo tajne odaje sećanja i vratimo se u
sadašnjost prateći tragove prošlosti...
Takvim načinom razmišljanja dolazimo i do jednog od tumačenja Teorije relativiteta:
Bol,patnja nam se čine kao večnost iako traju samo tenutak...a nasuprot tome večnost pored
voljene osobe nam liči na trenutak...na zrmo peska u pustinji života...
I dok ovo pišem naviru sećanja i neke lepe uspomene mi mame osmeh na lice,razna
glupiranja koje samo zaljubljenima mogu da padnu na pamet...ples na kiši...držanje za
ruke i glupiranje dok usnuli grad ćuti...šetnja obalom uz tihi žubor reke...romantične
noći ispod vedrog neba...kampovanje...uskakanja kroz prozor voljene obazrivo da se ukućani
ne probude a ipak dovoljno brzo da komšije ne primete...slatka strepnja od svakog prvog
poljupca...drhtaj i trans milovanja..tihi jecaji strasti...
Slatke uspomene jedne olupine...kao stari remorker koji je svoje odslužio...
tek poneko prođe i baci sažaljiv pogled na tu starinu po kojoj se vide prvi tragovi rđe.
A on stoji ponosno i sa nadom da će se ipak pojaviti potreba za njim i da će posada ponovo
prošetati njegovom palubom i da će snažni motor ponovo zabrujati u njegovim grudima
pokrenut jednim pogledom ili lepom rečju...
Prođoh poslednji put njenom ulicom...znala je da sam tu,pogledala me je krišom
kroz navučene zavese i osećam da je zadrhtala,zajecala i da se jedan biser potekao iz
oka najavljujući kišu...mojih usana nema tu da pokupe kapi, nežno
kao dodir leptira,nema mog ramena da se natopi njima i nema mene da je posle nasmejem da,
se ponovo oseti bezbrižnom devojčicom,da se nasmeje od srca i da zna da je zaštićena...
NE!Mene više nema tu odbačen sam,proteran iz njenog malog srca...postojim samo kao
neka davna uspomena...
NE! Nema me više čak ni u njenim molitvama...
Možda me nikada nije ni bilo samo sam ja želeo da se nalazim tamo,možda je moja želja
da budem deo nje bila jača od surove istine i potisnuh realnost menjajući je za san...
Postoje stvari koje nikada neću saznati ali makar imah jedan divan san koji i sada rado
sanjam...zagrlim jastuk i želim da je ona tu u mom zagrljaju, da je nedam nikome...
osećam dodir kose po mom licu i pod rukom kucanje njenog malenog srca koje se smiruje i
uzima ritam sna...držim je tu i bdim nad njenim snovima...nedam da je iko dira i uznemirava...
Kao dodir prošlih vremena,kao osećaj davne prošlosti a ipak tako bliska prošlost...
Tek je upoznadoh, a kao da je volim celu večnost...Kao dodir uzvišenosti trajaše taj
trenutak i osetih se moćno poput Boga...uzvišeno poput Faraona,a ipak malim i beznačajnim
sa osećajem da je nisam vredan...Osetih da za nju mogu sve,tog trenitka od Boga postadoh
rob i držah je na dlanu kao najvredniji dragulj..radovah joj se kao žedan kapi vodi u
pustinji...

Pošalji "Uspomene" na Facebook Pošalji "Uspomene" na Google Pošalji "Uspomene" na My Yahoo! Pošalji "Uspomene" na Live Pošalji "Uspomene" na MySpace Pošalji "Uspomene" na Twitter Pošalji "Uspomene" na Digg Pošalji "Uspomene" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. curly hair (avatar)
    Lako je kad te neko ni ne zavoli
    tad samo tamna strana srca zaboli
    tesko je kad za nekog jedinog i svog
    postanes zrnce soli
    tesko je kad tvoj neko
    prestane da te voli

to je ta prica .. vidim da volis balasevica
  2. fester970 (avatar)