Jos sanjam

JOS SANJAM

Sanjam da mi kazes one carobne reci
Da podignes me sa zemlje dok te ushicena gledam
Sanjam da pozelis me bar jos jednom kao onda na reci
Da te ljubim, mazim i sva ti se predam

Prince iz moje nedosanjane bajke
Ti viteze sto si nestao u galopu zivota
Sada kada te ne bi pronasle ni najbolje hajke
Neka ti je srecna i vecna moja prostota.

Neka su vesela i svetla sva ona mesta nasa
Gde smo se voleli i gradili dvorce od peska
Neka se nekim drugim ljubavima rodi mali Sasa
I neka me zauvek napusti ova tuga teska

Ja jos sanjam one sate smejanja ludog
One neobjasnjene pozive u isto vreme
Poglede koji su govorili sve nakon odsustva dugog
I kad si zezanjem svojim razbijao sve moje treme

Ja jos sanjam
Sanjam da sam Alisa u zemlji snova
Gledam svet kroz kriva ogledala
Trazim Merlina da carobnim stapicem sudbinu odkoci
I da ja u moru ljudi ponovo ugledam tvoje zelene oci.
 
Dobo ako ti tako misliš. Drago mi je da se nisi uvredila.
A što se konkretno poezije tiče, tu jesam ''teško zadovoljive pripode'', jer kao što pomenuh jezik i književnost su mi slučajno struka kojom se bavim, pa mi uglavnom svi stihovi koji su predstavljeni u blogovima izgledaju čak i ispod amaterskog pokušaja pisanja poezije.
 
Treba da postoji sloboda izrazavanja. Niko ne moze da bude najbolji stalno. Da je tako svet bi bio dosadan. Razno cini svet.
Isto tako ukusi su razliciti sto bi rekli : vrlo je diskutabilno da li je lepsa crvena ili roze ruza.
Ne vidim sta je strasno ako ljudi imaju potrebu da napisu svoje stihove iako oni nisu na visinin Tagorinih. Ovde nismo samo za kriticko ocenjivanje vec i za zadovoljstvo. Recimo ja pisem s posla i to mi je kao mali ventil, da osvezim misli. Ni u kom slucaje nije da bih se svadjala, vredjala i ostro kritikovala i to one koji su zakleti pacifisti.
 
Ovako ćemo. Ja se nisam prepirao, niti vređao, samo sam rekao šta mislim.
Ako ti shvataš to kao uvredu, ja nikada više neću pisati komentare na tvojim blogovima.
A to što sam rekao za poeziju koja se meni ne dopada takđe je i vid moje ''slobode izražavanja'' (mada generalno sloboda izražavanja uključuje i sukobljavanja).
Mene su na fakultetu prvog dana dočekali sa rečnicom: ''Ukusi su različiti i o njima svagda treba raspravljati, jer o čemu bi smo onda razgovarali''. Svidelo mi se to što sam čuo, pa se na neki način i pridržavam toga.
 

Back
Top