Idemo dalje... - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

fester970

Idemo dalje...

Oceni ovaj blog
Amon

"Hiljade godina u carstvu peska vreba tajna skrivena.
Zvezdane noći još uvek pamte kletvu, krv je prolivena...
"Nek večna tama zagrli
onog što grob mi skrnavi!"
Kamen do kamena grobnica sazdana da vreme savlada,
za života stvorena, nek me u večnost vodi!
U pesku vremena faraon skriven sanja,
trenutak novog rađanja, povratak Amon-Ra...
Nek probude me kultovi sunca, sile svemira!
Nek izdignu me da opet budem blizu bogova!
Nek probude me kultovi sunca, sile svemira!
Nek uzdignu me!
"Nek večna tama zagrli
onog što grob mi skrnavi!" "

Noćas se na poslu setih ovih stihova i cele noći mi grmeše u ušima...simbolika Amon-Ra Bog sunca i izdizanje iznad nekih običnih i svakodnevnih svađa i mržnje i praštanje grehova jer samo veliki znaju da oproste ono što ljudi načiniše u svom neznanju,neiskustvu i strahu od njih samih...Osećam se dovoljno velikim (mada ne i dovoljno mudrim, niti pametnim) da oprostim svima...Dobri Samarićanin koji okrene i drugi obraz da bi dobio još jedan šamar,večiti Don Kihot od Manče a ipak silom prilika Usamljeni Rendžer...

Znam da zbog neke moje hitrosti ponekad kažem ili učinim neko delo zbog kojeg se posle kajem veoma dugo,jer povredih nekoga...nikada i nikoga nisam povredio namerno i da se zbog toga posle ne kajem...

(...Sve ove godine života mog ...
Prošle su uzalud
U traganju i nadanju
da ću jednom sresti nju... )

Posle svakog ljubavnog brodoloma okrpim ovaj moj brod (mada je čamac ali meni se čini ogromnim kao Titanik) i pružim ruku nekoj novoj ljubavi (mada kažu da žene na brodu donose nesreću, ja se nadam da se ovaj moj čun ne računa u to...) stanem na pramac i nastavim tako da krstarim ponosno sa svim zakrpama nadajući se da ću stići do luke pre nego olujno more života razbije i ostatak celih daski...

(nastaviće se)

Pošalji "Idemo dalje..." na Facebook Pošalji "Idemo dalje..." na Google Pošalji "Idemo dalje..." na My Yahoo! Pošalji "Idemo dalje..." na Live Pošalji "Idemo dalje..." na MySpace Pošalji "Idemo dalje..." na Twitter Pošalji "Idemo dalje..." na Digg Pošalji "Idemo dalje..." na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. Nemir (avatar)
    e sad si me odusevio nije vazno zasto ....
    Nisi ti jedini koji krpi svoj brod mnogi to rade.