Levorukost

Rodjena sam kao levoruka. Vecinu radnji obavljam levom rukom, ali pisem desnom. Rano sam naucila da pisem, pa pretpostavljam da je dolazilo do onoga 'uzmi olovku u desnu' i sl. Zato mi je rukopis krajnje los. Medjutim, mogu da pisem i levom. Kad mi je desna bila povredjena bez problema sam pisala levom rukom, takodje losim rukopisom.
Ali, imam problema sa secenjem makazama npr. Nema teorije da pedantno isecem bilo sta, ni parce papira. Uvek ide ukrivo. Pre nekoliko godina iz inostranstva mi je drugarica donela makaze za levoruke. Bila sam odusevljena. Cuvala sam makaze kao nevidjenu vrednost, medjutim, izgubim ih. Kako? Ne znam.
Mozda mogu da se nabave makaze i ovde, raspitivala sam se gde god sam stigla, ali svi su me gledali belo.
(Ako neko zna za postojanje istih u BG, bila bih zahvalna na informaciiji).
Uzgred, kao veliki ljubitelj tenisa moram da spomenem 2 interesantna slucaja. Rafa Nadal je rodjeni desnjak koji samo tenis igra levom rukom. A Karlos Moja je rodjen levoruk, a samo tenis igra desnom.
 
Ja nisam ambidekster, ja sam totally levoruka (i mislim da nas je sve vise, s obzirom da nema vise ,,prebaci u desnu'') i ono sto mi najvise smeta je otvarac za konzerve
 
U strelice i ja sam levoruk.
Kada se samo setim kako me je učiteljica maltretirala i terala da pišem desnom rukom. Mrzeo sam to. Bio sam jedino levoruko dete u svom razredu, a ona totalna budaletina koja je želela da budem kao i sva druga deca. Da moji roditelji nisu napravili čitav skandal oko svega toga, njena maltretiranja bi ostavila trajne posledice po mene!
Nikada nisam čuo za makaze koje su namenjene levorukim ljudima. Postojanje takve spravice me mnogo raduje.
Ja predlažem da se osnuje Društvo Za Zaštitu Levorukih i ekspoziture po svetu da se otvore. I da se izgrade Centri za proizvodnju proizvoda za levoruke!
 
http://www.thelefthand.com/

Ni taj nije los.
Ja sam jos imala dodatni peh, kad mi je majka bila u Americi skoro 2 meseca, kad je trebalo da ode do left hand shopa, iskrslo je nesto i nisu mogli da je voze. A ja, puna nade, poslala je sa spiskom. Jos dala uputstva ako vidi nesto cega se nisam setila....
Pa, Antihrist, Drustvo za zastitu se vec zacelo, samo da pocnemo da pravimo biznis sa proizvodima :)
 
Vidim da nam je udruženje (malo ali pravo) osnovano, tako da ću ja da pružim svoj predloge.
Na primer meni bi od velikog značaja bilo kada bi u automobilima napravili pepeljaru negde sa leve strane kontralne table.
 
Evo imam u ruci jednu šolju (pijem kafu), ali to nije jedina šolja koju posedujem. Svaka od tih šolja ima po jedan lep motiv islikan na njoj. Međutima, kada uzmeš tu šolju za ušku desnom rukom možeš da uživaš u sličici zbog koje si izabrao tu šolju, ali ako je uzmeš levom rukom u mene gleda samo prazno ''d6pe'' šolje....
Tako da je moj predlog šolja za levoruke!
 
Hej dragi članovi ovog našeg udruženja dajte i vi svoje predloge, pa ćemo onda da vidimo spisak, i da utvrdimo šta to treba svima nama levorukima!!!
Naravno primamo i nove članove (uz saglasnost strelice) kao i vaše nove predloge, jer ovo je, a i može biti još zanimljivija priča!!!!
 

Back
Top