bz3

Znam ja dobro za sta ti trebam i zasto me zelis. Treba ti stalni zapadni vetar da jedris oko sveta, kad te izdaju monsuni. Treba ti miran zaton da se sklonis, kad se umoris od bacakanja oluja. Treba ti u njemu izvor da pijes slatke vode i da speres so sa posekotina.
Treba ti neko da ti provlaci ruke kroz kosu, da bi mogla da mu mirno zaspis na grudima, u kojima za tebe kuca srce. Treba ti neko kome si najlepsa i najbolja. Treba ti neko ne da te voli, nego da te obozava, neko ko ne vidi tvoje mane, pored koga ces se osecati savrsenom. Treba ti neko da istrpi sve tvoje hirove, kao psic kojeg istuces, a on ti se za par minuta ponizno umiljava oko nogu.
On ne sme da pomisli na sebe pre nego na tebe. On mora da bude tu, slusa tvoje jadikovke i resava tvoje probleme.On ne treba da govori iskreno i istinito, vec samo da ti povladjuje i da se slaze.
Sve je to lepo...samo sto zapadni vetar duva za neki svoj gros, a ne da bi moglo da se jedri. Zaton i izvor su tu oduvek, nisu smisljeni za brodove i pranje prljavih. Zato idi i juri svoje oluje, a ja cu moje da cekam.
 
Brodovi su sretni kada pristanu u bilo koju luku jer su umorni i izlupani od dugog puta, pa da predahnu i nastave dalje.....ali nije svaka luka sretna da primi baš svaki brod.Zato luke čekaju da dodje brod kome će lukin zagrljaj biti toliko lep da će zaboraviti na more.
Lepo napisano :hvala:
 
Musko sam,daj barem ponos mi ostavi
ne diraj tamo gdje najvise zaboli..
Ne reci rijeci grube i najruznije
pusti me,nek' bude..

Moja sad posljednja,
iako davno si razum pobijedila.
Ja nemam snage za bol,
samo..ne radi mi to!

~Posted by "Insolitus"~


Ps.Na tvoju prozu komentar poezijom..
 
lejla.al.dbuni;bt82949:
Musko sam,daj barem ponos mi ostavi
ne diraj tamo gdje najvise zaboli..
Ne reci rijeci grube i najruznije
pusti me,nek' bude..

Moja sad posljednja,
iako davno si razum pobijedila.
Ja nemam snage za bol,
samo..ne radi mi to!

~Posted by "Insolitus"~


Ps.Na tvoju prozu komentar poezijom..


E pa bliiizu, ali ne bas to....ja srecom nijesam dotle dosao...:))
 

Back
Top