Necuiste sile,Crna i Bela magije - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

nikolina4ever

Necuiste sile,Crna i Bela magije

Oceni ovaj blog
Zanima me sta ljudi misle o necistim silama i cnoj i beloj magiji! Neki ljudi imaju neku moc da vam salju crnu magiju i da se time bave!Sta vi mislite o tome ? Da li neko moze da vam pravi neku crnu magiju i ako ste vi na primer u Americi ,a ta osoba u Srbiji?

Pošalji "Necuiste sile,Crna i Bela magije" na Facebook Pošalji "Necuiste sile,Crna i Bela magije" na Google Pošalji "Necuiste sile,Crna i Bela magije" na My Yahoo! Pošalji "Necuiste sile,Crna i Bela magije" na Live Pošalji "Necuiste sile,Crna i Bela magije" na MySpace Pošalji "Necuiste sile,Crna i Bela magije" na Twitter Pošalji "Necuiste sile,Crna i Bela magije" na Digg Pošalji "Necuiste sile,Crna i Bela magije" na del.icio.us

Ažurirano 27.01.2008. u 00:13, autor: nikolina4ever

Kategorije
Nekategorizovano

Komentari

1. *~Anti~* (avatar)
    Sve je to bar danas isiti izmet. Na temelju hrišćanstva razvila se i takva terminologija čiste i nečiste sile sa svim zamešateljstvom njene terminologije i bednog i mlitavog razlikovanja dobra i zla. Oni koji izađu iz iz začaranog kruga krivice svakako se mogu nazvati ''magičarima''. Pa tako i koristiti isti mehanizam ne bi li se igrali sa ljudima.
    Da ne dužim, ne verujem ni u crnu ni u belu magiju, mada moram priznati da su mi se svideli obredni rituali koje se izvode u istočnoj Srbiji. Mada je to donekle neka druga priča. Sve ono što nije uprljano hrišćanstvom uglavnom pripada obrascima ponašanja koji su mnogo bliži prirodi, kosmičkim ciklusima i životu (a to ljudi mešaju i nazivaju crnom i belom magijom).

Ali evo za one koji hoće malo da se zabave i čitaju neka idu na ovaj link: http://www.magija.gajba.net/.

Ja preporučujem za čitanje ove autore: Elipas Levi, Dion Fortune, Anton LaVey, Aleister Crowley, Israel Regardie, A.E. Waite, Benjamin Rowe i Necronomicon Versions.
    Ažurirano 27.01.2008. u 01:58, autor: *~Anti~*
  2. strelica66 (avatar)
    Autosugestija je cudo. Ako verujes...
  3. Babe_Lea (avatar)
    Crna i bela magija uspevaju na osobama koje su slabe duhom i lako padaju pod uticaj raznih sugestija. Ali u kojoj meri to ne znam ili bolje receno , vrlo je kompleksno da se razglaba.
    Ja verujem u carobnu moc reci,(ali samo sto se nas samih tice) i sto kaze strelica, autosugestiju.Ali za to treba biti duhovno jak i dugo vezbati.
  4. strelica66 (avatar)
    Pod autosugestijom sam mislila ono, ubedis sam sebe da si pod nekom magijom i svaki dogadjaj (ispustis solju od kafe npr.) tumacis kao delo neke zle sile.
    Jaki duhom i skeptici ne padaju na to.