o vrapcima i svemu ostalom - Blogovi - Forum Krstarice
Prikaži RSS

sve ono je sve ovo, a sve ovo je moje...

o vrapcima i svemu ostalom

Oceni ovaj blog
mnogo volim slicice. scene koje nije neophodno primetiti, koje je i lakse ne primetiti i jednostavno proci pored njih, bez ikakve potrebe za zaustavljanjem. male, nenametljive, slicice koje ne znace mnogo, koje nisu potrebne nikome i koje nicemu ne sluze, sem da ih ja primetim i dugo zevam u njihovom pravcu, ocekujuci da se ponove ili traju vecno, ili...

u stanju sam da zaustavim sve sto radim i otvorenih usta gledam to malo cudo kako se odvija.
volela bih da mogu da opisem osecaj. mesavina vremenskog i bezvremenskog, posjtojanja i nepostojanja, osecaj da na svetu ne postoji drugo, sem te slicice, tog trenutka, koji postoji sam zbog sebe i koji je sam sebi cilj.

-vrapci koji kljucaju nesto po zardjalim shinama ispod nadvoznjaka koje sam, prelazeci preko nadvoznjaka, prvo cula, kao sitno, sitno kuckanje i suskanje u travi ispod mene
-narandze koje su ispale zeni iz kese i kotrljale se niz pod 48ice
-bele leptire koji se igraju letenja udvoje
-Jean Tinguely - Harmony, becki muzej moderne umetnosti (predstavicu vam to - u ogromnoj sobi sam samo ja i ogromna masina sa tockovima, sajlama, remenicima i svakakvim drugim meni nerazumljivim tehnickim detaljima koja, kada se ukljuci u struju - radi. Nesto. Povrh svega je i majusna elektricna klavijatura sa tockicem koji gazi gore-dole preko dirki, prazne konzerve i boce u koje udaraju nekakve dascice, i kao kruna svega, gipsani bastenski patuljak koji se okrece. stajala sam zabezeknuta, i koliko je vremena proslo, ne umem da kazem. covek koji je radio u muzeju je, valjda zbog germanske ekonomicnosti, jednostavno iskljucio masinu iz struje. okrenula sam se i pitala ga da je ponovo ukljuci. vi cete verovatno na netu naci kojesta o njemu, ali necete naci konzerviran taj moj trenutak u muzeju, taj delic mog zivota koji je ostao zarobljen tamo, u toj gomili zvuka, pokreta i boje)
-majusni listovi vinove loze u ocima mog, tada jos novog, decka, u jednoj basti

ima ih jos. neke ljubomorno cuvam za sebe. kao da ce neko drugi, citajuci o mojim slicicama, moci da oseti kako je to biti ja.

Pošalji "o vrapcima i svemu ostalom" na Facebook Pošalji "o vrapcima i svemu ostalom" na Google Pošalji "o vrapcima i svemu ostalom" na My Yahoo! Pošalji "o vrapcima i svemu ostalom" na Live Pošalji "o vrapcima i svemu ostalom" na MySpace Pošalji "o vrapcima i svemu ostalom" na Twitter Pošalji "o vrapcima i svemu ostalom" na Digg Pošalji "o vrapcima i svemu ostalom" na del.icio.us

Ažurirano 02.10.2007. u 19:37, autor: guitarrr_babe

Kategorije
lebenslust

Komentari

1. VažnoJeZvatiSeFridrih! (avatar)
    Ovaj tekst je jedan od najboljih koji sam pročitao do sada.
    Nadam se da sam bar na trenutak se osetio kako je to biti ti, ali na trebutak kroz test. Prosto sam zadivljen!!!!
  2. guitarrr_babe (avatar)
    hvala, hvala!