Nastavak - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

fester970

Nastavak

Oceni ovaj blog
Novo gluvo doba noći...

Novo razmišljanje...

Počinjem da se pitam da li u meni je problem ili u drugima... i naravno zaključih da je u meni ( ), jer ipak ako mi 5 osoba kaže jednu istu stvar i to bez znanja ostalih 4 ... znači da su ipak pametnije od mene 1... i eto reših da ih poslušam...

Krenem ja tako hodnicima sećanja prateći tragove prošlosti i podpuno nenadano naletim cvet sveže ubran i bačen pored puta,poneo sam ga i žureći ga stavio u vazu...negovao ga i čekao da pusti korenje da bih mogao da ga posadim u zemlju da ga držim u prozoru,zalivam,negujem i divim se njegovoj lepoti... sve je bilo lepo dok se jednog dana ne podiže vetar i on raširi latice...poduhvati ga je vetar i odneo na poljanu daleko od mene.Tu ga je bacio i ostavio na milost i nemilost kiši,suncu i svim ostalim nepogodama...verovatno još uvek leži tamo negde nadajući se da će ga neko nov naći...taj neko sigurno neće znati da uživa u njegovom mirisu i lepoti kao što sam ja znao da mu se divim....,a možda naiđe neka čizma koja će ga zgaziti ne primetivši ga u travi ili tako skriven u travi dočeka mraz...

Neku noć sam našao leptira koji tek što je poleteo u novi život a već ga je oprljio plamen baklje jedne nepažljive osobe...ležao je uplašen i povređen...privih ga na grudi i dok sam osluškivao tihe i jedva čujne damare srca milovao sam mu krila i osećao kako se polako smiruje i namešta udobnije.Osećao sam kako mu strah nestaje i onako povređen počeo je da šeta po mojim grudima tražeći neko udobnije mesto... Vidi čuda! Načao ga je! Tik do mog srca...smestio se i blaženo drema...Umirih ludačko lupanje srca od uzbuđenja sve strahujući da ga ne uplašim da ne pobegne tako ranjen... Tu je...uživa u miru i zaštićen od nekih novih nepažljivih ljudi i njihovih baklji...

...

Pošalji "Nastavak" na Facebook Pošalji "Nastavak" na Google Pošalji "Nastavak" na My Yahoo! Pošalji "Nastavak" na Live Pošalji "Nastavak" na MySpace Pošalji "Nastavak" na Twitter Pošalji "Nastavak" na Digg Pošalji "Nastavak" na del.icio.us

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari